Miten JT suhtautuvat, jos JT alkaa ottamaan mallia Aabrahamin ja Jeesuksen pukeutumisesta, ja alkaa pukeutumaan samalla tavalla kuin he? Sehän ei ole maailmallista pukeutumista.
Miten JT suhtautuvat
Anonyymi-ap
10165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vartiotorni kertoo, milloin Raamatun malli kelpaa ja milloin ei. Tässä asiassa se ei kelpaa. Vartiotornin ohje sen sijaan on aina noudatettava, riippumatta siitä, mitä Raamattu sanoo tai ei sano.
Onko Vartiotorni uusi Raamattu?
Juuri löydetyn raamatun alkualkualkualkualkualkualkualkutekstin mukaan aaprabam käytti Raappahousuja kun seikkaili 40 vuotta erämaassa. Oli pakko, koska siellä oli niin kylmät yöt, että meinasi pelkkä mekko päällä killuttimet huurtua.
Eli hallintoelimeltä on tulossa määräys käyttää Raappahousuja.
Hallintoelin. Kih, kih...
Ottakaa yhteys JT ja heti!
Miksi?
Jätätte taaksenne turhat pulinat!
no jooei
Tarvitset sähköhoitoa!
JT-pukeutumisessa ei jäljitellä sen paremmin Abrahamia kuin Jeesustakaan, vaan hallintoelimen jäseniä. He ovat enemmän kuin Abraham tai Jeesus.
He ovat Elin.
Ja sillä elimellä seisoo. . . .järki.