Annetaan nyt persuille ja kokoomukselle hallitusvastuu ja katsotaan, kuinka velka vähenee, bensa halpenee ja rammat kävelevät. Kristillisetkin mahtuvat hyvin mukaan.
Kohta elämme uskomattomassa Persumaassa!!
Anonyymi-ap
52136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Unohdit sähkön, "äänestä persuja ,sähkön hinta alas"
🤣🤣🤣🤣
Mamutkin on palautettu kotimaihinsa- ja ulkomaan alipalkka halpatyö-insinöörit takoo kovaa tulosta kansamme työllistyessä ja rikastuessa ihan saatanasti.
🤣🤣🤣
Persumaassa kaikki laitetaan keskitysleirille.
Se on jo alhaalla, etkö ole huomannut.
Bensa kiinnostaa mua, kun harvaanasutussa maassa kaikki tavarat kuljetaan.
Orpo ei anna periksi vihreässäsiirtymässä,persut oppositioon
🤣🤣🤣🤣🤣
Tuo kertois Orpon hölmöydestä, ja viheraivopesun toimivuudesta🙈
jep noin siinä käy..sitten meillä on todella paska hallitus.
Demarit jakaa velkarahaa taas ulkomaille holtittomasti ja Kokoomus ottaa sen sitten vähäosaisillta ja työttömiltä....näinhän siinä väistämättä käy.
Ja persu on oppositiossa
looseloose tilanne, ( winwin tilanne on sen vastakohta)
Rikkaille jaetaan taas kymmeniätuhansia miljoonia eli kymmeniä miljardeja kuten sipilöijät-
ja siitähän valuu sitten kansallekkin eli palvelusväelle tienestiä mukavasti- kaikki voittavat.
HALLELUJA!!!!!
Sokeat alkavat näkemää, kuurot kuulemaa ja mykät oppivat taas puhumaan. Sitten vasta onnellisia ollaankin.
Persumaassa kaikki on mahdollista
Jäikös Sanna Marinilta+demareilta jotakin tekemättä ? Heidän omaan biletyskonseptiinsa ei tainnut kuulua kansan valitusvirret? Nyt kansa tarvitsee virkistyslomaa etelän lämpöön. Italian linnahotelli sopis varmaan mullekin. Raskaat vaalit, raskaat huvit. Kippis!
Nyt viinakorkki kiinni sillä persujen vaaliviinatarjoilu on jo päättynyt.
Taktinen äänestäminen jätti jälkensä – "SDP:n keskittämislogiikka keskisuurille puolueille katkeraa kalkkia"
Tyhmät ovat taas toivoa täynnä. Pettymys tulee olemaan suuri. Käy kuten 2017, kahden hallitusvuoden jälkeen persut hajoaa. Muutama loikkaa sitä ennen.
Alahan jo etsiä työmotivaatiotasi.
Jos Orpo on niin typerä, että edes yrittää hallituksen muodostamista persujen kanssa, niin omapa on typeryytensä.
Mutta ei taida Purrasta tulla ministeriä.
(eikä Purrasta seuraavastakaan persujen pj:sta)
On nuo persut kyllä merkillistä porukkaa eli miesten äänikuningas oli Jussi Halla-Aho joka petti vaimonsa ja perheensä.
https://ibb.co/K9jtm8L
Onneksi muissa puolueissa ei ole koskaan petetty, eikä Seiskakaan tuollaista jäljittänyt.
Kaulan lipominen ja nylkytys ei oo pettämistä. Se on trendikästä, ihailtavaa ja kansainvälistä.
Ennen sitä olis kutsuttu toki h..... tekemiseksi. Ja olis saanu kotoaan vaan vaatteensa, petetty puoliso sais pitää häpeästä korvauksena yhteisen omaisuuden.
Kyllä sitä muissakin osataan. https://www.seiska.fi/Kotimaa/Skandaalipaljastus-Naimisissa-oleva-kansanedustaja-Matias-Makynen-iski-nuoren-opiskelijan
Ihana persumaa❤️❤️❤️ tuskin maltan odottaa kun bensa maksaa 1E/Litra ❤️❤️❤️❤️
Persujen ohjelmalla velat maksetaan pois ja keneltäkään ei leikata, persumaassa vallitsee ikuinen onni ja autuus 🤣🤣🤣
Luvattiinko niin?
Vai keksitkö ite😅
Ihanaa persuttelua ❤️❤️❤️
Persu lupaa kaikkea mutta sitten toinen persu esittää päinvastoin ja kun lupaukset petetään voidaan sanoa "mutta mehän lupasimme toisin".
Opposition tehtävä on laittaa palikoita rattaisiin ..
Utisia ja mediaa seuraamalla ei voi kun ihmetellä ihmisten järkyttävää huomionhakuisuutta.
Monesti,pukeudutaan pelleksi, tarkoituksella silmäänpistävästi. Ja jos joku asialle naureskelee, tai huomauttaa asusta. Alkaa uhrautuminen, nykyään naisvihan vinkuminen jne. Uutiset sen tekee, tuskin ihmiset...
Itse, Naisena. En näe tarvetta tuoda itseäni esille niin, että pääsen siitä uhrautumaan. En koe tarvetta esitellä itseäni puolipukeissa, tai takamus pystyssä keimaillen. Kuten monilla näkyy olevan kova tarve nykyään.
Huomionhakuisuus, on hauskaa, ja jopa söpöä lapselta. Mutta, ei se pue aikuista.Antaa yksinkeraisen höppänän kuvan esiintyjästä🙈😆
Mikä ihmisiä vaivaa?
Johtuuko huomionhakuisuus vimma someaikakaudesta,kuvanmuokkauksesta?
Vai siitä, ettei ole omassa elämässä ketään, joka olisi kiinnostunut?
Luulis et siellä vois itteään levitellä miten sattuu, ja se riittäisi. Ja sitä monet harrastaa,vain sisäkalut jää näyttämättä.Ehkä kohta joudumme näkemään nekin...
Vai iskeekö netissä sensuuri, ja siksi pitää livenä vedellä😂
Niiden jotka pakostakin näkee noita, uutisissa, somessa jne.
Heiltä ei kysytä. Heille pakkosyötetään niitä, halusit tai et. Ne lävähtää ruudulle uutisissa, mainoksissa jne.
Miesvihan, varsinkin Suomalaisen miesvihan voi aistia. Mutta, kyllä tuo naisten uhriuttaminen, on säälittävää.
Yksittäistapauksia uhriutujat, voisi jättää omaan arvoonsa, ja jättää nostamatta edes esille.
Media on kieroa ajatusten ja mielipiteiden muokkausta😜
Minulla on oma pesä ja afrikkalaisia miehiä niin ystävinä kuin rakastajina ja me pärjäämme kyllä hyvin oli maa mitä on.
Odotan tekoja meidän oman maan kansalaisten puolesta. Me ensin! Me ensin!
Milloin laskee bensan hinta?
Onko luvattu?
On.
Tässä yksi esimerkki ja hakemalla löytyy lisää.
https://www.perussuomalaiset.fi/videot/bensan-hinta-alas-vaatii-106-tuhatta-suomalaista-ps-nuorison-aloitteessa/?doing_wp_cron=1681051404.0640599727630615234375
Kuulin notta Purra olis kävellyt veden päällä, liekö pitää tarina paikkaansa?
Laura Huhtasaari ainakin on Suomen uusi Jeesus. Ratsasti palmusunnuntaina porilaisilla aaseilla Eduskuntaan.
Kyllä se pitää paikkansa.
Purra kiusaa. Kiusasi jo kouluikäisenä eli oli koulukiusaaja.
Johanneksen koulun oppilaat kyllä muistavat Purran juuri tästä eikä yksikään samalla luokalla ollut äänestänyt Purraa.
Semmosia naiset ovat.
https://www.youtube.com/watch?v=bs6caRwkoMA
Toivottavasti ruotsinkieliset eivät.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, pörssirikollispsykopaattien diktatuurissa me elämme, emme missään uskomattomassa missään.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/halla-aho-esittaa-ulkomaalaisille-tyontekijoille-3000-euron-minimipalkkavaatimus-halpatyovoima-tulee-kalliiksi/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle
Mitä tuota valehtelemaan, kun se on jo nähtävissä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17808795/elakelaiskoyhien-aanet-eivat-kelvanneet-marinin-hallitukselle
Rasismikorttia nöyristelevien äänillä, tulee moninkertainen maahanmuutto.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17809053/eivatko-tappion-kokeneet-puolueet-kykene-myontaan-elakelaiskoyhien-pettamistaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17813551/marinin-hallitus-heitti-koyhat-krokotiileille
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, eivät myönnä todellisia syitä vaalitappioonsa, muutenhan eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyiltä, olisi jo pyydetty anteeksi, ei ole näkynyt eikä kuulunut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17817527/vas-some-koskinen-ei-elakelaiskoyhista-piittaa#comment-120233195
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti
ÄärioikeistoKeskustan vaalilupaukset eläkeläisköyhille: "Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - vaihtuivat märinään äärifasistien EK-medioissa, eli vielä ei saatu tarpeeksi alas, ÄärioikeistoKeskustan siskojenhakkaajien äänestämistä, kun märisevät anteeksipyynnön sijasta, mutta älkää huoliko, kyllä se jatkossa hoituu.
Mitä aloittaja urputtaa? Voihan hän muuttaa venäjälle niin on helpompi olla.
Marin vs Turhapuro
https://www.youtube.com/watch?v=bs6caRwkoMA
Kaivavatko persut taikaseinästä rahaa ja alentavat bensan hinnan 🤣🤣🤣
Mistä taikaseinästä persut kaivavat rahat polttoaineiden alennuksiin 🤣🤣🤣🤣
Ihanaa bensa on kohhta 1E/L 🤣🤣🤣🤣
Sinimustahallitus kasassa
* Ensimmäiseltà sairauspoissaolopäivältä ei tarvitse maksaa palkkaa.
* Enintään vuoden määräaikainen työsopimus ei vaadi erityistã perustetta.
* Työntekijän irtisanomiseen riittää "asiallinen syy".
* Oikeutta tukilakkoihin ja poliittisin lakkoihin rajoitetaan.
* Laittomaan lakkoon osallistumisesta 200 euron seuraamusmaksu työntekijälle.
* Paikallinen sopiminen laajennetaan ohi työehtosopimusten ja luottamusmiesjärjestelmän.
menisit sinäkin koittamaan töitä....
Milloun purra eroaa?