1 mies tulee töistä kotiin niin se haluaa olla kotonaan kanssasi ja pääsiäisen viettää joko kotona kanssasi ja vaikka tv tä katsellen ja uunimakkaraa ja olutta tai lähteä kanssasi mökille 2 mies tulee töistä kotiin lähtee harrastuksiin ja kavereiden luo tulee kotiin myöhään ja suoraan nukkumaan ja herättyään töihin ja pääsiäisenä se haluaa bilettää ja käy yökerhoissa ja on kavereidensa kanssa ja missä lie on meneväinen
Nainen kumpi parempi
Anonyymi-ap
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Yksin on parempi kuin tuo 2. 😉
Näen kysymyksesi, jotka kuitenkin on jostakin syystä poistettu. Toki näistä se ensimmäinen ja emme ole. 🙂
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17811392s
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Miksi kysyt kumpi sinusta on parempi vai etkö ole varma?
Nyt kysyttiin naisilta ei minulta
Mikään noista ei ole hyvä eikä parempi.
- Sheena
Mikä olis hyvä eikä elmukelmua laiteta sit suodatinpaperiksi
Ja tuo kahvi juttu on leikkimielistä vitsailua
Pitäisikö aloittajan tarjota näitä jännittäviä skenaarioita naisten aikakausilehtiin?
Hei, tuossa voisi olla oikeasti ideaa. Välis vois tienata vähän grillimakkararahaa. Jonkin naistenlehden nettisivuille.. ainakin huomio olis taattu 😬
xLiner
Tietysti ykkönen. Kakkonen ei välitä parisuhteesta pätkääkään.
Uunimakkara on joskus hyvää, jos mies tekee sen. Laita minulle oreganoa, valkosipulia, ketsuppia ja vähän sinileimaa väliin, niin voi nielaista muutaman palan. Ranskalaisia paljon kiitos.
Mut mitä jos tällä kertaa on vain pelkkää uunimakkaraa ja sinappia ja juomaksi kylmää olutta ja ehkä jotain karamellejä yhteispussi tai kummallekkin oma
Käy se irtokarkkipussikin. Vasta ennen nukkumaanmenoa käy nälkä kurnimaan. Sitten syödään mitä löydetään :)
Olen tyttöjen kanssa kirjeenvaihdossa, joka noniin hausaakin vähän
paitsi niin no hammastytöt kertovat suoraan ylenä
Asiakirjoja kirjeenvaihdossa
1. on parempi .
1 menee, mutta jätetään alkomahoolit kokonaan pois. Ei päihteitä kiitos.
Tietenskii se on kiinni siitä, millainen mies on kyseessä.
Vaikea kysymys.
Vastaukseni voi olla siis kumpikin.
Ei tarvitse tätäkään miettiä, kun pääsiäinen menee yksin joka tapauksessa. Ehkä teen rästitöitä, mutta mitään miehiä ei ole näköpiirissä.
Minä itse viihdyn kotona ja ihan kiva se on, jos mieskin on kotona. Vaan ei mua häiritse, jos miehellä on myös harrastuksia ja ystäviä. Hyvähän se on, jos ihmisellä on elämää myös kodin ulkopuolella. Ei minua häiritse sekään, jos mies käy niide ystäviensä kanssa silloin tällöin jossain viihteellä. Vaan jatkuvasti bilettävää bilehilettä en jaksaisi katsella ja jos toinen on aina jossain omissa menoissaan, niin pikuuhiljaa siinä väistämättä etääntyy toisistaan.
Mökille en lähtisi. Sen puuhan mies saa tehdä itsekseen, jos mökkeilystä tykää. Mä voi käydä mökillä kerran kesässä, korkeintaan viikon ja se on minun osaltani siinä. En viihdy mökeillä.
Tv:tä en juuri katsele, mutta saa mies tietenkin katsella. Uunimakkaraakaan en juuri syö, mutta voi sitä muutaman kerran vuoteen vaikka takassa kunnon makkarat käristellä.
Mä olen muutenkin tällainen keskitien kulkija, niin en oikein koskaan innostu noista sun jompaan kumpaan suuntaan ekstremetyypeistäsi. ottaisin mieluiten ihan normaalin, tasapainoisen, suht keskiteitä kulkevan miehen.
Ai niin ja tuo olut on vähän niin ja näin. Itse en olutta juo ja muutakin alkoholia todella vähän. Mitään periaatteellista asiassa ei ole, mutta humalaista seuraa en jaksa katsella. Jos se oluenjuonti pysyy siinä muutamassa, niin senkun kun sitten ottaa ne pari oluttaan. Koska tiedän sinut vänkääjäksi, niin määritän, että vaikkapa 4 0,33:sta tai kaksi puolilitraista ... normaalielämässä en kenenkään juomisia mittaa, kunhan pysyy asiallisena, mutta kun sinut tosiaan tiedetään vänkääjäksi, niin parempi määrittää joku määrä.