NATO on puolustusliitto Venäjän uhkaa vastaan eikä tarkoitus ole hyökätä Venäjälle. Venäjä se itse on hyökkääjä .
Erityisesti Suomen liittyminen ärsyttää venäjää.
Miksi muut natomaat eivät ärsytä samalla lailla venäläisiä? Turkin kanssa venäläisillä on oikein hyvät välit .
Erityisesti Suomen liittyminen ärsyttää venäjää.
Miksi muut natomaat eivät ärsytä samalla lailla venäläisiä? Turkin kanssa venäläisillä on oikein hyvät välit .
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sen kun tietäisi. Kai se ressukka, pieni maa kun on, pelkää että sen kimppuun hyökätään. En vain millään keksi, miksi ihmeessä kukaan hyökkäisi Venäjälle.
Mä vähän luulen, että NATO on ainoa taho, joka voi panna kampoihin Venäjän imperialismille. ja sekös Igoria kismittää.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17811973X
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ehkä venäläisillä meni hyökkäys aikeet Suomeen myttyyn . En keksi parempaa syytä
Venäjä on huolissaan,koska Nato sopimuksen allekirjoitti Sivarihomo. Eikä sotilaskoulutuksen saanut asioista perillä oleva upseerin arvoinen ministeri.
Älä ole hölmö, haavisto on 4 leijonan kenu - syntymästään asti. Sitä ei vaan nääs kukaan tiedä.
Venäjä käyttäytyy ensin kuin se suurin ja tyhmin koulukiusaaja ja sitten kun muut laittaa hanttiin niin uhriutuu.
Kyse on tietysti Kremlin tavasta huijata omaa kansaansa surkean johdon tueksi. Maaorjiin tuo uppoaa täysillä. Nato on taannut rauhan ja venäjän turvallisuuden jo vuodesta 1949.
Meniköhän poliittiset painostus mahdollisuudet sotavoimaansa apuna käyttäen, varmaan V....taa kuin pientä eläintä.
Niin, ja kun Suoimen Natoon liityminen on ihan täysin Putinin omaa syytä!
Pientä oravaa.
päivän hauskin. ;)
"NATO on puolustusliitto"
Näin on. Kuten wokepaskat ovat pyyteettomiä HYVIÄ IHMISIÄ.
NATO on poliittinen ja sotilasliitto.
Niin kerrotaan NATOn omalla internet-sivulla.
Putin itse halusi natoon 2000-luvun alussa mutta venäjä oli sen verta huono maa jo silloin että sitä ei voitu kelpuuta hyvine joukkoon siitä on varamasti katkera kun suomi kelpuutettiin mutta venäjä kelpuutetaan vain huonojen maiden ja johtajien seuraan.
Luojan kiitos ettei huolittu. Naton sisällä olisi alkanut mellastamaan.
Sodat ja valehtelu kuuluu Venäjällä kansanperinteeseen, mistä ei voi luopua.
Aina pitää olla sota jossakin.
Eipä tuo venäläinen orjuus paljoa eronnut suomalaisten torppareista, joitten piti raata isäntien pelloilla ja navetoissa, jotta sai asua torpassaa. Tienestiä sai sen verran, että hengissä pysyi.
Kun Kremlissä on totuttu siihen, että pienet valtiot ympärillä ovat olleet komenneltavissa ja ohjausnuorassa. Vallan menettäminen vtuttaa suunnattomasti,koska atavistinen vallantunne hallita muita on voimakas. Se on perimmäinen syy eikä sen naamioimiseksi suolletut tarinat äitivenäjästä, historiallisista oikeuksista alistaa ym. humbuuki.
Putinilla menee nyt hyvin onnenkalsarit jaloissaan. Kateeksi käy.