Eduskunnan yksipuoluejärjestelmä / korruptiopoliitikot, salailevat Suomen kansan oikeusturvattomaksi, ilman aitoja perustuslaillisia oikeuksia, aitoon oikeusturvaan, aitoihin ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia jättämisestä.
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009496608.html
Muissa Pohjoismaissa ja EU-oikeusvaltioissa, ei ole äärioikeiston uusfasistien TeekutsuKerjuuttamisjonoja, vaan kansalaisilla aito oikeusturva, alkaen
1 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ. Suomessa pörssirikollispoliitikot, rikkovat Suomen perustuslakia ja kansalaisten perusoikeuksia, pakottamalla ihmisiä äärimmäiseen köyhyyteen, jättämällä ilman aitoa oikeusturvaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17813551/marinin-hallitus-heitti-koyhat-krokotiileille
Lähettäkää kuvia TeekutsuKerjuuttamisjonoista, kansainvälisiin tiedotusvälineisiin
13
500
Vastaukset
- Anonyymi
EK-Ylen uusfasistista aivopesu-ohjelmista, voisi mainita autismikirjosta muka kertovan ohjelman, joka on oikeasti äärioikeistolaista aivopesua ja "normaaliuden ja tavallisuuden" pilkkaamista ja halveksuntaa, jossa ökyrikkaiden äärioikeistolaisten autismikirjojälkeläisiä, käytetään tavallisten, normaalien autistien ja muiden ihmisten pilkkaamiseen ja halveksumiseen, ihan krokotiilinkyyneleillä maustettuna.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810500/kustannustehokkaat-1-500ekk-minimielakkeet-saastoa-valtiontaloudessa
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Saksa, Tanska, Islanti, Ruotsi, Norja ym EU-oikeus-sivistysvaltiot.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720
Oikeus-sivistysvaltioissa, aidoissa demokratioissa, ei kansalaisia kerjuuteta, ääri-ääriuskonnollisten fundamentalistien Teekutsu-kerjuuttamisjonoissa, joita Suomen uusfasistit valheellisesti nimittävät "ruoka"jonoiksi, mitä ne eivät ole, sillä enemmistölle vakavista sairaista, vanhuksista ja vammaisista, ei niissä mitään syötävää jo ruoka-ainerajoitteiden takia ole, eikä enemmistö niihin vakavien sairauksien, iän ja vammaisuuden takia, edes kykene menemään.- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17815139j
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Uusfasistien pörssipsykopaattien, äärioikeistoekstreminen ylimilitarisoitu poliisivaltio, tulee KALLIIMMAKSI kansalaisille, eli verojenmaksajille, kuin aito demokratia, oikeusvaltio, kansanvalta.
https://www.svt.se/nyheter/utrikes/tre-fragor-om-protesterna-i-frankrike- Anonyymi
Minä tykkään enempi kahvikutsuista. Teekutsut sopii köyhälistölle, joka liottaa teepussia niin kauan, että sen naru katkeaa. Sosialistiseen elämäntapaan kuuluu leipäjonot, siksi niitä kasvatettiinkin viimeisen neljän vuoden aikana. Unelmien Neuvostoliitto on kadonnut, mutta ihanat jonotukset kiehtoo edelleen vasemmistodemareita.
Siitä vaan teepussia liottamaan ja lisää rahaa ruikuttamaan!
- Anonyymi
https://www.svt.se/nyheter/utrikes/tre-fragor-om-protesterna-i-frankrike
Aito demokratia, oikeus-sivistysvaltio, KANSANVALTA, tulee valtiolle taloudellisestikin edullisemmaksi, kuin uusfasistien äärioikeistoekstremistinen, ylimilitarisoitu poliisivaltio-tyrannia.
Ruotsissa on vielä tiedonvälitystä, toisin kuin Suomessa. - Anonyymi
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ovat suoraa säästöä valtion kassaan, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpiteleminen, tulee kalliiksi niin taloudellisesti, kuin inhimillisestikin.
Äärioikeiston uusfasisti-pörssipsykopaatit, ovat raadollistuneet ahneuksissaan eläinten tasolle, väkivallassaan ja ihmisvihassaan. - Anonyymi
Totuus suomen kansan nälänhädästä pitää saada kerrottua maailmalle.
- Anonyymi
Pelkkä kansanedustajien palkankorotus on suurempi kuin köyhän kuukausitulo.
- Anonyymi
https://www.lemonde.fr/en/opinion/article/2023/04/09/thomas-piketty-can-we-trust-constitutional-judges_6022233_23.html
Suomen kansaa vedettiin jälleen höplästä, järjestämällä näennäisvaalit, joiden tulos, oli jo AutokratiaUsan / äärifasisti-EU:n kabineteissa, etukäteen päätetty. - Anonyymi
Suomessa kansan keskuudessa, on vielä paljon aivopestyä porukkaa, jotka kuvittelevat elävänsä demokratiassa ja oikeusvaltioissa, vaikka jokainen voi jos uskaltaa silmät avata, ihan omin silmin todeta, ettei näin ole.
https://www.lemonde.fr/en/opinion/article/2023/04/09/thomas-piketty-can-we-trust-constitutional-judges_6022233_23.html
Kun Vasemmistonkin ainoa vastaus vaalitappioon, on somejulkkis-Koskisen, äärifasisti-EK-HS-mediassa, vaalitappion "vallan konfliktilla" kuittaaminen, ei kansalaisilla juurikaan toivoa enää ole.
Pieneläkeläisväestölle annettuja lupauksia, 1 250€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ, täysin välttämättömästä oikeusturvan vähimmäismäärästä, nykyisen Veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamisen pyörityksessä ja oikeusturvattomuuden syvyydessä, eivät näytä kiinnostavan vallankäyttäjiä, edes selityksen verran, joten voi olla, ettei neljän vuoden kuluttua, enää tarvitse äänestää ollenkaan. - Anonyymi
Ihan feikkivaaleista ei arvaa puhua, kun Suomessa sananvapaudet ovat kovin rajatut, niin vapaata keskustelua ei sallita, mutta siltä tuntuu.
- Anonyymi
https://www.lemonde.fr/en/opinion/article/2023/04/09/thomas-piketty-can-we-trust-constitutional-judges_6022233_23.html
https://www.svt.se/nyheter/utrikes/tre-fragor-om-protesterna-i-frankrike
Kyllä se Haagin Tuomioistuin, kansainvälinen korkein oikeus, YK ym ns. demokratiaan ja kansalaisoikeuksien toteutumista valvovat instituutiot, ovat Suomenkin kansalaisia varten olemassa. Sinne vaan rikoskanteita, kun oikeusturva aidosti puuttuu, jo yhä usemmalta Suomen kansalaisista. - Anonyymi
Jopa EU:n huonommissakin valtioissa, taitaa kansalaisilla, olla sentään oikeusturvaa, eläkkeet ym toisin kuin Suomessa, missä niitä ei ole päivitetty 1900-luvulta lähtien, ei vastattu jyrkkiin elinkustannusten nostoihin, ei korotettu aidosti, ei mitään, vaikka laittomien pakkomaksujen määrä on kasvanut, vuokrat ja muut elinkustannukset nostettu sietämättömälle tasolle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17818284/suomella-ei-ole-varaa-laittomaan-sotarikosliitto-quotjasenyyteenquot
Kyllä se on jo viranomaistahojen työtehtävien laiminlyöntiä, että edelleen hyysäävät isoimpia talousrikollisia, pörssirikollispsykopaatteja, jotka tappavat jo kansaamme nälkään. Kanteet kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, laittomista hyökkäysliitto-hävittäjähankkeista, joihin Suomella ei ole varaa, eikä kansan lupaa, tulee nostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132950
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831629Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2631460Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731445Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2361340Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341060- 921003
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983