Lähettäkää kuvia TeekutsuKerjuuttamisjonoista, kansainvälisiin tiedotusvälineisiin

Anonyymi-ap

Eduskunnan yksipuoluejärjestelmä / korruptiopoliitikot, salailevat Suomen kansan oikeusturvattomaksi, ilman aitoja perustuslaillisia oikeuksia, aitoon oikeusturvaan, aitoihin ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia jättämisestä.

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009496608.html

Muissa Pohjoismaissa ja EU-oikeusvaltioissa, ei ole äärioikeiston uusfasistien TeekutsuKerjuuttamisjonoja, vaan kansalaisilla aito oikeusturva, alkaen
1 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ. Suomessa pörssirikollispoliitikot, rikkovat Suomen perustuslakia ja kansalaisten perusoikeuksia, pakottamalla ihmisiä äärimmäiseen köyhyyteen, jättämällä ilman aitoa oikeusturvaa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17813551/marinin-hallitus-heitti-koyhat-krokotiileille

13

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EK-Ylen uusfasistista aivopesu-ohjelmista, voisi mainita autismikirjosta muka kertovan ohjelman, joka on oikeasti äärioikeistolaista aivopesua ja "normaaliuden ja tavallisuuden" pilkkaamista ja halveksuntaa, jossa ökyrikkaiden äärioikeistolaisten autismikirjojälkeläisiä, käytetään tavallisten, normaalien autistien ja muiden ihmisten pilkkaamiseen ja halveksumiseen, ihan krokotiilinkyyneleillä maustettuna.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810500/kustannustehokkaat-1-500ekk-minimielakkeet-saastoa-valtiontaloudessa

      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Saksa, Tanska, Islanti, Ruotsi, Norja ym EU-oikeus-sivistysvaltiot.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720
      Oikeus-sivistysvaltioissa, aidoissa demokratioissa, ei kansalaisia kerjuuteta, ääri-ääriuskonnollisten fundamentalistien Teekutsu-kerjuuttamisjonoissa, joita Suomen uusfasistit valheellisesti nimittävät "ruoka"jonoiksi, mitä ne eivät ole, sillä enemmistölle vakavista sairaista, vanhuksista ja vammaisista, ei niissä mitään syötävää jo ruoka-ainerajoitteiden takia ole, eikä enemmistö niihin vakavien sairauksien, iän ja vammaisuuden takia, edes kykene menemään.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­­­N­y­­m­­f­o­­­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17815139j

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Minä tykkään enempi kahvikutsuista. Teekutsut sopii köyhälistölle, joka liottaa teepussia niin kauan, että sen naru katkeaa. Sosialistiseen elämäntapaan kuuluu leipäjonot, siksi niitä kasvatettiinkin viimeisen neljän vuoden aikana. Unelmien Neuvostoliitto on kadonnut, mutta ihanat jonotukset kiehtoo edelleen vasemmistodemareita.
        Siitä vaan teepussia liottamaan ja lisää rahaa ruikuttamaan!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ovat suoraa säästöä valtion kassaan, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpiteleminen, tulee kalliiksi niin taloudellisesti, kuin inhimillisestikin.

      Äärioikeiston uusfasisti-pörssipsykopaatit, ovat raadollistuneet ahneuksissaan eläinten tasolle, väkivallassaan ja ihmisvihassaan.

    • Anonyymi

      Totuus suomen kansan nälänhädästä pitää saada kerrottua maailmalle.

      • Anonyymi

        Pelkkä kansanedustajien palkankorotus on suurempi kuin köyhän kuukausitulo.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomessa kansan keskuudessa, on vielä paljon aivopestyä porukkaa, jotka kuvittelevat elävänsä demokratiassa ja oikeusvaltioissa, vaikka jokainen voi jos uskaltaa silmät avata, ihan omin silmin todeta, ettei näin ole.

      https://www.lemonde.fr/en/opinion/article/2023/04/09/thomas-piketty-can-we-trust-constitutional-judges_6022233_23.html

      Kun Vasemmistonkin ainoa vastaus vaalitappioon, on somejulkkis-Koskisen, äärifasisti-EK-HS-mediassa, vaalitappion "vallan konfliktilla" kuittaaminen, ei kansalaisilla juurikaan toivoa enää ole.

      Pieneläkeläisväestölle annettuja lupauksia, 1 250€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ, täysin välttämättömästä oikeusturvan vähimmäismäärästä, nykyisen Veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamisen pyörityksessä ja oikeusturvattomuuden syvyydessä, eivät näytä kiinnostavan vallankäyttäjiä, edes selityksen verran, joten voi olla, ettei neljän vuoden kuluttua, enää tarvitse äänestää ollenkaan.

    • Anonyymi

      Ihan feikkivaaleista ei arvaa puhua, kun Suomessa sananvapaudet ovat kovin rajatut, niin vapaata keskustelua ei sallita, mutta siltä tuntuu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jopa EU:n huonommissakin valtioissa, taitaa kansalaisilla, olla sentään oikeusturvaa, eläkkeet ym toisin kuin Suomessa, missä niitä ei ole päivitetty 1900-luvulta lähtien, ei vastattu jyrkkiin elinkustannusten nostoihin, ei korotettu aidosti, ei mitään, vaikka laittomien pakkomaksujen määrä on kasvanut, vuokrat ja muut elinkustannukset nostettu sietämättömälle tasolle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17818284/suomella-ei-ole-varaa-laittomaan-sotarikosliitto-quotjasenyyteenquot

      Kyllä se on jo viranomaistahojen työtehtävien laiminlyöntiä, että edelleen hyysäävät isoimpia talousrikollisia, pörssirikollispsykopaatteja, jotka tappavat jo kansaamme nälkään. Kanteet kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, laittomista hyökkäysliitto-hävittäjähankkeista, joihin Suomella ei ole varaa, eikä kansan lupaa, tulee nostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      195
      1667
    2. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1500
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      28
      1071
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      79
      1047
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      74
      1030
    6. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      1000
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      86
      970
    8. Hindujen rukous ei auta

      Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin
      Hindulaisuus
      353
      866
    9. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      861
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      824
    Aihe