Suomella EI ole varaa, laittomaan sotarikosliitto-"jäsenyyteen"

Anonyymi-ap

Onko vielä ketään, jolle ei olisi käynyt selväksi, että Suomen kansa on putsattu, ryöstetty, pahoinpidelty ja pakotettu köyhyyteen, oikeusturvattomaksi, nettomaksamaan veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiina, pörssikapitalistien sotabisneksiä, siihen laittomasti pakotettuina.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17817682/laiton-sotarikosliitto-quotjasenyysquot--on-peruttavissa-koska-tahansa#comment-120236271

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

On korkein aika nostaa ne rikoskanteet, Haagin Tuomioistuimeen, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen. Kanteiden nostaminen, pitäisi kuulua viranomaisten velvollisuuksiin, työtehtäviin, kun kyseessä on Suomen valtion ja eläkerahastojen, eli kansamme valtavien varallisuuksien ryöstäminen, vastoin Suomen lakeja ja sopimuksia, vastoin kansalaisoikeuksia, eli vastoin aidon demokratian ja oikeusvaltio-periaatteen lakeja, sopimuksia ja sääntöjä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804954/suuruudenhullujen-porssipsykopaattien-sotilasjuntta-riisuttava-vallasta-suomessa#comment-120059644

Suomessa kansalaisten tilanne, on vielä hälyyttävämpi, kuin muissa köyhyyttä kärsivissä valtioissa, kun kulttuurista puuttuu empatiakyky, eli toisen ihmisten asemaan asettumisen, luonnollinen taito ja arvostaminen. Siihen tunteettomuuteen ja ihmisvihaan, on kansaa tavoitteellisesti, vuosikymmenet koulutettu, ettei tunneta myötätuntoa ketään kohtaan ja kovuudesta palkitaan. Siitä hyötyvät ainoastaan, pörssikapitalistit verokeitaissaan. Suomesta on jo tehty kehitysmaa kansalaisillemme, joiden kovalla työllä ja uhrauksilla, tämä maa on rakennettu.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

18

1034

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Suomessa kansalaisten tilanne, on vielä hälyyttävämpi, kuin muissa köyhyyttä kärsivissä valtioissa, kun kulttuurista puuttuu empatiakyky, eli toisen ihmisten asemaan asettumisen, luonnollinen taito ja arvostaminen. Siihen tunteettomuuteen ja ihmisvihaan, on kansaa tavoitteellisesti, vuosikymmenet koulutettu, ettei tunneta myötätuntoa ketään kohtaan ja kovuudesta palkitaan"

      Totta!

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        💋 ­­N­­­y­­­m­­­f­­­o­­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17818284w

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      VOIKO NAURUUN KUOLLA ?????

    • Anonyymi

      Eipä todellakaan ole, mutta onneksi mitään Sotarikosliittoa ei ole olemassakaan, jollei sitten Venäjällä, muttei sielläkään tuolla nimellä.

    • Anonyymi

      Mene hoitoon, olet selvästi sen tarpeessa. Aivoissasi ei ole kaikki ihan kunnossa, sano se lääkärille.

    • Anonyymi

      Hyökkäysliiton ainakin tunnette, vai onko vaikea ymmärtää, oman Suomen kansamme kieltä, kaiken ilmaiseksi, toisten kustannuksella, saaneilla pörssiperillispoikasilla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Se tosiasia, ettei Suomessa, köyhimmillä ole enää varaa "protestoida", eivätkä enää äänestä turhan takia, ei näy ek-medioissa tiedonvälityksenä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17813551/marinin-hallitus-heitti-koyhat-krokotiileille

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/28/french-pension-reform-among-the-most-affected-working-class-communities-often-can-t-afford-to-protest_6020993_7.html

      Tilanteessa jossa aito demokratia, oikeusvaltio-periaate, kansalaisoikeudet eivät toteudu, on korkeilla viranomaisilla, velvollisuus aloittaa laajat selvitykset, isoimpien talousrikosten, korruption, äärifasistisen pörssirikollisuuden rikostutkinnat niin eduskunnassa, kuin ministeriöissä, ym valtion virkoja törkeästi väärinkäyttävien tahojen keskuudessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762745/liittyvatko-quotkoyhien-opettamisetquot-naisten-katoamistapauksiin-tampereella-#comment-119430556

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Suomella EI ole varaa, laittomaan sotarikosliitto-"jäsenyyteen"

      Se on aivan totta. Siksi Suomi katsoi parhaimmaksi liittyä NATOon.

    • Anonyymi

      Aloittajalle: Olisikohan sinulta jäänyt lääkkeet ottamatta?

      LÄÄKKEET!

    • Asia on vielä epäselvä.

      Voisitko siis tehdä aiheesta vielä lisää avauksia vaikkapa seuraavien viiden vuoden ajan? Ehkä asia sillä selviää muillekin kuin sinulle?

      Onhan se nyt sentään TERVETTÄ!

    • Anonyymi

      Jos realistisesti puhutaan, niin salaliittohöpinöiden sijaan kyse on ihan tavallisesta huonojen päätösten tekemisestä, jotka ovat johtaneet maamme turmion partaalle. Onneksi EU:n velkajärjestelmä pelaa, sillä ilman sitä olisimme jo kansallisessa katastrofissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5671
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      48
      2915
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2605
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      9
      2260
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2043
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1942
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1676
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      145
      1295
    9. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      13
      1127
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      256
      1109
    Aihe