Onko tämä oikein meitä rehellisiä kauppiaita kohtaan. No liike ottaa vaan välistä muutaman tonnin per auto niin ei kait siinä eipä se toisaaltaan haittaakkaan. Korjatkoon romunsa ja valittakoot edelliselle käyttäjälle pääasia että kauppiaalle tulee rahnoooooo.
Yksityiset kusettaa liikkeitä
7
186
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä tuovat kaikenlaisia virityksiä meillekkin vaihdossa. Tässähän oppii itekkin uusia koiruuksia mitä itse ei ikinään viitsisi tehdä kun uudet osat ovat halpoja. Viikon paras oli kun käsijarru ei pitänyt ja oli vemppa vaijerin katkettua niin tämä edellinen käyttis oli laittanut kuminauhalla käkkärin liikeradan oikean tuntuiseksi. Piti vaan niin saatanan huonosti. No juttuja olisi tuhansia ajan saatosta mutta kyllä se niinn on että yksityinen kusettaa liikettä täällä pohjanmaallakin.
- Anonyymi
Täh. Onko jossain käsijarruvaijeri.
Sähköiset ollut jo 10 vuotta.
Jobbarit siirtykää jo nykyaikaan.
2000 luvun bemarit ja mersut meni jo.
Nyt jyrää korealaiset autot.
Niin ja itse vienyt aina ehjän auton vaihdossa.
Viime vuonna tein 2 autokauppaa.
Rinta jouppi ja k auto.
Kumpikin meni 10 arvoisesti. - Anonyymi
Täytyy vielä kehua k autoa.
Myin auton sinne 34100e siis suora osto ja laittovat pyynniksi 36950e.
Ja myivät sen parissa kuukaudessa.
Voi sanoa että kumpikin hyöty.
Sain hyvän hinnan ja k auto sai pari tonnia välistä.
Oli tietenkin täysin ehjä auto minkä vein sinne.
Jobbareilla jotenkin kierot mielet että kaikki huijaa.
Siksi he eivät pääse bisneksissä eteenpäin.
Miksi joku huijais kun autoissa jopa 7 v takuu?- Anonyymi
Kyllä totta on tämä aloittajan kommentti.
Nyt on selvinnyt uudemmissakin autoissa kalliita piilovikoja. seuraavalla omistajalla auto on temppuillut ja sieltä on selvinnyt vikojen olleen jo edellisen omistajan / käyttäjän aikaan. Siinä kohtaa nämä vässykät tulevat vaihtamaan autoa liikkeistä. kappas kun siinä uudessa on joku onneton mitätön vika niin kehtaavat olla vinkumassa liikkeessä vaikka itse kusettavat ensin ja kunnolla. Kova ala on automyynti kun näitä ressukoita päivät kattelee.
- Anonyymi
Eikös ne mene takuuseen uudehkossa autossa.
Takuu 5-7 vuotta.
Vag autoihin ei kannata seota. Niissä vikaa aina... - Anonyymi
Voi että kakkaa on paljon markkinoilla, huonosti tehtyä tekniikka sisältävät!!🤯
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921796- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 47751
- 36742
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673