En tunnu kuuluvan mihinkään niistä kategorioista, joihin ihot jaetaaan, kun en pala helposti, enkä myöskään rusketu helposti, siis Etelä-Suomen kesäisillä UV-indekseillä. Voiko iho palaa niin ettei se suuremmin punoita tai arista?
Ihoni on kuitenkin tosi vaalea, niin olen alkanut epäillä, että ehkä palan, mutta en vain huomaa sitä? Ihoni kuitenkin myös kesii hieman usein jo heinäkuun alkupuolella, ja hentoinen (lähes olematon) rusketus saattaa lähteä siinä samalla. Tämän vuoksi olen miettinyt josko se kuitenkin olisi palanut, vaikkei ole punoittanut tai ollut aristava, mitä nyt vähän ehkä kiristänyt, mutta sekin voisi olla kuivuudesta. Aiemmin olen luullut että se kesiminenkin olisi hilseilyä kuivuudesta, mutta nyttemmin olen alkanut epäillä jos se onkin ihan kesimistä.
En pala helposti enkä myöskään rusketu, vaalea iho
Anonyymi-ap
1
254
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22717163Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912204Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El455997Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644862MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144795Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193967Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843585Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2591434- 851031