Mikä tuon otsikon lauseessa, on sellaista, mikä pistää ylläpidon, estämään sananvapauksia, Suomen kansalaisilta ? Totuus ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17817660/laiton-sotarikosliitto-quotjasenyysquot-on-peruttavissa-koska-tahansa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja
Viranomaisten tehtäviin kuuluu myöskin, Suomen kansan jakamattomien sanan- ja mielipiteidenvapauksien puolustaminen.
Laiton SotaRikosliitto-"jäsenyys", on peruttavissa koska tahansa
6
566
Vastaukset
- Anonyymi
Diktaattorien pörssirikollispsykopaattien, seremonioita ja lippujen liehuttelemisia esittelemällä, ei laittomuus muutu lailliseksi. Pitäkää mielessänne kansalaiset, että teitä on huijattu laittomuuksilla ja laittomuudet kokonaista kansaa vastaan, kuuluu lakien mukaan, käsitellä kansainvälisessä korkeimmassa oikeudessa, kun valtion sisällä korruptio ja YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, estää puolueettoman laillisen käsittelyn.
- Anonyymi
Yks asia on !! Sauli Niinistöä ei saa sanoa USAn orjaksi !! Menikö läpi???
Tämä varmasti tarjoaa sinulle paikan purkaa oloasi ja hyvä kai se on, jos tästä jotakin apua on. Koeta päästä rauhaan itsesi kanssa.
- Anonyymi
Ei näköjään mikään! Olen nähnyt samoja aloituksia useita.
- Anonyymi
Voivoi reppanaa. Itse keksimäsi asiat eivät muutu tosiksi vaikka kuinka inttäisit ja nillittäisit samoja typeryyksiä uudelleen ja uudellen.
Katsohan kuuppajumi, asiat eivät muutu laittomiksi sillä että joku kaltaisesi säälittävä huuhaahörhö ei satu pitämään niistä ja mölisee netin roskapalstalla. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17818284/suomella-ei-ole-varaa-laittomaan-sotarikosliitto-quotjasenyyteenquot
Kanteiden nostaminen Haagin Tuomioistuimeen, on välttämätöntä. Pörssirikollisten laiton sotarikosliitto-hanke, johon Suomen kansalla ja valtiolla, ei ole varaa, ei halua, emmekä ole missään demokraattisissa vaaleissa, emmekä virallisissa kansanäänestyksissä, sellaiseen lupaa myöskään antaneet, on peruttava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501507
- 591441
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101038- 60841
- 49814
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit85596Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556