Alue, johon oli vasta rakennettu pari uutta kerrostaloa omistus asujille, muutettiinkin kaavaa ja viereen nousee korkea kerrostalo, johon tulee Ukrainan pakolaisia. Nyt omistusasunto talossa paniikki, 10 asuntoa myynnissä ja luvataan jopa puolen vuoden vastikkeet maksaa.
Aika epäreilua muuttaa alueen kaavaa. Kukapa pakolaisten talon vieressä haluaisi asua.
Kumma muuten, että vastaavia asuntoja ei löydy kantasuomalaisille asunnottomille
Aika epäreilua muuttaa alueen kaavaa. Kukapa pakolaisten talon vieressä haluaisi asua.
Kumma muuten, että vastaavia asuntoja ei löydy kantasuomalaisille asunnottomille
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hehheeh!! Olisiko kehivammaisten asuntoja parempi!! Kyllä Aatu laittoi ne samaan parkkiin , ennen uunia !! Jos natsipersu muutat pyhän putinisi luo !!
Ei haittaa. Leikataan pienituloisilta, niin saamme nopeasti rahaa uudeen talon rakentamiseen pakolaisia varten!
Mitäs vikaa on Ukrainalaisissa, kyllä ne työllistyvät nopeammin kun kantasuomalaiset työn vieroksujat.
Ukrainassa itsellään on tekemätöntä työtä kansalaisilleen. Heidän rakennuskantaansa katsellessa eivät kovin työteliäitä ehken ole.
Ei käy kateeksi tuon alueen omistusasujia