Kiusaaminen exän kanssa

Anonyymi-ap

Onkohan muilla vastaavia kokemuksia.. olen viimeiset puoli vuotta ollut aikamoisessa pyörityksessä. Asuin exäni kanssa noin viisi vuotta ja meillä meni kaikin puolin hyvin. Matkustelimme, hankimme koiran ja arkikin sujui hyvin.

Olimme kerran eronneet puoleksi vuodeksi, koska hän halusi vielä yrittää exänsä kanssa, mutta ei siitä mitään tullut.

Yhtenä päivänä hän sitten halusi erota ja halusi, että muutan heti pois. Ajattelin, että asun hetken aikaa muualla. Siitä alkoikin aikamoinen helvetti. Hän soitti seuraavana päivänä ja halusi, että haen heti tavarani pois ja hän on jo tilannut siivoojan. Hän alkoi tuomaan tavaroitani oven eteeni ja kiroili ja haukkui miten huonosti olen asuntoomme siivonnut. Aikaisemmin hän oli ollut hyvin tyytyväinen siisteyteen.

Sitten selvisi, että tämä siivooja olikin hänen exänsä ja hän oli heti muuttanut asuntoomme. Mies kertoi, miten tämä ex oli penkonut kaappeja missä oli vielä tavaroitani ja päivitellyt miten sekaisin ne olivat. Kun yritin soittaa ja sopia loppujen tavaroiden hakemisesta, otti tämä nainen luurin ja sanoi että he hankkivat minulle lähestymiskiellon ja syytteen kotirauhan rikkomisesta. Mies kiroili ja huusi vieressä. Nimitteli kusipääksi ja lehmäksi. Ei ollut yhtään hänen tyylistään.

Koiraa kävi muutaman kerran katsomassa noin 10 minuuttia ja senkin ajan käytti asuntoni siisteyden arvostelemisen eikä koiran kanssa olemiseen, joka oli ollut hänelle kaikki kaikessa..


Mitään riitoja ei meillä ollut.. ei halua puhua syistä joten kai tässä jotenkin täytyy vaan jatkaa
Yksin eteenpäin..

3

953

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mies yritti exänsä kanssa, 5 vuoden takaisenko? On Off- kuvioissa tulee vaan pahaa mieltä kaikille. Annatte miehen hyppiä teidän välillä kun ei tiedä kumman haluaa? Mies on ilmeisesti valintansa ( tosin katkerana) tehnyt ja nyt naisystävän ollessa hänelle ja sulle katkera, syytää kaiken päällesi. Sinuna poistuisin koko kuviosta ha vaihtausin äkkiä yhteystiedot myös.

    • Anonyymi

      Aivan mainio novellintynkä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      162
      7116
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4108
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      47
      3467
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      142
      3166
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2916
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2306
    7. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      43
      2286
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      272
      2023
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      1975
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1876
    Aihe