Täydellinen vs epätäydellinen

Anonyymi-ap

Tavattiin netissä. Vaihdettiin pitkiä viestejä yli viikon ja kaikki palaset tuntuivat loksahtelevan paikalleen, tunne siitä oikeasta ja omasta tyypistä vahvistui puolin ja toisin, nähtiin ja molemmat ajateltiin edelleen ollaan virheineen ”täydellisiä” toisillemme ja jopa seksi oli vapauttavaa mutta sitten suhde muuttui, ”kylmää, kuumaa” tyyppiseksi, hän jopa esti minut, väitti myöhemmin tehneensä virheen. Ilmaisin hänelle aikalisän tarpeesta jonka jälkeen en enää ole vastannut viesteihin. P.s niitä on tullut paljon, em. pyytänyt käytöstään anteeksi, pitää suhdetta ihmeenä. Haluan kuitenkin loppuelämän vakaan suhteen, voiko tästä tulla mitään.? Olen kokenut hylkäämistä ennenkin. Mitä mieltä, pitäisikö uskaltaa yrittää vielä ja palata asiaan vai parempi antaa vaan olla? Satutanko tässä vain itseäni? Kokemusta tälläisestä käytöksestä?

4

649

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä taida olla oikeeta vastausta kellään sulle. Jos tyyppi kaivelee sun sisintä, niin ota asiasta selvää. Äkkiä sen huomaa, että johtaako se siihen mitä odotti. Nopeesti ihmiset paljastuu, että onko luotettava vaiko ei.

    • Anonyymi

      En minäkään osaa vastata aloittajalle. Itselläni on sääntö (!), että luottamuksen voi rikkoa vain kerran. Siitä voi sitten päätellä, miten itse toimisin vastaavassa tilanteessa.

    • Anonyymi

      Te siis olette tunteneet vähän aikaa ” pitkiä viestejä yli viikon”” ja ” vapauttavaa seksiä ” heti perään.
      Kuinka sinä voit edes kuvitella aloittavasi mitään pidempiaikaista ystävyyttä ja luottamusta kenenkään täysin tuntemattoman kanssa näkemättä vaivaa ja odottamatta tuntemaan toista?
      Oletko koskaan kuullut seurustelusta?
      Se on aika jolloin tutustutaan toiseen. Tehään asioita yhdessä kaveriporukan kanssa, parannetaan maailmaa, opitaan toiselta ja näytetään kuinka itse kokee maailman , yhteiskunnan( oman napansa ulkopuolella).

      Sinä kuulostat kerta toisensa jälkeen hyökkääväsi liian läheisiin ”suhteisiin” viitsimättä tutustua toiseen ajan kanssa. Huomaatko tekeväsi mitään väärää? Huomaatko miksi aina petyt noihin ihmisiin? Huomaatko miten näkemällä enemmän vaivaa tutustua ihmiseen, säästyy kummankin loukkaamiselta ja mielen pahoittamiselta?

      Toivottavasti tämä viesti avaa silmäsi toimimaan itsellesi ja toiselle rakentavammalla tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      96
      4893
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      31
      2721
    3. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      34
      2489
    4. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      25
      2052
    5. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      119
      1550
    6. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      13
      1238
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      10
      1160
    8. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      35
      1123
    9. Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa

      Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina
      Maailman menoa
      203
      1068
    10. Hukkuu hukkuu

      Mitä houdiineja nämä kun ajaa veteen
      Laitila
      79
      1033
    Aihe