ihme itkemistä muiden palkoista ja sopimuksista.vapaa maa jossa voi hakeutua haluamalleen alalle.jos haluaa opiskella 3-5v ja mennä matalapalkka-alalle,mikäs siinä.turha itkeä valintaansa,eikö se osoita omaa tyhmyyttä.itse kävin koulua kykyjeni ja halujeni mukaan enkä valita palkkaani,voin edelleenkin opiskella eteenpäin.
turhaa valitusta
metallimies
3199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Että joku ei "tapa" paperiliittolaisia?
etko ymmärrä että esim kirjastonhoitajat käyvät yliopistoa 6 vuotta ja eivät saa jurikaan peruspäivärahaa suurempaa palkkaa. Jos luulet että sinulla on ilman suhteita johonkin parempaan niin erehdyt otappa selvaä miten työpaikat jaetaan
pitää mennä lukemaan kirjastonhoitajaksi.Siksi, kun ei halua tai osaa tehdä käsillään mitään.Eli on näitä uusavuttomia.Näkyy tälläkin foorumilla olevan useita.Eiköhän se menis muuten kolmessa vuodessa,jos oikein yrittäis.