Olin aikoinani töissä Outokummussa kolme vuotta kesälomien sijaisena. Viimeisenä syksynä kun kyseltiin jatketaanko työsopimusta kaikille , töitä olisi.
Kaikki muut saivat jatkaa.Minulle esimies sanoi yhteisessä palverissa oikein nimeltä mainiten ,P.... on liian vanha työelämään.
Olin sinä kesänä täyttänyt 50 vuotta.
Se oli kuin puukko minun sieluuni, vaikka tein töitä kuin toisetkin. Karvaana sitä kokemusta muistelen vieläkin, vaikka aikaa on kulunut jo 23 vuotta.
Lieneekö herra T.H saanut ylennyksen toimistaan?
Jos nyt olisin tekisin rikosilmoituksen työntekijän syrjinnästä
Liha-alan työpaikka ja sen tökerö esimies
Anonyymi-ap
2
236
Vastaukset 2
- Anonyymi
olipahan rumasti tehty. Vielä muiden kuullen nöyryytetään pilkkaamalla. Esimies niille muille palaverissa oleville kertoili samalla kertaa "piiloviestiä" että olkaa kiltisti nöyriä ja kuuliaisia hänelle. Toisaalta ei sinun tarvinnut katsella taaksesi kun sieltä pois lähdit. Jätit sen sonnan taaksesi. Tuollainen mulkero pomo teki varmaan samat temput monelle muullekin jossain vaiheessa. Näitä ihmisiä mahtuu maailmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45687
- 20639
- 52584
- 46569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70541
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177486