Olin aikoinani töissä Outokummussa kolme vuotta kesälomien sijaisena. Viimeisenä syksynä kun kyseltiin jatketaanko työsopimusta kaikille , töitä olisi.
Kaikki muut saivat jatkaa.Minulle esimies sanoi yhteisessä palverissa oikein nimeltä mainiten ,P.... on liian vanha työelämään.
Olin sinä kesänä täyttänyt 50 vuotta.
Se oli kuin puukko minun sieluuni, vaikka tein töitä kuin toisetkin. Karvaana sitä kokemusta muistelen vieläkin, vaikka aikaa on kulunut jo 23 vuotta.
Lieneekö herra T.H saanut ylennyksen toimistaan?
Jos nyt olisin tekisin rikosilmoituksen työntekijän syrjinnästä
Liha-alan työpaikka ja sen tökerö esimies
Anonyymi-ap
2
153
Vastaukset
- Anonyymi
olipahan rumasti tehty. Vielä muiden kuullen nöyryytetään pilkkaamalla. Esimies niille muille palaverissa oleville kertoili samalla kertaa "piiloviestiä" että olkaa kiltisti nöyriä ja kuuliaisia hänelle. Toisaalta ei sinun tarvinnut katsella taaksesi kun sieltä pois lähdit. Jätit sen sonnan taaksesi. Tuollainen mulkero pomo teki varmaan samat temput monelle muullekin jossain vaiheessa. Näitä ihmisiä mahtuu maailmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101651- 1711598
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1681506Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231308Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901184Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 92851
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr185805Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud207769