Vihreät tekee mitä tahansa pysäyttääkseen ilmastonmuutoksen. Persut tekee mitä tahansa pysäyttääkseen maahanmuuton.
Kumpikaan ei välitä tavallisen suomalaisen arvoista ja oikeuksista, hyvinvoinnista nyt puhumattakaan. Kumpikin on puhtaasti ideologinen (siis tyhmä) liike!
Kumpikaan ei välitä tavallisen suomalaisen arvoista ja oikeuksista, hyvinvoinnista nyt puhumattakaan. Kumpikin on puhtaasti ideologinen (siis tyhmä) liike!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oon persu ja tyytyväinen hallituksen oikestolaiseen politiikkaan. Mielestäni hallituksen pitäisi leikata vieläkin enemmän. Tarvitsemme vieläkin oikeistolaisemman hallituksen Orpon jälkeen.
Vassarit tekevät mitä tahansa, etteivät tarvitsisi mennä töihin ja saisivat elää ikuisesti Kelan tuilla.
mutta kait ymmärrät että jos on sairas niin pitää saada yleensä tukea?? Toki en väitä etteikö sairas voisi kantaa osittain työelämässä kortensa kekoon mut se riippuukin miten sairas on. Eri asia sitten laiskat jotka välttelee työtä. Jos persujen aatemaailma on tuollainen että myös sairaat on pelkkä kuluerä niin en ihmettele jos ihmiset ei enää kohta äänestä persuja. Vihreissä piilee myös ehkä riskinsä, mut toisaalta mahdollisuus, mut ehkä enempi riskinsä on. Aika näyttää ja sitten vasta olemme kaikki viisaampia.
Lakko on ainoa, mihin vassaria ei tarvitse pakottaa.