Hauskaa

että kansa kääntyy paperiliittoa vastaan. Jopa minun 85-vuotias isoisäni (ennen niin kovasti kapitalisteja haukkunut), kirosi eilen paperin-poikien ahneutta ja esitti hauskan imitaation Ahosesta. Eipähän tunnu kansan tukea kauaa riittään, kun tosiasioita on alkanut tulla julki teidän ahneudesta.

Ps. Palatkaa töihin.
9417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ja mitähän se paperiliitto nyt ahnehtii?

Äänestä

Lukemaan tietäisit että nyt on voimassa työsulku.
Voi olla että se on tuntematon sana sinun herneaivoillesi, mutta etsi jostain sanakirja ja
yritä tavata mitä se merkitsee!

Äänestä
  • tunsi pappasi ja kertoi että pappasi puhui lööperiä jo nuorena poikana, ja sama meno näköjään
    jatkuu!

    Äänestä

  • harmittaako, kun kaikki ei halua sulle kauheesti lisää palkkaa ja 10 tuntista työviikkoa teille. Onneksi teillä on nyt kerrankin raskaan työn lomassa kuukauden ylimääräinen loma. Aurinkokin paistaa, linnut laulaa ja kansa vihaa teitä. Voisko kesä paremmin alkaa.

    Kerroppas muuten ihan mielenkiinnosta. Mikä on paperimiesten koulutustaso? Ja millä katsotte ansaitsevanne paljon suurempaa palkkaa, kuin muu teollisuus/keskiverto palkansaaja?

    Itse en ole kateellinen. Tienaan media-alalla paremmin kuin te. Mutta joutunut opiskeleen korkeakoulussa Suomessa ja Yhdysvalloissa.

    Ahneella onneksi on paskanen loppu.

    Äänestä

  • Paperiliitto sähläsi ensin ja TA käyttää vastaavia aseita sen vastatoimena. Sitä niittää, mitä kylvää.
    Harvoin se työnantaja on pistänyt työsulkua päälle yllättäin, ilman liittojen aloittamaa työtaistelua. Se työsulku siis ei tullut yllätyksenä muille kuin paperihemmoille.

    Äänestä

laula.Sen ikäisen ihmisen ymmärrys voi olla jo nörtin tasolla.Tosiasioista sinä et tiedä senkään vertaa kuin minä.
Ahneuden kotiosoite on joku muu, kuin Paperiliitto.Tietämyksen taso näillä tämän foorumin kirjoittajilla on esikoulun asteella.Typeriä kirjoituksia debiileiltä.Suurin osa kirjoittajista on mennyt 2500€/kk töihin,kun on saanut jonkun hienon tittelin käyntikorttiin.Sellaisella käyntikortillahan pärjää maailmassa pitkälle ilman järkeäkin.

Äänestä

Varsin epätoivonen kun värvää 85-vuotiaita ja
poikasia propagandasotaansa! Hei päästäkää se
pappa jo eläkkeelle vaikka yritätte jatkuvasti nostaa eläkeikärajoja!

Äänestä

Vaiha välillä vaipat sille 85-v papalle ja vie tv äärestä pois, voipi käyrä sydämmen päälle kun me kyykytetää työnantajaa täss viell,sanoppa mitkä sinun melestäsi on niitä tosiasioita mitä on tullut julki kenties, iltalehti,hesari molemmat jutut täyttä paskaa

Äänestä
  • Ottais siltä papalta ne tekarit pois suusta sillä hetkellä kun näkee paperilaisten kyykytyksen, tulee papalta sellaiset naurut, kun paperihyypiöt menevät nöyränä takaisin töihin. Olisipa tv silloin paikalla, se vasta kruunaisi nöyryytyksen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huomata kirjoitti:

että kansa kääntyy paperiliittoa vastaan. Jopa minun 85-vuotias isoisäni (ennen niin kovasti kapitalisteja haukkunut), kirosi eilen paperin-poikien ahneutta ja esitti hauskan imitaation Ahosesta. Eipähän tunnu kansan tukea kauaa riittään, kun tosiasioita on alkanut tulla julki teidän ahneudesta.

Ps. Palatkaa töihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu