Plymouth Cuda

On se niin hieno auto!!!!

Nettiautossa on myytävänä ja on se myös kallis!!

Montako näitä on Suomessa?
62054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kyllä on pikkasen 'cuda lisää hinnassa, olkoot vaan kuinka alkuperänen ja avo.

Äänestä

No on 'Cudalla hintaa. Vaikka olisikin aito 'Cuda eikä perus-barracudasta fiksailtu näköiskappale niin suht yleinen 383-rättiauto ei pitäisi maksaa kuin noin puolet tuosta pyynnistä kun tuontiauto on verojen jälkeenkin helposti alle sen.

Suomessa on E-korisia Mopareita joitain kymmeniä yksilöitä, avoja ehkä parikymmentä. Ei todellakaan mikään harvinaisuus täällä eikä varsinkaan maailmalla.

Äänestä

Tuli mieleen se '70 avo-Cuda joka veekasissa oli myynnissä. Aito 426 Hemi, manuaali, shaker yms. Se oli markoissa 350 tuhatta pyynniltään. Tommosen mitä nettiautossa on saa satkun pintaan.

Äänestä
  • Hetkinen... aito rättikattoinen Hemicuda 350tmk? Ei voi pitää paikkaansa tai myyjä on aivan täysi ääliö, rättikattoista Hemicudaa on tullut tehtaalta kautta aikojen 28kpl (17kpl 1970, 11kpl 1971) ja aidosta yksilöstä voi pyytää kaytännössä aivan millaista summaa tahansa ja silti ostajia on jonoksi asti.

    Huutokauppalistoja ei nyt juuri käsillä ole mutta mikäli muistikuvat pitävät edes lähestulkoon paikkansa niin alkuperäisestä, rupukuntoisesta rätti-Hemicudasta on huudettu pariinkin otteeseen yli $500.000 (600.000€/3.5Mmk).

    Avomalleista 440-6 Sixpack-'Cudat ovat yleisempiä mutta aitoina silti härskin hintaisia, 440 Magnumit useimmiten noin $20.000 haarukassa ja 383 sekä pikkulohkoautoja löytyy $5-10.000 väliin ruuhkaksi asti, projektikuntoisena vielä paljon halvemmalla.

    ('95 kesällä etsin Californiassa pari viikkoa rätti'Cudaa tai Challengeria, hintaluokassa $2500 ja alle oli puolentusinaa 383/440cid autoa käypäisen kuntoisina... jäi silloin väliin ja nyt ottaa hieman päähän kun hintataso on nousussa ja '71 rätti'Cuda pitäisi kokoelman jatkoksi saada.)

    Äänestä

  • Tuosta autosta taisi olla juttua V8-Magazinessa jotain reilu kymmenen vuotta sitten.
    Oli aika kumma lause myynti ilmoituksessa: "ei ajonautintoa haittaavia turvavöitä"? Eihän ne haittaa jos niitä ei käytä. Sitäpaitsi onhan avomallissakin lantiovyöt tehtaanjäljiltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neo kirjoitti:

On se niin hieno auto!!!!

Nettiautossa on myytävänä ja on se myös kallis!!

Montako näitä on Suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu