PerusSuomalaiset siirsi Suomen 1930 luvulta uuteen.....

Aikakauteen, sivistykseen, inhimillisyyteen. Oma kansa, joka maksaa kaiken on edellä aina. Äärivasemmisto-fasismi-natsismi-stalinismi on ensikertaa sitten 1930 luvun syrjäytetty. Suomi pääsee nyt kukoistamaan.
1999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Punavihreät......pysykää poissa täältä kommentoimasta älyttömyyksiänne, sillä teitä komukoita ei usko kukaan.

Äänestä
  • Taantuma tulee tällä 1930-luvun jälkeen oikeistolaisimmalla hallituskokoonpanolla. Toinen menetetty vuosikymmen ankeuttavalla leikkauspolitiikalla jonka kohteena pieni- ja matalatuloiset sekä yleisemmin duunarit.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Taantuma tulee tällä 1930-luvun jälkeen oikeistolaisimmalla hallituskokoonpanolla. Toinen menetetty vuosikymmen ankeuttavalla leikkauspolitiikalla jonka kohteena pieni- ja matalatuloiset sekä yleisemmin duunarit.

    Tosin SDP:n voitto on tämän jälkeen entistäkin suurempi 👍🌹❤🇫🇮

    Äänestä

Bolseviikit on kuitenkin jo asemissa ja kommunistijohtajat Arhiksen johdolla peitset tanassa. Vappu on ensimmäinen koetinkivi, selviääkö maamme, vai iskeekö Liiläiset?

Äänestä
  • No mistäs tämä sana bolsevik oikein tulee?

    Äänestä

Velkavasuria wituttaa kuin pientä eläintä. Ja hyvä niin.

Äänestä
  • Suomi pääsee maailmanmaineeseen !! Natsipersut hallituksessa !!
    Vierasmaalainen aate on , mutta onhan se hyvää saksalaista laatua !!!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Suomi pääsee maailmanmaineeseen !! Natsipersut hallituksessa !!
    Vierasmaalainen aate on , mutta onhan se hyvää saksalaista laatua !!!

    Tulevassa hallituksessa on mahdollisesti vain yksi Natsipuolue...RKP.

    Suurinosa Natseista, kuten SDP, KES, VIH ja erityiseti vasemmisto on heitetty ulos, joka esim. Ukrainassa parhaillaan toteuttaa isminsä mukaisia "arvoja" kohdistaen fasistista väkivaltaa väittäen sen osuvan "reserviläisiin".

    Äänestä

Eippä tuu Suomesta Persuputinland natsi diktatuurivaltio !!

Äänestä

Kuutiopää ja pari juoppoa ei pysty tekemään mitään, koska meillä on vahva tukiranka EU!!!

Äänestä
  • Selvennetään lukijoille, että tarkoitat demareita.

    Äänestä

Tuo oli ihan hauska. Sivistykseen :D

Äänestä
  • Teuvo opetusministeriksi niin alkaa kansa sivistyä!

    Äänestä

30-luku oli hyvää aikaa.

Äänestä
  • Olet varmastikin liki 100-vuotias jos muistat.

    Äänestä

PS. Lihaasyövien, autolla ajavien, valkoihoisten miesten puolue. Jota johtaa vihermehuja juova vegaaninainen.

Äänestä
  • Persut ovat kokoomustakin huvittavampi pelleparaati.

    Äänestä

Mielenkiinnolla odotan heidän panostaan länsimaiseen sivistykseen. Johan sitä saatiinkin. Pitäiskö opetella tekemään tuohivirsuja jos rahat ei riitä kenkiin?

Äänestä

Rauhoitu kaheli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aikakauteen, sivistykseen, inhimillisyyteen. Oma kansa, joka maksaa kaiken on edellä aina. Äärivasemmisto-fasismi-natsismi-stalinismi on ensikertaa sitten 1930 luvun syrjäytetty. Suomi pääsee nyt kukoistamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu