Onko kenelläkään toisella?
Jumppasin eilen ja nyt ovat olkapäätä ja rintalihakset tulessa, ojentajia onneksi pakottaa vain vähän.
Ruoka, uni ja aika auttavat.
Helkutti kun käy niveliin nykyisin tuo itsensä rääkkääminen, vanhuus ei tule yksin.
Sänky on houkutteleva vaihtoehto. Kun herää, vartalo on turvonnut, siitä huomaa miten palautuu levätessään. On se ihminen outo olio. Kipukin tuntuu hyvältä.
AV
Kroppa kipeänä
18
242
Vastaukset
Itse asiassa minullakin on selkä vähän kipeä eilisestä jumpasta. - Sillä se lähtee millä on tullutkin, tapasi vanhempani sanoa 🙂
- Anonyymi
Itseasiassa yksi lääkäri sanoi tuon saman minulle kun kädet eivät oienneet, iski kyllä vielä jonkun piikin ja antoi pillereitä.
Itsensä rääkkääminen on mukavaa.
AV
- Anonyymi
Minulla oli 50 kg punttisarja mutta tänään myin sen pois yhdelle naiselle. Ei selkä vaan kestä sen nostamista. Nostelin 8 kuukauden ajan 200 toistoa päivässä. Alkoi olee selkä kipee kuukausi sitten.
- Anonyymi
Sitähän treeni tuo tullessaan, periaatteessa rikkoo lihaksistoa ja saa tulehdustilaan, merkki siitä että rasitusta on ollut riittävästi, ajan mittaan kehon tottuessa ei enää pahemmin kipeydy. Jatka pois vaan
- Anonyymi
Ei tänään.
Rämmin neljä tuntia mettässä, ja alkoi vähän pohkeissa tuntumaan. Luultavasti huomenna on tuntemuksia siellä suunnalla. Ja maanantaina on sitten joka paikka ihanan kipeänä - huomenaamusta salille, koko kroppa 💪
Treenikipu on hyvää kipua, kyllä!
Löytyi muuten korvasieniä! 😋
xLiner- Anonyymi
Luulin et olet jo pelkkää terästä.
AV - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luulin et olet jo pelkkää terästä.
AVEn tällä hetkellä. Oli taukoa... Piiitkä ja varovainen aloitus...
xLiner
- Anonyymi
Jos liikkuu ja nostelee paljon vuosia ja vuosia, niin nivelten vuoksi täytyy ottaa lisäravinnetta.
Kysy apteekista tai bodausliikkeestä.- Anonyymi
Tuo on käynyt monesti jo mielessä.
En ole ottanut lisukkeiksi muita kun sinkkiä ja magnesiumia. Pari kertaa viikossa vitamiineja.
Ei tunnu auttavan niveliin, saattaa olla ettei tarvitse mitään jos enemmän treenaisi?
Satunnaisesti kun paikat kipeentyvät, jopa nivelet.
Tuossa on varmaan samaa mitä jos rakastelisi kunnolla, vatsalihakset ja pakarat hellinä heräisi, polvet punaisina. Kannattaisi harrastaa sitäkin useammin, vahvistaa kehoa, hyvää treeniä.
AV - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on käynyt monesti jo mielessä.
En ole ottanut lisukkeiksi muita kun sinkkiä ja magnesiumia. Pari kertaa viikossa vitamiineja.
Ei tunnu auttavan niveliin, saattaa olla ettei tarvitse mitään jos enemmän treenaisi?
Satunnaisesti kun paikat kipeentyvät, jopa nivelet.
Tuossa on varmaan samaa mitä jos rakastelisi kunnolla, vatsalihakset ja pakarat hellinä heräisi, polvet punaisina. Kannattaisi harrastaa sitäkin useammin, vahvistaa kehoa, hyvää treeniä.
AVNiveliin hyviä öljyjä ja inkivääriä. Ja tietysti säännöllistä liikuntaa. Vesijuoksu (-hölkkä) on ihan parasta vaivaaville nivelille. Oikeesti.
xLiner - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niveliin hyviä öljyjä ja inkivääriä. Ja tietysti säännöllistä liikuntaa. Vesijuoksu (-hölkkä) on ihan parasta vaivaaville nivelille. Oikeesti.
xLinerTuo inkivääri taitaa olla ihmeainetta, käy moneen vaivaan.
AV - Anonyymi
Lisäravinteista tuolla pitkä kirjoitus, vaikuttaa puolueettomalta kun ei sivuilla myydä mitään.
https://www.suomenparasvitamiini.fi/40849
- Anonyymi
On. Vedin toissailtana kevään rankimman polkujuoksutreenin ja tunnen sen nyt kehossani. Hyvä niin. Joutaa tämä +40 kroppa saamaankin vähän kipua ja treeniä..
- Anonyymi
Juostessa nuortuu.
AV
Migreeni on.
Sorry kun tuun sekottaan teidän keskustelua, kun ootte kaikki naisia. Mutta pikku sivu huomautuksena, että ei miehetkään ihan mitä vaan kestä. Mulla oli koko viikko raskasta rakennustyötä ja pitkiä päiviä. Ja eilen vielä ilta seitsemän aikaan kävin vielä ruuvaamassa viimeisiä kaiteita paikoilleen. Niin nyt on aika jäykkä olo. Mutta pitkä yö on nukuttu 17 tuntia.
Kyllähän se tuntui hiukan, kun toissapäivänä tuli otettua renkaat pois viimeisimmästä kaunottaresta ja samalla kun oli tunkki ja työkalut esillä niin nappasin KA:n tekniikan irti ja siirsin varastoon 😂 Jonkun KA:n tapauksessa noin voi vain päättää, että otetaanpa kone ja laatikko irti, eikä pahemmin (työvaiheessa) tullut CDI Mersuja ikävä 😅
Liika pelaaminen (ratilla) voi joskus aiheuttaa hartiavaivoja, mut nyt tuntui että se kevyt veivaaminen nimenomaan rentoutti paikkoja eilen illalla, ja saattoi ajaminen sinänsä olla jopa rennompaa nyt hallitsevana cup-mestarina 😃
Sinänsä jännä että mä en ole noin 3,5 vuoteen käynyt salilla, viime talvi meni paljolti kotona, puuhommia tehtiin pariin otteeseen Uncle A:n kanssa, ei noita crapwagoneitakaan kauheasti ole ollut viime aikoina, taidan painaa 25-30kg vähemmän kuin kolmisen vuotta sitten, mutta itse en silti ole erityisemmin huomannut etteikö jaksaisi 🤨 Voitaneen siis sanoa, etten mä varmaan ollut erityisen voimakas edes reenatessa mihin tietty runsas juominen vaikutti silloin. Kasvoihan sitä, mutta vähän vääristä paikoista 😂 Reenasin mä myös 2009-2011 aika aktiivisesti kartingin vuoksi, mutta toisaalta vika kisa oli 2014 johon menin lähinnä rapulassa, ja ajoin muistaakseni kaikki 8kpl 15-25 kierroksen erää ilman sen kummempaa draamaa 🙄
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496459- 322312
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101333Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.821263- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke10838