Kädet pois veronmaksajien taskuista, Häkämies

EK:n Häkämies ehdottelee massiivista matalapalkkamaahanmuuttoa kehitysmaista Suomeen ja tulijoiden asumis-terveys-ja elämiskustannusten hoitamista verovaroista.

Miksi Häkämiehen EK ja sen jäsenyritykset eivät halua maksaa tulijoille sellaista palkkaa, jolla Suomessa tulee toimeen ?

Häkämiehen ehdotus olisi miljardien tulonsiirto veronmaksajilta näille firmojen Velmu Viurusilmille.
594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tällaisia ehdotuksia on kuultu EK:n suunnalta ennenkin . Silloin oli kyse "vihreän siirtymän " miljardikustannuksista , joiden hoitamiseen EK myöskin haluaisi veronmaksajien pysyvän rahoituksen.

Äänestä
  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    💋 ­N­­y­­m­f­­o­­m­­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178412486

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Vihreää siirtymää on EK:n lobbareiden mukaan pidetty "suuren mahdollisuutena ."

Suuri mahdollisuus se on ainoastaan näille veronmaksajien rahoja hamuaville EK:n
lobbareille, jotka kaksin käsin hamuavat veronmaksajien rahoja.

Äänestä

Näinkö sitten pannaan "Suomen talous kuntoon ?"
Unohtuiko jo Häkämieheltä rahanhimossa kokoomuspuolueen periaatteet ja vaalilupaukset ?

Äänestä

Se on väärin. Verovaroin ei pidä paikata palkanmaksu haluttomuutta tukina. Verovarat siirtyvät rikkaiden hyödyksi saman tien koska sillä korvattaisiin palkan puuttuva osa.
Palkalla on elettävä kunnolla, ilman tukia. Se on aitoa hyvinvointia, ei orjatyö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

EK:n Häkämies ehdottelee massiivista matalapalkkamaahanmuuttoa kehitysmaista Suomeen ja tulijoiden asumis-terveys-ja elämiskustannusten hoitamista verovaroista.

Miksi Häkämiehen EK ja sen jäsenyritykset eivät halua maksaa tulijoille sellaista palkkaa, jolla Suomessa tulee toimeen ?

Häkämiehen ehdotus olisi miljardien tulonsiirto veronmaksajilta näille firmojen Velmu Viurusilmille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu