Ostin blogeissa hypetetyn voidemaisen poskipunan, ja hyvä onkin mutta sitten huomasin, että sisältö (4,5 grammaa) oli alle puolet siitä, mitä vastaava aiemmin ostettu ja puoliksi käytetty.
Siis puolikkaassa on saman verran kuin käyttämättömässä uudessa.
Sama puuterimaisessa pohjameikissä. Ostin syksyllä edullisen merkin ihan hyvän tuotteen mutta se kului nopeasti loppuun. Nyt on koko talvi käytetty neljä kertaa kalliimpaa vastaavaa tuotetta, eikä ole vielä läheskään lopussa.
Siispä on näitä ”edullisia” tuotteita ja niin sanotusti ”edullisia”, joissa tavaraa paljon kallista tuotetta vähemmän.
Jatkossa katson ennen ostoa, paljonko tavaraa on!
Katsotko pakkauskokoa?
Anonyymi-ap
1
140
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403007- 702507
- 1742334
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?332028- 181436
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411366Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221363- 131249
- 101244
- 221221