Jos Venäjä tappaa Zelenskyn,se olisi Venäjän loppu.

Länsi lakkaisi vähättelemästä aseavun
laatua.Sitten löytyisi hävittäjiä ja pitkän
kantaman järeitä ohjuksia,jolla oikeesti
Kremli tuhottaisiin?
792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Todennäköisesti sitten laitettaisiin oikeesti rautaa liikkeelle....

Äänestä

Ei ole niin helppoa verraten konsoli tv pelissä. Tuolainen arvaamattomasti toimivalta Venäjältä voi odottaa mitä vaan, ampuvat Poseidonin Marian hautaan, yksi tunti eikä Yhdysvalloissa Englannissa pian Suomessa ole elävää olentoa 400 metrin hyökyaallon pyyhkäisteessä suuntaan toiseen. Kuulostellaan ensin vartti jumalatonta meteliä taivaan rannan suunnalta, avautuu silmille hiuksia perse karvoja nostattava näky.

Äänestä
  • Venäläisten ruostuneet vehkeet paukahtelee niiden omiin käsiin.

    Äänestä

Zeeleni murhataan USA'n kasaarien toimesta ja syytetään teosta Venäjää - Zeleeni pelkää omiaan.

Äänestä

Ja paskan marjat.

Äänestä

Veikkaan että Venäjän lähetystöt palaisivat ympäri maailman Zelen kuoleman jälkeen.

Äänestä

se olisi kylläkin pätkä koomikon loppu...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Länsi lakkaisi vähättelemästä aseavun
laatua.Sitten löytyisi hävittäjiä ja pitkän
kantaman järeitä ohjuksia,jolla oikeesti
Kremli tuhottaisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu