Eikö pitänyt romahtaa?
Yle: persujen kannatus nousussa
Anonyymi-ap
80270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Vasta Purran kannettua 35000 sudanilaisen matkalaukut rajalta hotelliin.
Huono vastaus vitutaako kun persujen kannatus vaan nousee
Ne persut äänestää itseään. Ihan paska puolue. Pelottava 4 vuotta alkaa. Itse olette äänestäneet. Nyt saatte kärsiä.
Itse äänestätte persuja ja kokoomusta. Nyt saatte kärsiä. Ha haa.
Sisällissota aloitettava Suomessa.
Ei ole pelottavaa.
Lähinnä kiinnostavaa seurata, miten rasistipuolue auttaa kokoomusta tuhoamaan maaseudun ja maaseutukaupungit.
Ihmiset ei kannata pazkapuolueita, eli vasureita ja vihreitä.
Itke puniggi, kelan elätti.
Marinin hallitus tuhosi suomalaisvastaisella politiikalla Suomea, sen taloutta ja kriisiytti Suomen, seuraavalla hallituksella on iso urakka korjata Marinin hallituksen tuhon jälkiä. Kaikista tulevan hallituksen leikkauksista ja sopeutuksista voimme syyttää Marinin hallitusta, se on vahingot toimillaan tai tekemättömyydellään aiheuttanut.
Kannattaa nauraa silloin kun vielä naurattaa. Tiedät itsekin mikä ilmeesi on parin vuoden kuluttua.
Pelottaako mikä ehkäpä joudut vaikka jopa töihiin hui kamalaa on se pelottavaa
Mitä siinä on kärsimistä persut jyrää
Tyhmähän sinä olet.
Minua pelottaa eneiten että joudun töihin, toivotaan että saavat ulkomailta sitä halpaa työvoimaa, se pelastaa meidät.
Jaksatko laiska Persu lorvia takuueläkkeelle pääsyyn asti?
Miten niin persu? Persut ovat maahanmuuttovastaisia!
Kerrankin rehellinen vasuri.
Punaiset saivat mitä tilasivat. Heille olisi annettava kriisiapua.
Joku sosiaalitantta kiireesti asialle.
PerKo -hallitus tulee tekemään sellaiset leikkaukset, että kriisiapua ei saa sen jälkeen kuin seurakunnilta ja Suomen punaiselta ristiltä.
Kuinkahan alas kepun kannatus pitäisi mennä että naamarit vaihdettaisiin puolueessa ?
Persuthan tunnetusti romahtaa aina "ihan kohta", eli aina lähitulevaisuudessa ja mitä erilaisimmista syistä, kuten "takinkääntäminen", tai kun äänestäjät "tajuavat totuuden persuista" tms. Onkohan näillä persuvastaisilla äärivenkuloilla koskaan mikään hyvin?
Odottele rauhassa 6 - 8 kk.
Sitä romahdusta on odotettu jo vuodesta 2017. Milloin se lopulta tapahtuu? Kerrotko tarkan profetiasi.
Just tota tarkoitin 😂😂.
Iso osa ihmisistä äänesti rasistipuoluetta. Iso osa noista ihmisistä selittelee, etteivät muka olisi rasisteja.
Rasistipuolueen tunnistaa helposti siitä, että maahanmuuttajia vastustetaan maahanmuuttajien kulttuuritaustaan vedoten.
Kaikki köyhät petsit yhdessä "heiluttivat häntiään", kun luulivat, että pesut pelastaa heille Suomen, eli tyhmyys tiivistyy joukossa.
Kyllä maahanmuuttajia ei tarvita matalapalkka-aloille, jos Persut ei lojuisi työttöminä kuittaamassa tukirahoja. Menkää töihin!
Sinähän olet itse rasisti jo pelkkä kommentti kertoo kuinka vihaat kantasuomalaisia
Kaksi edellistä kommentoijaa on rasisteja, muttei alkuperäisen kommentin kirjoittaja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16882750/joillakin-pisu-noussut-paahan#comment-107455896
Moktar.gubta on kantis suvakkipoju.
Heh, heh! Ei ole vielä kansalle täysin paljastunut persujen tyhmyys ja suoranainen pahuus. Odota vain, ääliöpersu, kyllä se totuus vielä paljastuu.
Muistelkaa odotellessanne tapausta, kun se kolmivuotias kurdipoika hukkuneena ajautui Kreikan rannikolle, sitä persujen riemua ja ilkkumista. Lapsen hukkumisesta riemuitsivat. Eikö tuollainen kerro kaiken persuista ja heidän ajatusmaailmastaan.
Samoin se kahden pienen orpolapsen jahtaamisesta Vantaan lentokentällä!
Pahuus on pahuutta vaikka sitä miten yrittäisi kuorruttaa muka ”isänmaallisuudella”.
Juuri näin, näiden riekkumisten takia ei pysty persuja äänestämään.
Sokea muiden perässä tallustaja vihervassu olet. Katso ympärillesi ja näe mitä Marinin hallitus on Suomelle tehnyt. Hirveät kriisit meilkein kaikessa, inflaatio, korot ja hinnat nousseet pilviin. Nuoria kuolee itsemurhiin ja huumeisiin ennätysmäärä, valtava hoitovaje, osastoja ja sairaaloita suljetaan. Suomi saa noottia EU:lta liian alhaisesta perusturvasta ja liian suuresta valtion velasta. Täysin tollo joka ei näe Suomen kaaosmaista nykytilannetta, jonka Marinin hallitus on saanut aikaan.
Marinin hallituksen kärkihankkeet olivat ulkomaalaisten oikeudet meillä ja muualla, niitä Marinin hallitus tekikin koko hallituksen ajan hirmuisesti, kävi EU:ssakin niistä nevottelemassa, kun muut nuukat maat neuvottelivat maidensa kansallisista eduista, mm. saivat EU-jäsenmaksuihin alennusta. Marinin hallitus hyväksymisellä EU:n metsien ennallistamisen ja asuntojen pakkoremontit, tilaa Suomelle kalliita maksuja ja rikkoo kansalaisten perusoikeudellista omaisuuden suojaa. Marinin hallitus tietoisesti määrittelemällä turpeen uusiutumattomaksi luonnonvaraksi tilasi EU:lta Suomelle päästömaksuja.
Marinin hallitus antoi Korona- sähkönmaksutukea lähinnä itselleen, julkimoille ja hyvätuloisille. Marinin hallitus törsäili valtion varoja synnyttäen uusia ministereitä ja heille 80 avustaa avustajineen ja Sotestakin teki hallintohimmelin täynnä byrokratiaa ja poliittisia virkoja, varsinaiseen kansalaisten kunnollisiin hyvinvointipalveluihin ei Soten budjetti riitä, nyt niistä on jouduttu jo karsimaan kovalla kädellä, Sen lakimuutoksen Marinin hallitus teki, että muualta tullut ohittaa pitkän pitkässä hoitojonossa suomalaisen ja saa erikoishoitoa toisin kuin suomalainen, tuo kai vihervassun mielestä on suomalaismyönteistä politiikkaa.
Tuskin seuraava hallitus voi tehdä enemmän suomalaisvastaista politiikkaa kuin Marinin hallitus teki ja tulokset näkyvät, jos niitä katsoo avoimin mielin eikä toljota vain uskollisena tapavihervassuna, joka maalaa silmissään kaiken huonon hyväksi siitä syystä vain kun on niin jumittunut ajatukseen, että vihervassu on oman kansan asialla, vaikka todellisuus näyttää ihan päinvastaista.
Höpö, höpö. Marinin hallitus oli paras hallitus pitkästä aikaa. Kirsikkana kakussa oli jäsenyys Natossa.
Ironiaa kaiketi tarkoitit.
Höpöilemällä.
On aika oman kansan saada veroilleen vastinetta.Eikä ladata kaikkea rajojenyli meneviin hömppiin.Rahan jako ja tulija joukko rajojen yli ei ole meidän veromaksajien etu.
entinen pm.ei ymmärtänyt keitä hän edusti.Avustajia oli liian paljon.Helppo heikit ei elätä.
Kyllä nyt on satu setiä oikein urakalla on hieno nähdä oikein nautinto kuinka persujen voitto ahdistaa ja masentaa paskanjauhajia 😹😹😹
No älä äänestä pitääkö siitä oikein kirjoittaa se on haileen paska ketä äänestät moukka
Se kirsikka saattaa muuttua katkeraksi ruudin savuksi
Uli uli spr uli
Loputkin Keskustan kannattajat siirtyvät Voittajan puolelle. Mitä sitä siellä oppositiossa kytäilemään. Liittymällä Persuihin pääsee vaikuttamaan asioihin.
Parissa vuodessa ihmisille selviää, että rasistipuolue ei puolusta maaseutua ja maaseutukaupunkeja.
Rasistipuolueelle tärkeintä on julistaa rasistista sanomaansa ja koko maan kehittäminen sivuseikka.
Tulee monille vielä maaseudulla katkerat kyyneleet vastaan, kun rasistipuolue siunaa kuoliniskun monille maaseutukunnille ja maaseutukaupungeille.
Marinin hallitus oli rasistihallitus omalle kansalleen, niin heikosti hoiti Suomen asioita.
Heko, heko. Valehtelet tai olet tyhmä.
Vaalien jälkeen kannatus nousee aina vähän voittajilla. Mutta kun tosiasiat tulee naamalle,alkaa alamäki. Riemuitkaa persut vielä apri kuukautta,sitten alakaa arki.
Suomalainen äänestäjä ei anna armoa.
Olet huvittavan yksinkertainen, vai Trolliko olet, sinua ei voi ottaa vakavasti.
No sehän nähtiin demarit ym sai kylmää vettä niskaan
Koville se ottaa persujen kannatuksen nousu vassureille. Antakaa jo periksi. Nolaatte vaan lisää itseänne.
Tilaako nyt orpo 35000 mamua maahan persujen harmiksi.
Tunisijasta tulee. Purra on jo hakenut kärryt matkalaukkujen siirtämiseksi.
Kovin heikkotasoista vittuilua
Meetkö kaveriksi vai eikö purra ole pyytänyt sinua sekö noi ottaa kupoliin😹😹😹
Persut ovat lahtareita, osa kansasta haluaa lahdata demareita, koska demarit ovat menestyviä ja kauniita ja komeita.
Kauneus on katoovaista.Viisaus on sisäistä kauneutta.
Menestyviä voi taivas niin rinnekin pääsee sopeutumisrahalle on siinä uran kohon kohta vai mitä tuumaat pöljä demari
Puppelisdp
Luulisi, että vasemmistohörhöjen vaalikrapula jo hellittänyt, mutta ei. Jatkuvasti v*tuttaa kuin pientä eläintä ja oksennus roiskuu pitkin palstoja.
hihi^^
Dia Pam kitaan ja silmät pyörii ja rauhotut, eikä tarvii dorkana muuta kuin nukahtaa.
Puhut kokemuksen syvällä rintaäänellä :D
Miksi yle tuhlasi verorahoja tällaiseen kalluppiin, kun juuri oli vaalit?
Romahtaa vasta kurjistamisen jälkeen
Sitten romahtaa kyllä kun hölmöinkin persuäänestäjä huomaa että äänestin persuja, sain sillä vain kokoomuksen agendaa ajavan hallituksen.
Eihän se nyt parissa päivässä muutu. Vasta kun persuja äänestäneille alkaa oikeasti näkymään kaikki persujen takinkäännökset, eli se miten kaikista vaalilupauksista luovutaan jotta päästään hallitukseen, tapahtuu romahdus. Samaten kun persuja äänestäneille näkyy miten se vaikuttikin omassa kukkarossa, niin silloinkin tulee romahdus.
Ootte te oikeita satusetiä ei voi muuta sanoa
Minun nähdäkseni se romahdus tulee noin puolen vuoden viiveellä. Teoriassa vuosikin voi mennä. Odota rauhassa.
Joo oota ihan rauhassa tulee pikä odotus sulla
Ja kun profetiasi taas kerran osoittautuu Pietarin trollitoimiston tyhjäksi länkytykseksi, niin tuttuun tapaan vain siirrät profetiasi toteutumispäivämäärää sopivasti eteenpäin. Näinhän äitisi Nancy Liederkin (aka Olga Hutsova) toimii. Mitä äippä edellä, sitä poika perässä :D
Kyllä. Odotan todellakin rauhassa. Lopputulos katsohan on vääjäämätön.
Mgtheratthetruthseijaaah etc.
🤮
Kilgoretrout🐟
Ihmeellinen ennustaja tarvi olla jos tietää, että kyllä se suosio siitä vielä romahtaa.
Persuvastaisilla on heikosti ajankohtaista ja konkreettista ainesta ulinaansa. Koska heidän täytyy kuitenkin nillittää persuista, se on ollut suurelta osin vääristelyä, valehtelua, kontekstista irroittelua, eli toimintaa, jolla nolaavat itsensä pahasti, koska totuudella on yleensä tapana tulla ilmi. Kipuilun myötä syntyi tämä ennusteluilmiö, eli persuprofetiat, jiossa voidaan syyllistää ja nillittää tulevaisuudessa tapahtuvista asioista. Kun tulevaisuudessa ei tapahdukaan profetian mukaista asiaa, ei profetiaa itseään enää todnäk muisteta, eikä syyllisen tarvitse hävetä typeryyttään. Näin persuvastaiset saavat omasta mielestään taktisesti vahvemman asemman ikuisuussodassaan persuja vastaan. Mutta vain omasta mielestään. Typeryksien typerä julkikuva ei silti mihinkään muutu.
Näyttää vihervasemmistoa vitutt.. vaalitappio, on sen verran katkeria kommentteja tässäkin ketjussa.
Nyt nähdään pystyykö RKP:n Bidee Eeva estämään persujen hallitustaipaleen?
Kumpi on tärkeämpi hallitukselle, PS vai RKP?
Pakkopalautuksia on lisättävä rajusti Tanskan malliin. Töihin voi tulla jos on työpaikka. Veronmaksajien rahoille ei tulla makoileen ja toimittaan tyhjää.
Miksi Yle nyt tuollaista kertoisi? Ylenhän piti olla globalistieliitin hallitsema vihervasemmistolainen propagandakanava?!?
Yle turvautuu persujen mielistelyyn, jotta leikkausinto laantuisi?
Odota kun takinkäännöt ja kaikki lupaukset on petetty, niin alkaa kyykky.
Trolli maksettuna mokutusurakkansa parissa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16882750/joillakin-pisu-noussut-paahan#comment-107455896
Lopeta ryyppääminen. Persut eivät ole vielä tehneet yhtikäs mitään. Ei edes hallitusohjelmaa.:) Noin pieni lisäys mahtuu virhemarginaaliin. Mikään ei ole niin varmaa kuin suosion romahtaminen hallitusvastuussa.