Minua harmittaa, että gootti-rock on selkeässä alamäessä nykyään. Yö-yhtyeen lopettamisen jälkeen, Suomessa ei ole ollut enää ohtavaa gootti-bändiä ja sen huomaa suosiossa. Se on harmi.
Gootti-Rockin alamäki
10
702
Vastaukset
- Anonyymi
Niin. Samaa olen miettinyt Olli Blindblom oli hieno tulkitsija.
- Anonyymi
Miten Saatanan typerä tämä Soundi 24:n musiikkirajaus on? Eihän täältä edes löydä mitään relefantteja aiheita?
Goottimusa tulee olemaan kuumaa kärpäsenkivestä, sillä maailma pimenee.
Paras gootti on vielä ratkomatta, mutta siihen saakka kuuntelen Joy Divisionin Closeria repeatilla. Kuolkaa.- Anonyymi
Olli Blindblom varmaan sitä just kuunteli ja kuoli.
- Anonyymi
harvemmin mä goottimusaa ja kerran törmäsin aika kehnoon goottimusaan eli ainakin se yksi levy siltä musanimeltä ei toiminut mut voi olla että jos enemmän sen tuotantoo kuuntelisin niin vois osua hyväkin levy kohdalleni, mut se jonka kuuntelin ei ollu kovin kummoista goottimusaa eli nimi on mary-die before death(2020).
- Anonyymi
EI ole se uusi laulaja yhtä hyvä kuin Olli Lindroos aikoinaan. Silloin Yö-yhtyeen gootti-sävelet sai aikaan kylmiä väreitä.
- Anonyymi
Olli BlimbLom oli tulkitsijana vailla vertaa. Goottimusiikin yksi kummisetiä!!
- Anonyymi
Eihän Yö mitään goottirokkia ollut!
- Anonyymi
Yö jos mikä on GOottirokkia. Tummia säveliä. Goottirokkia parhaimmillaan. Älä puhu, jos et goottirokista ymmärrä. Olli Lindroos kääntyy haudassaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yö jos mikä on GOottirokkia. Tummia säveliä. Goottirokkia parhaimmillaan. Älä puhu, jos et goottirokista ymmärrä. Olli Lindroos kääntyy haudassaan.
no ei kaikkien biisien osalta mut mieleen tulee mm heti ekana miäleen biisi nimeltä kuorotyttö jossa on goottisävyjä.
Ei 100% goottirokkia mutta goottirokki-vaikutteita tietyissä , etenkin 80-luvun biiseissä joo.
osittain sammaa mielt kanssas.
- Anonyymi
Olli Klinklong oli hieno laulaja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt203389Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441666Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö191011Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32999- 60977
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22958Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37870Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä37829Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173821- 49733