Gootti-Rockin alamäki

Anonyymi-ap

Minua harmittaa, että gootti-rock on selkeässä alamäessä nykyään. Yö-yhtyeen lopettamisen jälkeen, Suomessa ei ole ollut enää ohtavaa gootti-bändiä ja sen huomaa suosiossa. Se on harmi.

10

710

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin. Samaa olen miettinyt Olli Blindblom oli hieno tulkitsija.

    • Anonyymi

      Miten Saatanan typerä tämä Soundi 24:n musiikkirajaus on? Eihän täältä edes löydä mitään relefantteja aiheita?

      Goottimusa tulee olemaan kuumaa kärpäsenkivestä, sillä maailma pimenee.

      Paras gootti on vielä ratkomatta, mutta siihen saakka kuuntelen Joy Divisionin Closeria repeatilla. Kuolkaa.

      • Anonyymi

        Olli Blindblom varmaan sitä just kuunteli ja kuoli.


    • Anonyymi

      harvemmin mä goottimusaa ja kerran törmäsin aika kehnoon goottimusaan eli ainakin se yksi levy siltä musanimeltä ei toiminut mut voi olla että jos enemmän sen tuotantoo kuuntelisin niin vois osua hyväkin levy kohdalleni, mut se jonka kuuntelin ei ollu kovin kummoista goottimusaa eli nimi on mary-die before death(2020).

    • Anonyymi

      EI ole se uusi laulaja yhtä hyvä kuin Olli Lindroos aikoinaan. Silloin Yö-yhtyeen gootti-sävelet sai aikaan kylmiä väreitä.

    • Anonyymi

      Olli BlimbLom oli tulkitsijana vailla vertaa. Goottimusiikin yksi kummisetiä!!

    • Anonyymi

      Eihän Yö mitään goottirokkia ollut!

      • Anonyymi

        Yö jos mikä on GOottirokkia. Tummia säveliä. Goottirokkia parhaimmillaan. Älä puhu, jos et goottirokista ymmärrä. Olli Lindroos kääntyy haudassaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yö jos mikä on GOottirokkia. Tummia säveliä. Goottirokkia parhaimmillaan. Älä puhu, jos et goottirokista ymmärrä. Olli Lindroos kääntyy haudassaan.

        no ei kaikkien biisien osalta mut mieleen tulee mm heti ekana miäleen biisi nimeltä kuorotyttö jossa on goottisävyjä.

        Ei 100% goottirokkia mutta goottirokki-vaikutteita tietyissä , etenkin 80-luvun biiseissä joo.

        osittain sammaa mielt kanssas.


    • Anonyymi

      Olli Klinklong oli hieno laulaja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe