Gootti-Rockin alamäki

Anonyymi-ap

Minua harmittaa, että gootti-rock on selkeässä alamäessä nykyään. Yö-yhtyeen lopettamisen jälkeen, Suomessa ei ole ollut enää ohtavaa gootti-bändiä ja sen huomaa suosiossa. Se on harmi.

10

610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin. Samaa olen miettinyt Olli Blindblom oli hieno tulkitsija.

    • Anonyymi

      Miten Saatanan typerä tämä Soundi 24:n musiikkirajaus on? Eihän täältä edes löydä mitään relefantteja aiheita?

      Goottimusa tulee olemaan kuumaa kärpäsenkivestä, sillä maailma pimenee.

      Paras gootti on vielä ratkomatta, mutta siihen saakka kuuntelen Joy Divisionin Closeria repeatilla. Kuolkaa.

      • Anonyymi

        Olli Blindblom varmaan sitä just kuunteli ja kuoli.


    • Anonyymi

      harvemmin mä goottimusaa ja kerran törmäsin aika kehnoon goottimusaan eli ainakin se yksi levy siltä musanimeltä ei toiminut mut voi olla että jos enemmän sen tuotantoo kuuntelisin niin vois osua hyväkin levy kohdalleni, mut se jonka kuuntelin ei ollu kovin kummoista goottimusaa eli nimi on mary-die before death(2020).

    • Anonyymi

      EI ole se uusi laulaja yhtä hyvä kuin Olli Lindroos aikoinaan. Silloin Yö-yhtyeen gootti-sävelet sai aikaan kylmiä väreitä.

    • Anonyymi

      Olli BlimbLom oli tulkitsijana vailla vertaa. Goottimusiikin yksi kummisetiä!!

    • Anonyymi

      Eihän Yö mitään goottirokkia ollut!

      • Anonyymi

        Yö jos mikä on GOottirokkia. Tummia säveliä. Goottirokkia parhaimmillaan. Älä puhu, jos et goottirokista ymmärrä. Olli Lindroos kääntyy haudassaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yö jos mikä on GOottirokkia. Tummia säveliä. Goottirokkia parhaimmillaan. Älä puhu, jos et goottirokista ymmärrä. Olli Lindroos kääntyy haudassaan.

        no ei kaikkien biisien osalta mut mieleen tulee mm heti ekana miäleen biisi nimeltä kuorotyttö jossa on goottisävyjä.

        Ei 100% goottirokkia mutta goottirokki-vaikutteita tietyissä , etenkin 80-luvun biiseissä joo.

        osittain sammaa mielt kanssas.


    • Anonyymi

      Olli Klinklong oli hieno laulaja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      61
      7216
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      20
      6858
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      27
      4659
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      232
      3834
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3093
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2786
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2738
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      15
      2541
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      45
      2431
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      2413
    Aihe