Löytyykö hallitukseen riittävän monta fiksua persua?

Anonyymi-ap

Hyviäkin asioita persut ajaa, mutta liian monta Tynkkystä seassa. Taisin äänestää väärin.

11

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sebastian Tynkkynen puhuu ihan asiaa. Hänellä on monta hyvää Youtube videota, Suosittelen kaikille katsomaan. ( että tietää edes sen mistä on kyse.. )

      • Anonyymi

        Some pelle koko ukko eikä yhtään mitään muuta.


      • Anonyymi

        Hyviä Youtubevideoita !


    • Anonyymi

      Hyviä videoita Youtubessa sebastianilla. Ja asiaa puhuu YLE stä ! Ihan huuhaa sarjoja on nykyään paljon ylessä ( Ja kansa maksaa nämä! ) Näitä huuhaa sarjoja on jo ihan tarpeeksi muilla TV kanavilla. Ei tarvitsisi yleen niitä haalia. Ja se KESÄILLAN VALSSI ohjema esim sais tulla taas, siis uusia jaksoja tehdä. Ja yle on tätä matu propagandaa ja matutuputtamista täynnä.

    • Anonyymi

      Tuosta tynkkys ja muustakin asiasta juttua lisää täällä, Kuukleen : suomenuutiset.

    • Anonyymi

      Eihän yksikään persu ole fiksu.

    • Anonyymi

      Yksi mätäpaise saastuttaa kokonaisia koreja.

    • Anonyymi

      Ei löydy ainakaan EP-alueelta

    • Anonyymi

      vihervasemmistokepun nuoret Seksityöstä maaseudun kantava elinkeino" linjasimme juuri valtuuskunnassa voiko voiko tyhymempää porukkaa olla ku vihervasemmistokepulaaset, maaseudun asialla ovat lypsyjen välis sextaamaan ja torille myymähän perunantaimia, niinkuin yksi vihervasemmistokepun puh.johtaja aikoinaan puhui perunantaimista. Vihervasemmistokepulle pitää antaa ilmainen ehkäisy, ei pääse tyhmyys lisääntymään, Voisi maaseutu elpyä.

      • Anonyymi

        sinäpä sen sanoit


    • Anonyymi

      Vornanen Ukrainaan rintamalle niin eiköhän rauhotu !

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2653
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      107
      1860
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1566
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      22
      1267
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      23
      1093
    6. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      50
      992
    7. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      983
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      978
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      124
      964
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      343
      853
    Aihe