Stalkatuksi tulemista? Onko syynä se että on jotain salattavaa tai pientä vainoharhaa päällä?
Miksi pelkäät niin kovasti
Anonyymi-ap
12458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miksi kukaan kokee tarvetta stalkata? Noin yleisesti ottaen jos siihen joutuu turvautumaan niin se kertonee oleellisen
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17847754E
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Miksi kukaan pelkäisi, että joku toinen pelkää tulla stalkatuksi? Häiritsevä ajatuksenakin...
Miksi joku tai kukaan pelkäisi sellaista muuten, jos ei jo ole tullut stalkatuksi jne hakkeroiduksi? Suojellakseen lähimpään, ystäviään lähinnä tulee mieleen. Sitten on myös tilanteita, ettei ole muutenkaan ollenkaan missään facessa esmes ja siihenkin jokaisella omat syynsä. Mullakin.
Just näin myöskin mulla. Ei oo turhaan tai huvikseen numero salainen. 😏
Minun stalkkeri ei ole aloittaja kuitenkaan.
Tuskin se on pelkoa, salaamista tai vainoharhaa jos aloittaja ei ole ilmeisesti tervetullut jonkun elämään, hanki oma sellainen
Missä tulee Stalkatuksi ?En ole some seuran haku palstoilla.En pelkää kuin Jumalaa.
En ymmärrä stakatuksi tulemisen pelkoa ollenkaan, ellei sitten kyse ole uhkaavasta toiminnasta, eli rikokseen viittaavasta väkivallan tai muun uhasta. Minua itseäni saa stalkata sen kuin haluaa ja jaksaa. Viranomaisten kyttääminen häiritsisi monin kerroin enemmän.
Miksi sinä käytät aikaasi miettimällä asioita jotka ei sinulle kuuluu? Jokaisella varmaan on omat syynsä asioihin.
Kuuluuko harrastuksiisi päivystää palstalla kiusaamassa?
Tietysti se olisi miellyttävää että joku hiippailee pihamaalla öisin, seuraa jokaista liikettä, häiriköi ja ilmestyy paikkoihin sattumalta, murtautuu laitteille. Mikä ihmeen kysymys? Miksi kukaan pitäisi stalkkausta normaalina. Ihan h* lvetin ahdistava ajatus.
Munkin mielestä tosi kiva, kun saa korjata toisten aiheuttamia vahinkoja (eri paikassa, missä asun). Eläimet paljastaa hiipparin metsän reunalla lymyämisen (vaatetus/koko kertoo olevan mies). Mahtavaa ostella varastettujen tavaroitteni tilalle jatkuvasti uusia. Joskus hiippailee niin lähelle kytsimään, että tupakan haju tulee nenään. Upeaa olla ainoana ihmisenä paikalla, kun huomaa jonkun stalkkaavan, eikä tuu reilusti juttusille tai aja pihaan. Ei mitään tietoa, kuka on. Kaippa se on jonkun mielestä normaalia toimintaa.