Pitäisi suunnitella treffit kivan oloisen miehen kaa... Pieni ongelma, että välimatkaa on lähes 400 km. Ekat treffit jossain hotellissa ei nyt oikein nappaa. Mies on valmis tulemaan paikkakunnalleni, mutta onhan hällä tosi pitkä matka ajella takaisin. Miten ootte toiminut tällaisessa tilanteessa?
Treffit ja pitkä välimatka....
6
596
Vastaukset
- Anonyymi
Hän saattaa ehdottaa jäävänsä sun luokse yöksi, jota en suosittele kun näet vasta ekaa kertaa. Voi se tuntua mukavalta heti ekalla näkemällä, mutta voi paljastua toiseksi kun pääsee neljän seinän sisälle.
Onko välissä joku kaupunki, jossa voisitte nähdä, ja pääsisit lähtemään paluumatkalle saman päivän aikana? Niin ei tulisi velvollisuutta majoittaa pitkänmatkalainen. Oletko nähnyt miehestä kuvaa? Yleensä ekat treffit kannattaa pitää lyhyenä, jos hän tulisi 400km päästä tapaamaan, niin sulla ei ole velvollisuutta olla hänen mieliksi ja hengata koko ilta. Voit sanoa, että on sovittu meno. - Anonyymi
Taitaa olla ukko puutteessa. En kyllä ajaisi 400km pillun takia.
50km om maximi. Yleensä naiset tulevat minun luokseni.- Anonyymi
Voi ei kyllä miehen kuuluu aina ajaa naisen luokse, Ei koskaan toisinpäin.. Miehet on aina tulleet luokseni.. Ikinä en itse lähtisi miehen luokse panopuuhiin....
Kivan oloisen... Hmmm...
Onko sinulla enemmän kokemusta, tuntumaa tuosta miehestä? Mitä tiedät hänestä? Voitko varmistaa turvallisuutesi? Ja vähintäänkin sen, että jos tuntuma ei ollutkaan oikea, voitte erota ystävinä?
Yleensä olen toiminut niin, että olen varmistanut ennalta sen että kaikki on riittävän ok, jotta voidaan yöpyä samassa osoitteessa niin, että pitkämatkalaisen ei tartte samantien yötä vasten matkustaa takaisin. Jos niin hyvin menee, niin se on jo paljon.
Tähän mennessä jutut on menneet paljon paremmin, oikeastaan juuri toiveiden mukaisesti, mutta en muuta toimintatapojani sen osalta, koska jonain päivänä väistämättä kohdalle osuu se ei niin hyvin mennyt juttukin, jos riittävän pitkään elään.
Ja tämä siis heteromieheltä.- Anonyymi
Katsokaa naiset peiliin ! olette itse vaikka 55 v. ja ikärajaksi kumppanille olette laittaneet 56 v ?? mistä te tiedätte miten nuorekas aktiivinen ja liikunnallinen voi olla esim. 60 v. ja se 56v. tai nuorempi voi olla kuin riihestä revitty. Eipä sillä, olen itsekin tyrmistynyt kerran n.50 vuotiaaseen naiseen jolla oli naama kuin petolinnun perse ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753577
- 622684
- 812607
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582408Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2482082- 431902
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151471EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408