Treffit ja pitkä välimatka....

Anonyymi-ap

Pitäisi suunnitella treffit kivan oloisen miehen kaa... Pieni ongelma, että välimatkaa on lähes 400 km. Ekat treffit jossain hotellissa ei nyt oikein nappaa. Mies on valmis tulemaan paikkakunnalleni, mutta onhan hällä tosi pitkä matka ajella takaisin. Miten ootte toiminut tällaisessa tilanteessa?

6

577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hän saattaa ehdottaa jäävänsä sun luokse yöksi, jota en suosittele kun näet vasta ekaa kertaa. Voi se tuntua mukavalta heti ekalla näkemällä, mutta voi paljastua toiseksi kun pääsee neljän seinän sisälle.

      Onko välissä joku kaupunki, jossa voisitte nähdä, ja pääsisit lähtemään paluumatkalle saman päivän aikana? Niin ei tulisi velvollisuutta majoittaa pitkänmatkalainen. Oletko nähnyt miehestä kuvaa? Yleensä ekat treffit kannattaa pitää lyhyenä, jos hän tulisi 400km päästä tapaamaan, niin sulla ei ole velvollisuutta olla hänen mieliksi ja hengata koko ilta. Voit sanoa, että on sovittu meno.

    • Anonyymi

      Taitaa olla ukko puutteessa. En kyllä ajaisi 400km pillun takia.

      50km om maximi. Yleensä naiset tulevat minun luokseni.

      • Anonyymi

        Voi ei kyllä miehen kuuluu aina ajaa naisen luokse, Ei koskaan toisinpäin.. Miehet on aina tulleet luokseni.. Ikinä en itse lähtisi miehen luokse panopuuhiin....


    • Kivan oloisen... Hmmm...

      Onko sinulla enemmän kokemusta, tuntumaa tuosta miehestä? Mitä tiedät hänestä? Voitko varmistaa turvallisuutesi? Ja vähintäänkin sen, että jos tuntuma ei ollutkaan oikea, voitte erota ystävinä?

      Yleensä olen toiminut niin, että olen varmistanut ennalta sen että kaikki on riittävän ok, jotta voidaan yöpyä samassa osoitteessa niin, että pitkämatkalaisen ei tartte samantien yötä vasten matkustaa takaisin. Jos niin hyvin menee, niin se on jo paljon.

      Tähän mennessä jutut on menneet paljon paremmin, oikeastaan juuri toiveiden mukaisesti, mutta en muuta toimintatapojani sen osalta, koska jonain päivänä väistämättä kohdalle osuu se ei niin hyvin mennyt juttukin, jos riittävän pitkään elään.

      Ja tämä siis heteromieheltä.

    • Anonyymi

      Katsokaa naiset peiliin ! olette itse vaikka 55 v. ja ikärajaksi kumppanille olette laittaneet 56 v ?? mistä te tiedätte miten nuorekas aktiivinen ja liikunnallinen voi olla esim. 60 v. ja se 56v. tai nuorempi voi olla kuin riihestä revitty. Eipä sillä, olen itsekin tyrmistynyt kerran n.50 vuotiaaseen naiseen jolla oli naama kuin petolinnun perse ;-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7170
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2557
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      104
      2002
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1538
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1089
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      990
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      969
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      863
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      739
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      718
    Aihe