ja aattelin tehdä täyte kakun, itselleni tietysti .. mutta mitä kirjoitan siihen, aatelin kirjottaa että rakkaalle itille , mutta kun miehen lapset ovat onnittelemassa ja juhlimassa toki mua iloisesti, niin pitäs kirjottaa rakkaalle äitip uolelle, mutta se ei palvele sitten kaikkia lapsia.
Jos kirjoitan vaan rakas äiti, niin saa tyytyä lapis puoletkin puhuttelemaan mua äidiksi, sehän oikeesti olen kun kasvatan heitä ja opetan normaaleiksi.
Olen tyytyvänen että juhlivat mua ja saan heiltä kortin ja haleja ja lahjat, vaikken oikeesti ole mutta käytännössä kyllä. Toivottavasti ei syö koko kakkua, ovat aika ahmatteja, voi olla että joudun tekeen uuden kakun jos miehen kersat käy riehumaan sinä pivinä kun juhlivat mua.
Jännää juhlia ekaa äitienpäivää miehen kersojen kanssa, olen vuoden ollut äiti niille ja nyt jännitää mitä he antavat mulle lahjaksi.
Sanoivat ettei tule mutta meis oli tiukkana että pakko tulla juhlimaan uutta äiitiä ja antamaan korit ja lahjat.
Suunnittelen äitien päivää
14
410
Vastaukset
- Anonyymi
Hahahahahahaaaaaa
- Anonyymi
Mitä naureskeltavaa äitiydessä on? Sulla on varman jotain probleemia äitisuhteessa kun nämä ätmin provokaatiot naurattaa🥱
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä naureskeltavaa äitiydessä on? Sulla on varman jotain probleemia äitisuhteessa kun nämä ätmin provokaatiot naurattaa🥱
Onneksi ei ole muiden tehtävä ratkaista niiden ongelmia jotka ei ole päässeet äidistään yli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi ei ole muiden tehtävä ratkaista niiden ongelmia jotka ei ole päässeet äidistään yli
Ja tää kommentti oli jatkoa edelliseen, eikä ole ”sukupoolisidonnainen”
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17849962h
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mä tein kaksi kakkua. Iso kakku meidän perheelle ja miehen lapsille tein pienen kakun. Eivät ne kuitenkaan kakkua syö, kun ei muutakaan mun tekemiä ihania herkkuja. Olen kodiittori joten osaa tehdä mitä vaan, muuttei kelpaa, nirsoja ovat.
- Anonyymi
Meille ei miehen kersat kakulle tule, ellei tuo mulle kukkia, lahjaa ja korttia. Minä olen heidän uusi äiti ja mulle kuuluu äitienpävä juhlat. Miehen lapset tuokoot lahjan tai kakkua ei tipu.
- Anonyymi
Miekin aattelin ett teen kakun teitysti itelle kun olen äiti ja äitipuoli. Voisink irjottaa siihen et rakkaalle äitipuolelle, ihanalle, t siihen kaikkien miehen lastennimet ja pika postina miehen eksälle!!!! Ai että... se olisi tosi hyvä idea.
Oliskiva nähdä miten eukon suu menisi, kun omat lapset ovat kirjottaneet ja tehenet kakun! Tietysti mainitsen että sen että lapsipuolet tiekivät uudelle äidille hienon kaakun. - Anonyymi
Jos eivät anna mitään niin eivät anna tai muista. Ei äitiä tartte juhlia. Eivät he pyytäneet tulla lapseksemme. Pitäisi olla toisinpäin ja äitienpäivänä kiittää lapsia siitä että he ovat olemassa. Jos muistavat äitiä se on vain extra hyvää ja siunaus.
- Anonyymi
Melkeen kaikki palstahäirikkö trollin mielenilmaisuja.
Tarinoissa ei päätä eikä häntää.- Anonyymi
Siis sinun? No hyvä et huomasit oman ongelman. Voi vähentää palstahäiriköintiä.
- Anonyymi
Niin, me muut puhutaan palstaätmistä, mistä sinä puhut että ollaanko me lähimmäiset samoilla linjoilla? Provoissa harvoin on järkeä. Äitiydessä kyllä on järkeä, pehmentää luonnetta mukavasti näin kävi minullekin. Lasten kautta herjaaminen on alhaisinta mitä voi tehdä siihen loppuu leppoisuuskin sitten hyvin hyvin helposti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, me muut puhutaan palstaätmistä, mistä sinä puhut että ollaanko me lähimmäiset samoilla linjoilla? Provoissa harvoin on järkeä. Äitiydessä kyllä on järkeä, pehmentää luonnetta mukavasti näin kävi minullekin. Lasten kautta herjaaminen on alhaisinta mitä voi tehdä siihen loppuu leppoisuuskin sitten hyvin hyvin helposti
Palstaätmille ei ole mikään pyhää edes lapset. Sen takia olen vannoutunut tämän speden paljastamiseen ja saattamaan tilille kaikesta mitä on täällä vuosikymmeniä sekoillut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis sinun? No hyvä et huomasit oman ongelman. Voi vähentää palstahäiriköintiä.
Äläs trolli selitä 😂
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061