Esikatselu

Joo siis nyt menee lista uusiksi. Euroviisujen kärkikolmikkoon tänä vuonna tunkee itsensä niinkin harvinainen omituisuus kuin Australia.

Ai miksi?

En erityisemmin pidä tällaisesta musiikista, enkä miehistä, äijämenosta tai muusta kielen vinguttamisesta, mutta teen nyt poikkeuksen.

Cha cha chaa… sieltä tullaan.

(hihitystä)
10360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tuntuisi että tyttöjen mielestä voisi olla hauskaaqkin auttaa ihmisiä jos on ampiasisdessa eli asmblulsnddidds jod on joku yof4llinrn häyä yoidrlls

Äänestä
  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    💋 ­­N­­­y­­­m­f­­o­m­­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17850213a

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

jos on oikein jännittävä joku pelikin, niin on laitettava peittokin jo silmien päälle nukkuessaz<an

Äänestä
  • Mjoo

    Se on hyvä se peitto. Itselläni on niin muhkea peitto, että mitään ei näy.

    😁👌

    Äänestä

tuollaista voi kokeilla huviksikin: laita joku yöpeite päällesi, jolloin olet poeiton alla kokokaan, et kuule etkä näe mitään

Niin ei ole vaarallista et voi tukehtua

Äänestä
  • Totta tuokin puoli, jos olet kissa.

    Kun otan imurin esiin, niin kissa katoaa peiton alle; olen ihmetellyt tätä hänen temppuaan jo vuosia, sillä itse tunnen tukehtuvani samaisen peiton alla n. 5 minuutissa, mutta hän viihtyy siellä kokonaisen päivän.

    Outoa porukkaa.

    (hirn)

    Äänestä

https://www.youtube.com/watch?v=aqtu2GspT80
Voyager - Promise (Australia)

Aika proge.

Ah-oh, ah-oh, ah-oh, ah-oh-oh-oh
vs.
Cha, Cha, Cha

Kumpaakin jaksoi kuunnella 1,3 kertaa, Australialla napakampi rumpali.

Äänestä
  • Sä et nyt ymmärrä. Pääasia näissä bileissä on presentaatio (show).

    Kuka sisällöllä mitään tekee, tai stemmoillaan, on väärissä bileissä.

    (reps)

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sä et nyt ymmärrä. Pääasia näissä bileissä on presentaatio (show).

    Kuka sisällöllä mitään tekee, tai stemmoillaan, on väärissä bileissä.

    (reps)

    Niin, ehkä sillä lattealla musiikilla haetaan sitä eurooppalaista yhtenäisyyttä.

    Käärijän konttaava naisvaljakko oli uljas presentaatio. Kyllä siinä suomalaisen karjun kansallinen ylpeys kasvaa, kun tuollaista herkkua näkee.

    Äänestä

Marion ja Tom tom tom, olisi ollut parempi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joo siis nyt menee lista uusiksi. Euroviisujen kärkikolmikkoon tänä vuonna tunkee itsensä niinkin harvinainen omituisuus kuin Australia.

Ai miksi?

En erityisemmin pidä tällaisesta musiikista, enkä miehistä, äijämenosta tai muusta kielen vinguttamisesta, mutta teen nyt poikkeuksen.

Cha cha chaa… sieltä tullaan.

(hihitystä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu