Mitä mieltä olette Eliittikumppanista?

Oli suuri pettymys tuo Eliittikumppani,tosi kallista,ja aivan surkea deitti,ei voi itse katsella ,ketä on tarjolla,vaan tyrkätään joka päivä joku tyyppi muka tyrkylle.Ei hyvä,ei kiinosta enää,maksaa turhasta maksua,eikä johda mihinkään.
10742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Älkää pöllöt maksako deittisovellusten käytöstä!

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    ❤️ ­N­y­­m­f­­o­­m­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17852352D

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Aivan surkea ja käsittämättömän kallis.
Ja kukaan ei viestittele siellä eli siis täysin turha.

Äänestä

Rahan käyttäminen deitti palveluissa ei lisää tuskin ollenkaan onnistumista. Jossain harvoissa tilanteissa rahalla saa selkeyttä vastapelurin todellisista aikeista "on tuo vuokra pian maksussa".

Äänestä

Giganttinen kysymys. Kuulokojeen tarpeessa nääs. Vappusatkulla huolenpito ei kestä kyllä.

Äänestä

Loin keväällä hahmon sinne. Uteluita joita on paljon, ja joihin pitää vastata, olivat lähes kaikki hölmöjä:

"Mistä kolmesta asiasta olet elämässäsi kiitollisin?" Miten vastaatte? Huomatkaa että ei esim. mielikuvituksessasi vaan "elämässäsi".

"Kuvaile kolmea asiaa, joista nautit vapaa-ajallasi." Miten vastaatte tuohon? Pyydetään kuvailemaan, ei mainitsemaan.

Minua on aina ärsyttänyt kysymys: "Kuinka usein juot?" En juo juomalla koskaan, vaan ruokavaliooni sisältyy lasillinen viiniä aterian yhteydessä.

Eliittikumppanin "tarjoukset", jotka avaavat sivuston rajoitukset, olivat:

1kk: 80e
3kk: 50e
6kk: 80e
"Palvelun" "tarjoaa" ja sisällöstä vastaa: Spark Networks Services GmbH
Kohlfurter Straße 41/43, D-10999 Berliini, Saksa. Mikä selittää osaltaan uteluiden kömpelyyksiä.

Äänestä

Minä löysin poikaystävän Tinderin ilmaisversiolla. Hänelläkin oli ilmaisversio. Kumpikaan ei maksanut senttiäkään.

Äänestä
  • Milloin? Nykyään ilmaisverio on ikävästi rajoitettu.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Milloin? Nykyään ilmaisverio on ikävästi rajoitettu.

    Kaksi vuotta sitten.

    Äänestä

kyllä siitä maksaisi, jos siellä edes olisi "eliittikumppaneita" tarjolla. Sen käyttäjänä olen kohdannut samat ongelmat kuin muillakin deittisivustoilla, eli haluan miehen olevan koulutettu, mieluummin akateeminen. No sitten jos löytyisi joku akateeminen mies, niin hän saa niin paljon tyrkkyjä, että häviän aina kilpailun. Koska heitä harvoin kiinnostaa ikäisensä naiset. Maalaistollot, peräkammarinpojat taas eivät minua kiinnosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oli suuri pettymys tuo Eliittikumppani,tosi kallista,ja aivan surkea deitti,ei voi itse katsella ,ketä on tarjolla,vaan tyrkätään joka päivä joku tyyppi muka tyrkylle.Ei hyvä,ei kiinosta enää,maksaa turhasta maksua,eikä johda mihinkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu