PetosKokPersujen KAIKKI vaalilupaukset petetty

Anonyymi-ap

Törkeitä valheita äänestäjille:

- Ei samaan hallitukseen ÄärioikeistoRkp:n kanssa

- Ei maahanmuuton moninkertaistamista rasismikortilla

- EK-Yle:n järjetön ylimitoitettu jättibudjetti lakkautettava

Listaa voi jatkaa loputtomiin, totuus on, että teitä petettiin, teille VALEHDELTIIN päin näköä, lupauksia ei ollut tarkoituskaan lunastaa.

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/halla-aho-esittaa-ulkomaalaisille-tyontekijoille-3000-euron-minimipalkkavaatimus-halpatyovoima-tulee-kalliiksi/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17271111/rasismikortilla-tulossa-valtava-maahanmuutto-aalto#comment-118637054

PetosKokPersut ÄärifasistiRkp:n kainaloisena, jo toisessa laittomassa pörssirikollishallituksessa.

9

696

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Persut on äärioikeisto natsipuolue ! PS. Saksa ei anna enää laatutakuuta natsiaatteelle !!

    • Anonyymi

      Natsistisempia puolueita, kuin ÄärioikeistoRkpKd , PetosKokPersujen lisäksi, ei mistään Suomessa löydy, joten LAITON, jo toinen laiton äärifasisti-pörssirikollishallitus tulossa.

      JOS Suomessa olisi oppositiota, olisivat rikoskanteet kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, jo tehty.

    • Anonyymi

      Se vuosikaudet jatkunut "suomenruotsalaisviha", olikin täyttä valhetta ja vedätystä, eli sinne kainaloon sujahtivat heti, kun saivat äänet valheilla huijattua äänestäjiltä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810501/tulosta-voi-tehda-ilman-alistamista-jos-osaa

      Menee siinä kyllä PetosKok:nkin äänestäjät, kun väkisin ängetään hallitukseen puolueita, joilla ei ole tarvittavia äänimääriä, eikä muutakaan uskottavuutta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699088/keita-ekn--quotbusiness-finlandinquot-jasenia-peter-nygardin-lahipiireissa-vieraillut-karibialla#comment-120824650

      Suomen maine pörssipsykopaattien teflonpintoineen, on alkanut vähitellen selviämään maailmalle, se vaikuttaa jo kaikkeen Suomen "imagossa", että on tiedossa, kuin oman maan kansalaisia, pidetään oikeusturvattomina, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyinä, vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita piestään, teekutsukerjuuttamisjonoihin ym.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17850897/ruotsissa-ei-pelata-puuttua-medioitten-sisaltoihin-kun-ne-uhkaavat-koyhimpia

    • Kerro nyt jo ihmeessä vihdoinkin se, MIKÄ PUOLUE sinulle oikein kelpaa! Se olisi tuon loputtoman vaahtoamisesi jälkeen reilua.

      Kykenetkö siis kertomaan sen puolueen nimen, jotta asia selviää meille muillekin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      225
      4910
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      49
      3311
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      36
      2975
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      84
      2953
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      61
      2842
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2675
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2391
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2207
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      150
      1568
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1250
    Aihe