Onneks ei voittanu viisuja!
Kansa kuin hullupäistä, mokomasta ukosta, kakarat ymmärrän, mut kun aikuisetkin!🤭🤔
Kansa kuin hullupäistä, mokomasta ukosta, kakarat ymmärrän, mut kun aikuisetkin!🤭🤔
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Euroviisuille ja jääkiekon mm-kisoille on yhteistä se, että ne tyhmentävät katsojansa.
Aikuiset ihmiset vajoavat "cha cha cha, den glider in" -mielentilaan.
Onneksi tuota ei kestä kauan.
Oli sattuvasti sanottu!
Juuri niin!
Valitettavasti sinulle liian myöhäistä ja tunnet varmasti itsesi tyhmäksi mitä ohjelmaa tahansa katsoessasi :D
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178581643
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Täytyy sitä olla vähän huumaakin elämässä. Tylsät ummehtuneet ihmiset haluavat elellä aina samassa muotissa.
Haloo!
Just sinulle 18:14:46!
Sinulla ei ole muuta huumaa (lue: elämää), ja nimenomaan elät itse ummehtuneessa muotissa.
Mutta jos sinun huumasi on tuo kielen ja "pirunmerkkien" katseleminen, niin ole hyvä!
Ennen muinoin viisuihin lähetettiin kokeneita laulajia, joilla oli jo merkittävä kansansuosio. Katri Helena, Marion, Fredi, Kirka... Heidän uransa jatkui menestyksekkäästi viisujen jälkeenkin. Kaikki ovat yhä tuttuja nimiä niille, jotka vähänkin musiikkia harrastavat.
Nykyään viisuihin lähetetään joku täysin tuntematon tyyppi, jota hehkutetaan sitten pari kuukautta maasta taivaisiin. Viisujen jälkeen tyyppi unohtuu nopeasti.
Käärijähän oli täysin marginaalinen artisti vuonna 2022. Wikipedia-artikkelikin oli tuolloin vain muutaman virkkeen pituinen.
Tai sitten lähetetään joku 20 vuotta sitten huipulla olut artisti, joka yrittää epätoivoisesti elvyttää uraansa Euroviisuilla (Darude, Rasmus). Elvytys epäonnistuu.
Käärijäfaneille tämän päivän idolikuva kansioon!
https://www.is.fi/viihde/art-2000009591366.html
Juuri näin! Käärijä ei ollut todella mitään erikoista, että ne on saanut silti 2. sija, ihmetyttää suuresti.
Lauantaina 20.05.2023 TV2 paljastaa koko kansalle totuuden Käärijästä, kun keikka näytetään suorana lähetyksenä. Onko yhden rallin ihme vai mitä muuta keikkasettiin kuuluu? Muista katsoa klo 20 alkaen ettei tarvitse katua 😍
Näyttääkö kieltä siellä?
Katkerat kaarinat ovat aina hulluja sekopäitä pienestäkin menstyksestä, puhumattakaan Käärijästä kun ylivoimainen suosikki Euroviisuissa ja kärkipaikoilla maailman soittolistoilla.
Mikä oarasta, Ruotsi saa kulut seuraavista viisuista ja toivottavsti raadit poistuu kun vaatimukset kasvaneet ennennäkemättömiksi.
Ei omalla soittolistallani eikä tarvitse olla sinunkaan.
Sama mieltä! Lisäksi rupeaa jo tympäisemään tämä henkilöpalvontaa. Euroviisut on mitätön kilpailu mitättömillä esiintyjillä ja mitättömillä kappailla - joutuisi lopettamaan koko touhua.
Juu, ei mitään järkeä palvoa marokkolaista musua, Käärijällä sentään on hyvä kappale.
Mulla ei ole ollu Käärijä-huumaa koko aikana. Tietysti toivoin, että Suomi pärjäisi Euroviisuissa, mutta en ole mitenkään kovin paljon fanittanut Käärijän kilpailukappaletta. Ihan iloinen ja energinen kappale ja Käärijä itsekin lavalla, mutta ei "Cha cha cha" ole musta kuitenkaan ihan klassikkoainesta, ei ainakaan samaan tapaan kuin monet menneiden vuosikymmenien kappaleet meillä ja maailmalla, vaikka onkin yksi Spotifyn kuunnelluimmista suomalaisista kappaleista meillä ja ulkomailla tai ainakin mikäli netistä löytyviin tietoihin on uskominen.
Lisää faneille kuvia:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/b92410b6-b3b5-4f5e-8a70-3680d90c8165
Olenko ainoa, joka reagoi "kieleen"?
Nähtävästi.
Mitä sanoo tapakonsulentti?
Ihminen on leikkisä olento vauvasta vaariin ja minä olen onnellinen tiedostaessani sen 😎.
Vähän säälin teitä, jotka luulevat, että elämän tarkoitus on tehdä vain sitä, minkä muut kertovat sinulle olevan elämän arvoista 😂 Ajattele joku kertoo sinulle "tee näin ja pidä tästä niin olet sovelias ihminen meidän joukkoon" 🤣😂🤣
Pointti on= JEE KÄÄRIJÄ! 👍
Mahtava video kun vauva herää cha cha cha musiikkiin!
https://twitter.com/VFinnishProbs/status/1660622661330894855
Lisää faneille idolikuvia, eiköhän tää kieli ala tulla tutuksi?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/264dace3-f2e7-41e7-8a77-264ceac48983
Tatuoinnit menee liioitteluksi kenen tahansa suhteen, enkä ottaisi muutenkaan. Parempi sentään kuin putler tms.
Ei voittanut Käärijä ja jääkiekon MM-kisoissakin Leijonien taival päättyy kun ovat mitalipeleistä ulkona joten Cha Cha Cha & Den Glider In voidaan unohtaa saman tien ja jatkaa arkista taaperrusta, pian koittaa kesäkuu sekä juhannus ja Suomi ryyppää ynnä hukkuu kuten tapana on muutama rattijuoppokin tulee siinä sivussa.
Eihän jääkiekossa aina voi odottaa voittavansa, mutta arvaa harmittaako hurreja kun hävisivät Latvialle ja kuittailevat vielä että nämä ei ole euroviisut (missä voittaa raatien äänillä) :)
En ymmärrä tätä huumaa yhtään. Keskinkertainen laulu, typerä kertosäe. Typerät vaatteet ja typerä kampaus.
Ethän ymmärrä paljon mitään muutakaan :)
Tämä on nähty jo. Next step ja seuraavia aiheita, kiitos.