Kääriähuuma laantukoon

Anonyymi-ap

Onneks ei voittanu viisuja!
Kansa kuin hullupäistä, mokomasta ukosta, kakarat ymmärrän, mut kun aikuisetkin!🤭🤔

26

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Euroviisuille ja jääkiekon mm-kisoille on yhteistä se, että ne tyhmentävät katsojansa.

      Aikuiset ihmiset vajoavat "cha cha cha, den glider in" -mielentilaan.

      Onneksi tuota ei kestä kauan.

      • Anonyymi

        Oli sattuvasti sanottu!
        Juuri niin!


      • Anonyymi

        Valitettavasti sinulle liian myöhäistä ja tunnet varmasti itsesi tyhmäksi mitä ohjelmaa tahansa katsoessasi :D


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        ❤️ ­­N­­­y­­­m­­­f­­­o­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178581643

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Täytyy sitä olla vähän huumaakin elämässä. Tylsät ummehtuneet ihmiset haluavat elellä aina samassa muotissa.

      • Anonyymi

        Haloo!

        Just sinulle 18:14:46!

        Sinulla ei ole muuta huumaa (lue: elämää), ja nimenomaan elät itse ummehtuneessa muotissa.
        Mutta jos sinun huumasi on tuo kielen ja "pirunmerkkien" katseleminen, niin ole hyvä!


    • Anonyymi

      Ennen muinoin viisuihin lähetettiin kokeneita laulajia, joilla oli jo merkittävä kansansuosio. Katri Helena, Marion, Fredi, Kirka... Heidän uransa jatkui menestyksekkäästi viisujen jälkeenkin. Kaikki ovat yhä tuttuja nimiä niille, jotka vähänkin musiikkia harrastavat.

      Nykyään viisuihin lähetetään joku täysin tuntematon tyyppi, jota hehkutetaan sitten pari kuukautta maasta taivaisiin. Viisujen jälkeen tyyppi unohtuu nopeasti.

      Käärijähän oli täysin marginaalinen artisti vuonna 2022. Wikipedia-artikkelikin oli tuolloin vain muutaman virkkeen pituinen.

      Tai sitten lähetetään joku 20 vuotta sitten huipulla olut artisti, joka yrittää epätoivoisesti elvyttää uraansa Euroviisuilla (Darude, Rasmus). Elvytys epäonnistuu.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Juuri näin! Käärijä ei ollut todella mitään erikoista, että ne on saanut silti 2. sija, ihmetyttää suuresti.


    • Anonyymi

      Lauantaina 20.05.2023 TV2 paljastaa koko kansalle totuuden Käärijästä, kun keikka näytetään suorana lähetyksenä. Onko yhden rallin ihme vai mitä muuta keikkasettiin kuuluu? Muista katsoa klo 20 alkaen ettei tarvitse katua 😍

      • Anonyymi

        Näyttääkö kieltä siellä?


    • Anonyymi

      Katkerat kaarinat ovat aina hulluja sekopäitä pienestäkin menstyksestä, puhumattakaan Käärijästä kun ylivoimainen suosikki Euroviisuissa ja kärkipaikoilla maailman soittolistoilla.

      Mikä oarasta, Ruotsi saa kulut seuraavista viisuista ja toivottavsti raadit poistuu kun vaatimukset kasvaneet ennennäkemättömiksi.

      • Anonyymi

        Ei omalla soittolistallani eikä tarvitse olla sinunkaan.


    • Anonyymi

      Sama mieltä! Lisäksi rupeaa jo tympäisemään tämä henkilöpalvontaa. Euroviisut on mitätön kilpailu mitättömillä esiintyjillä ja mitättömillä kappailla - joutuisi lopettamaan koko touhua.

      • Anonyymi

        Juu, ei mitään järkeä palvoa marokkolaista musua, Käärijällä sentään on hyvä kappale.


    • Mulla ei ole ollu Käärijä-huumaa koko aikana. Tietysti toivoin, että Suomi pärjäisi Euroviisuissa, mutta en ole mitenkään kovin paljon fanittanut Käärijän kilpailukappaletta. Ihan iloinen ja energinen kappale ja Käärijä itsekin lavalla, mutta ei "Cha cha cha" ole musta kuitenkaan ihan klassikkoainesta, ei ainakaan samaan tapaan kuin monet menneiden vuosikymmenien kappaleet meillä ja maailmalla, vaikka onkin yksi Spotifyn kuunnelluimmista suomalaisista kappaleista meillä ja ulkomailla tai ainakin mikäli netistä löytyviin tietoihin on uskominen.

    • Anonyymi

      Ihminen on leikkisä olento vauvasta vaariin ja minä olen onnellinen tiedostaessani sen 😎.
      Vähän säälin teitä, jotka luulevat, että elämän tarkoitus on tehdä vain sitä, minkä muut kertovat sinulle olevan elämän arvoista 😂 Ajattele joku kertoo sinulle "tee näin ja pidä tästä niin olet sovelias ihminen meidän joukkoon" 🤣😂🤣

      Pointti on= JEE KÄÄRIJÄ! 👍

    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Ei voittanut Käärijä ja jääkiekon MM-kisoissakin Leijonien taival päättyy kun ovat mitalipeleistä ulkona joten Cha Cha Cha & Den Glider In voidaan unohtaa saman tien ja jatkaa arkista taaperrusta, pian koittaa kesäkuu sekä juhannus ja Suomi ryyppää ynnä hukkuu kuten tapana on muutama rattijuoppokin tulee siinä sivussa.

      • Anonyymi

        Eihän jääkiekossa aina voi odottaa voittavansa, mutta arvaa harmittaako hurreja kun hävisivät Latvialle ja kuittailevat vielä että nämä ei ole euroviisut (missä voittaa raatien äänillä) :)


    • Anonyymi

      En ymmärrä tätä huumaa yhtään. Keskinkertainen laulu, typerä kertosäe. Typerät vaatteet ja typerä kampaus.

      • Anonyymi

        Ethän ymmärrä paljon mitään muutakaan :)


    • Anonyymi

      Tämä on nähty jo. Next step ja seuraavia aiheita, kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      256
      5665
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5165
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      129
      2197
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe