Kääriähuuma laantukoon

Anonyymi-ap

Onneks ei voittanu viisuja!
Kansa kuin hullupäistä, mokomasta ukosta, kakarat ymmärrän, mut kun aikuisetkin!🤭🤔

26

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Euroviisuille ja jääkiekon mm-kisoille on yhteistä se, että ne tyhmentävät katsojansa.

      Aikuiset ihmiset vajoavat "cha cha cha, den glider in" -mielentilaan.

      Onneksi tuota ei kestä kauan.

      • Anonyymi

        Oli sattuvasti sanottu!
        Juuri niin!


      • Anonyymi

        Valitettavasti sinulle liian myöhäistä ja tunnet varmasti itsesi tyhmäksi mitä ohjelmaa tahansa katsoessasi :D


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        ❤️ ­­N­­­y­­­m­­­f­­­o­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178581643

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Täytyy sitä olla vähän huumaakin elämässä. Tylsät ummehtuneet ihmiset haluavat elellä aina samassa muotissa.

      • Anonyymi

        Haloo!

        Just sinulle 18:14:46!

        Sinulla ei ole muuta huumaa (lue: elämää), ja nimenomaan elät itse ummehtuneessa muotissa.
        Mutta jos sinun huumasi on tuo kielen ja "pirunmerkkien" katseleminen, niin ole hyvä!


    • Anonyymi

      Ennen muinoin viisuihin lähetettiin kokeneita laulajia, joilla oli jo merkittävä kansansuosio. Katri Helena, Marion, Fredi, Kirka... Heidän uransa jatkui menestyksekkäästi viisujen jälkeenkin. Kaikki ovat yhä tuttuja nimiä niille, jotka vähänkin musiikkia harrastavat.

      Nykyään viisuihin lähetetään joku täysin tuntematon tyyppi, jota hehkutetaan sitten pari kuukautta maasta taivaisiin. Viisujen jälkeen tyyppi unohtuu nopeasti.

      Käärijähän oli täysin marginaalinen artisti vuonna 2022. Wikipedia-artikkelikin oli tuolloin vain muutaman virkkeen pituinen.

      Tai sitten lähetetään joku 20 vuotta sitten huipulla olut artisti, joka yrittää epätoivoisesti elvyttää uraansa Euroviisuilla (Darude, Rasmus). Elvytys epäonnistuu.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Juuri näin! Käärijä ei ollut todella mitään erikoista, että ne on saanut silti 2. sija, ihmetyttää suuresti.


    • Anonyymi

      Lauantaina 20.05.2023 TV2 paljastaa koko kansalle totuuden Käärijästä, kun keikka näytetään suorana lähetyksenä. Onko yhden rallin ihme vai mitä muuta keikkasettiin kuuluu? Muista katsoa klo 20 alkaen ettei tarvitse katua 😍

      • Anonyymi

        Näyttääkö kieltä siellä?


    • Anonyymi

      Katkerat kaarinat ovat aina hulluja sekopäitä pienestäkin menstyksestä, puhumattakaan Käärijästä kun ylivoimainen suosikki Euroviisuissa ja kärkipaikoilla maailman soittolistoilla.

      Mikä oarasta, Ruotsi saa kulut seuraavista viisuista ja toivottavsti raadit poistuu kun vaatimukset kasvaneet ennennäkemättömiksi.

      • Anonyymi

        Ei omalla soittolistallani eikä tarvitse olla sinunkaan.


    • Anonyymi

      Sama mieltä! Lisäksi rupeaa jo tympäisemään tämä henkilöpalvontaa. Euroviisut on mitätön kilpailu mitättömillä esiintyjillä ja mitättömillä kappailla - joutuisi lopettamaan koko touhua.

      • Anonyymi

        Juu, ei mitään järkeä palvoa marokkolaista musua, Käärijällä sentään on hyvä kappale.


    • Mulla ei ole ollu Käärijä-huumaa koko aikana. Tietysti toivoin, että Suomi pärjäisi Euroviisuissa, mutta en ole mitenkään kovin paljon fanittanut Käärijän kilpailukappaletta. Ihan iloinen ja energinen kappale ja Käärijä itsekin lavalla, mutta ei "Cha cha cha" ole musta kuitenkaan ihan klassikkoainesta, ei ainakaan samaan tapaan kuin monet menneiden vuosikymmenien kappaleet meillä ja maailmalla, vaikka onkin yksi Spotifyn kuunnelluimmista suomalaisista kappaleista meillä ja ulkomailla tai ainakin mikäli netistä löytyviin tietoihin on uskominen.

    • Anonyymi

      Ihminen on leikkisä olento vauvasta vaariin ja minä olen onnellinen tiedostaessani sen 😎.
      Vähän säälin teitä, jotka luulevat, että elämän tarkoitus on tehdä vain sitä, minkä muut kertovat sinulle olevan elämän arvoista 😂 Ajattele joku kertoo sinulle "tee näin ja pidä tästä niin olet sovelias ihminen meidän joukkoon" 🤣😂🤣

      Pointti on= JEE KÄÄRIJÄ! 👍

    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Ei voittanut Käärijä ja jääkiekon MM-kisoissakin Leijonien taival päättyy kun ovat mitalipeleistä ulkona joten Cha Cha Cha & Den Glider In voidaan unohtaa saman tien ja jatkaa arkista taaperrusta, pian koittaa kesäkuu sekä juhannus ja Suomi ryyppää ynnä hukkuu kuten tapana on muutama rattijuoppokin tulee siinä sivussa.

      • Anonyymi

        Eihän jääkiekossa aina voi odottaa voittavansa, mutta arvaa harmittaako hurreja kun hävisivät Latvialle ja kuittailevat vielä että nämä ei ole euroviisut (missä voittaa raatien äänillä) :)


    • Anonyymi

      En ymmärrä tätä huumaa yhtään. Keskinkertainen laulu, typerä kertosäe. Typerät vaatteet ja typerä kampaus.

      • Anonyymi

        Ethän ymmärrä paljon mitään muutakaan :)


    • Anonyymi

      Tämä on nähty jo. Next step ja seuraavia aiheita, kiitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      203
      4276
    2. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      146
      3808
    3. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      137
      3261
    4. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      53
      1647
    5. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1558
    6. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      34
      1530
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1395
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1351
    9. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      118
      1178
    10. Martina haluaa Marbellaan

      Martinan tekisi mieli ottaa lennot Marbellaan, jossa näkisisi kauniita ja hyväntuulisia ihmisiä. No sitten pitää matkust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      1071
    Aihe