Kertokaapa viisaammat

Anonyymi-ap

Missä menee ystävyyden raja ennen rakastumista? Nainen hymyilee ja pyllistelee edessä, flirttailee, välistä pitää nujuta leikkisästi, tms. Hänen mielestä on vain ystävyyttä.. ite en vain tajua

13

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liittyykö tämä siihen työpaikan flirttailijaan?

      • Anonyymi

        En tosta tiedä, ollaan aikuisopiskelijoita.


    • Anonyymi

      Parasta jättää kaikki tuon tason pyllistelyt ja leikkisät nujuilut omaan arvoonsa.
      Osallistu, jos haluat mutta pidä tunteesi erossa. Tuonlainen käyttäytyminen ei suurimmalle osalle ihmisiä edusta mitään korkeampitasoista. Ei edes leikkimielessä.

      Katsele ympärillesi ja huomioi niitä hiljaisempia naisia, säästyt (melko varmasti) monelta mieleipahalta.

    • Anonyymi

      Flirttailua on myös ilman rakastumista. Jos ajattelee jotain naista joka tulee aina ns. iholle, niin hän saattaa tehdä sen vain täyttääkseen jonkun omantunnon jutun. Rakastuminen on ihan eri asia! Eihän yhdenillanjuttujakaan ole kuin tyydytyksen vuoksi, eikä pillun antamasiin aina liity rakastaminen mitenkään!

      Itselläni on yksi juttu jonka totuuden saisin ratkaistua pienellä ranneliikkeellä oikeassa hetkessä! Aika näyttää tuleeko sellainen viiden sekunnin hetki joskus jossa sen saa aikaan! Hän on avannut asian omalta puoltaan enkä tiedä oikeasti ihmisestä mitään!

      • Anonyymi

        Tätä mää oon ihmetelly, mut joo täähä seviää tästä.


    • Anonyymi

      Etkö vielä aikuisenakaan ole oppinut, ettei seksuaalinen vetovoima ja rakastuminen läheskään aina kulje käsi kädessä? Vielä vähemmän flirtti ja rakastuminen.

    • Anonyymi

      >> hymyilee ja pyllistelee edessä, flirttailee, välistä pitää nujuta leikkisästi, tms. <<

      Mitäs kiinnität huomiota.

      Jos ruokit sellaista kiusoittelemista, niin hän jatkaa varmaan siihen asti, kunnes löytää oman poikaystävän.

      • Anonyymi

        No eiköhä tossakii tapauksessa ole jo monia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No eiköhä tossakii tapauksessa ole jo monia

        Varmsasti on, ovi käy tiuhaan. Saa lakanoita vaihtaa sarjatulella, tälläsiä nää naiset on.


    • Anonyymi

      Kokeile läpsyttää munalla naamalle. Hymyile ja sano tää on vaan ystävyyttä. Eiköhän selkenee.

    • Anonyymi

      No onko nainen ystäväsi? Ystävyyttä ei koskaan pidä sotkea rakastumiseen. Lopulta sinä kuolee se ystävyys ja rakkaus sammuu myös.

    • Anonyymi

      Tokihan tuo mene siinä kaveruudessa ensin. Sitten on ne vaatimukset. Nykyään asia on väännetty jo takaperin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe