Sussu Erkinheimo 2024 Euroviisuihin!

Anonyymi-ap

Nyt, kun on itkut itketty pettymyksestä Euroviisujen kakkossijaan niin ei muuta kuin katse eteenpäin. Ensi vuonna voisimme lähettää Sussu Erkinheimon Euroviisuihin. Nyt parhaat lauluntekijät Suomesta päät yhteen ja rauhassa hiomaan Sussulle jokin käsittämättömän pyörryttävän upea balladi tai vastaava ja tuomaan voitto kotiin. Sussun ääni on niin maaginen, että jos ei sillä vangita Euroviisujen raateja ja äänestäjiä niin johan on kumma.

3

537

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sussu Erkinheimosta tuli mieleen vähän Edith Piaf, kun kilpaili Voicessa ja joitain muitakin menneiden aikojen naislaulajia. Sopisi esiintymään jossain musikaalissa. Esim. musikaalin "Cabaret" naispääosa voisi sopia, tosin Liza Minellin vuonna 1972 tehtyä Oscarin arvoista suoritusta musikaalin elokuvaversiossa on kyllä vaikea hakata, mutta ainahan voi yrittää.

      Kyllä Susanna Erkinheimokin vois olla Suomen Euroviisuedustaja. Onhan Suomella ollut kaikenlaisia, niin mikseipä hänkin menisi. Osaa laulaa ja on oma tyyli.

    • Anonyymi

      Mun käy sääliks jo nyt ensivuoden euroviisu edustajan puolesta. Varmaa joku harmaavarpunen valitaan, musiikkina Suomijunttimusiikki. En tark Sussua, koska nevehööd kuka hän on.
      Mutta Käärijä jätti isot saappaat täytettäväksi. Peace.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      336
      1472
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1196
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1065
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      837
    5. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      831
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      812
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      460
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      444
    9. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      90
      422
    Aihe