Sussu Erkinheimo 2024 Euroviisuihin!

Anonyymi-ap

Nyt, kun on itkut itketty pettymyksestä Euroviisujen kakkossijaan niin ei muuta kuin katse eteenpäin. Ensi vuonna voisimme lähettää Sussu Erkinheimon Euroviisuihin. Nyt parhaat lauluntekijät Suomesta päät yhteen ja rauhassa hiomaan Sussulle jokin käsittämättömän pyörryttävän upea balladi tai vastaava ja tuomaan voitto kotiin. Sussun ääni on niin maaginen, että jos ei sillä vangita Euroviisujen raateja ja äänestäjiä niin johan on kumma.

3

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sussu Erkinheimosta tuli mieleen vähän Edith Piaf, kun kilpaili Voicessa ja joitain muitakin menneiden aikojen naislaulajia. Sopisi esiintymään jossain musikaalissa. Esim. musikaalin "Cabaret" naispääosa voisi sopia, tosin Liza Minellin vuonna 1972 tehtyä Oscarin arvoista suoritusta musikaalin elokuvaversiossa on kyllä vaikea hakata, mutta ainahan voi yrittää.

      Kyllä Susanna Erkinheimokin vois olla Suomen Euroviisuedustaja. Onhan Suomella ollut kaikenlaisia, niin mikseipä hänkin menisi. Osaa laulaa ja on oma tyyli.

    • Anonyymi

      Mun käy sääliks jo nyt ensivuoden euroviisu edustajan puolesta. Varmaa joku harmaavarpunen valitaan, musiikkina Suomijunttimusiikki. En tark Sussua, koska nevehööd kuka hän on.
      Mutta Käärijä jätti isot saappaat täytettäväksi. Peace.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      228
      5570
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      133
      5115
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4898
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      128
      2173
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1847
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      50
      1747
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      90
      1697
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1672
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      94
      1395
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      381
      1337
    Aihe