Pitääkö olla uskollinen miehelle jota ei ole vielä tavannut?

Anonyymi-ap

Olen pitänyt jo pitkään yhteyksiä erään miehen kanssa ja tarkoitus on tavata lähiaikoina. Ollaan kumpikin tosissamme, mutta vasta tavatessa selviää, onko välillämme vetovoimaa.

Nyt kysynkin, pitääkö tässä vaiheessa olla uskollinen toiselle. Pitkän välimatkan takia tapaaminen on siirtynyt. Sitten toki voi harmittaa, jos tavatessa ei olekaan kemiaa ja on vaan keskittynyt yhteen. Lisäksi minulla on ollut jo kauan ennen tätä miestä sutinaa erään toisen kanssa. En haluaisi menettää häntä, jos tästä ei tulisikaan mitään.

Tässä vaiheessa ei tietenkään tarvitse olla uskollinen kellekään. Sitten ilman muuta, jos päätämme tavattuamme jatkaa tämän miehen kanssa kenestä aluksi kerroin.

Kertokaa kokemuksia, miten olette toimineet vastaavissa tilanteissa? Missä kohtaa olette uskollisia toiselle? Keskityttekö vaan yhteen mieheen kerrallaan?

12

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin kauan kuin mistään seurustelusta ei ole sovittu, kumpikin saa tehdä mitä haluaa, pitää yhteyksiä kehen haluaa ja tavata ketä haluaa.

    • Anonyymi

      Jokaisen naisen pitää olla uskollinen komealle mallimiehelle.

      Mallimiehille on sallittava monta vaimoa. Muuten mallimiehiä ei riitä joka likalle.

      Naisilla ei saa olla kuin yksi mies.

      Avioliittolakia on muutettava niin, että mallimiehille sallitaan monta vaimoa.

      Naiset pariutuvat vain mallimiesten kanssa ja jos mallimiehet ei saa siittää useampaa naista, niin syntyvyys pysyy pohjamudissa.

      • Anonyymi

        Tarkoitat siis niitä JYKEVÄLEUKAISIA miehiä?


      • Anonyymi

        Kyse oli vain deittailusta ja viestien vaihtamisesta. Aloittaja ei puhunut naimisiin menemisistä, perheen perustamisesta eikä avioliitosta yhtään mitään. Hän ei ole etsimässä aviomiestä.

        Sinulla se avioitumiseen tuntuu olevan tavoitteena. Eikä siinä tavoitteessa mitään pahaa ole. Onnea matkaan!

        Minulla on sinulle hyviä uutisia:

        Sinun ei tarvitse jättäytyä pelkän hyvän onnen varaan. Voit itse tehdä jotain onneksi eteen:

        Sinustakin voi tulla JYKEVÄLEUKAINEN mies. Ota selvää kuinka paljon leuan korjaaminen plastiikkakirurgilla maksaa.

        Miehen naismenestys ja oikeastaan koko elämä riippuu hänen leukansa mallista. Entisaikaan ruma miesparka joutui elämään olemattomien leukaperiensä kanssa kuolemaan asti. Mutta nykyään mies voi itse vaihdattaa leuanmalliaaan.

        Siitä vain varaamaan aikaa plastiikkakirurgille niin vielä se elämä sullekin hymyilee!


    • Ei muuta kuin panemaan vaan sitä valmiiksi tuttua, kun siltä tuntuu. Ei sitä kemiaa taida kummemmin ollakaan eikä kiinnostustakaan sitä uutta kohtaan.

      • Anonyymi

        Kemia profiileissa ja viesteissä on rasittavan vanhanaikaista.

        Keksikää joku uusi termi, kai sen nyt kaikki aikuiset tietää että vetovoima vetää parin yhteen.

        Niin ja kemiasta puhuvista. Kaiketi tiedätte että on myös fysiikka.

        Good bye!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kemia profiileissa ja viesteissä on rasittavan vanhanaikaista.

        Keksikää joku uusi termi, kai sen nyt kaikki aikuiset tietää että vetovoima vetää parin yhteen.

        Niin ja kemiasta puhuvista. Kaiketi tiedätte että on myös fysiikka.

        Good bye!

        Ei ole vetovoimaa silloin jos haluaa panna jonkun toisen kanssa... 😆


    • Anonyymi

      Jokos kaikki säädyllisyydet testasit?

    • Anonyymi

      Toisen arvostus syntyy luottamuksesta toiseen. Muistan yhdet polttarit aikoinaan, hankittiin sankarille selänpesijä. Jonka kanssa olivat kahden, todettiin kavereitten kesken, että itse päättää mitä tekee. Se on myös sitten joko vahva pohja tulevalle suhteelle tai sitten pelaamiselle? Jokainen on oman itsensä herra tai emäntä.

    • Anonyymi

      Polttarit on kyllä vähän eri asia kuin täysin tuntemattoman treffailu. Tottakai polttareissa pitää olla uskollinen, mutta pitääkö uskollinen olla myös miehelle, jota ei ole koskaan tavannut. Ei mun mielestä, ei voi yhtään tietää millainen mies on tavatessa vastassa. Sitten on iha eri tilanne, jos on jo kerran tavattu ja sovitaan jatkosta, niin silloin ei mun mielestä tavata enää muita.

      Toisaalta juttu on ollut myös vaiheessa sen jo tutun miehen kanssa. Ja sitten mitä noihin komeisiin mallimiehiin tulee, niin kyllä tämän kanssa ketä en ole tavannut perustuu kiinnostus kaikkeen muuhun kuin ulkonäköön. Mies on hauska, ottaa huomioon ja tullaan hyvin juttuun. Sitä just toivonkin, että löytyy myös fyysistä kemiaa.

      Siis sinä joka kärsit mallimies kompleksista, niin sullakin on toivoa. Keskity hyviin käytöstapoihin ja kehitä keskustelutaitojasi, niin silläkin voit päästä jo pitkälle....

    • Anonyymi

      Kyllä minä ainakin jaan lettuani useammalle hepulle. En edes parisuhteessa tyydy vain yhteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      863
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. 35
      587
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      580
    5. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      35
      577
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      540
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      537
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe