Minkälaiseksi mies muuttui sinua kohtaan ja tapahtuiko käytöksen muutos heti vai pidemmällä aikavälillä? Tuliko puheluja joihin sanottiin "outo numero" ja ikinä yleensä puhelin ei soinut kummallisesti kun olit hänen kanssaan? Äksyilikö mies joka asiasta ja keksi aina vikoja sinussa? Kun seksielämänne hiipui, mitä mies sanoi syyksi? Sanoiko hän enää kuinka paljon sinua rakastaa tai halasi sinua? Oliko jatkuvia menoja milloin minnekin, kauppaan, kioskille tmv.?
Nyt olisi vastauksistanne iso apu, kiitos kaikille jotka vastaavat!
Petettyjen naisten kommentteja kaivataan
9
1088
Vastaukset
- Anonyymi
Miehen käytös ei juuri muuttunut aiemmasta. Lähtö- ja tulosuukon antoi, seksiä ei liitossamme juuri ollut aiemminkaan.
Ylimääräisiä poissaolemisia kotoa ei ollut, koska tapaili naisystäväänsä vain työaikana. Seikka, josta huomasin kolmannen pyörän olemassaolon avioliitossamme, oli jatkuva mesettely. Edes pihatöitä ei voinut tehdä ilman puhelimen naputtelua. Kun ihmettelin, miten voi tehdä polttopuita ja olla Facebookissa yhtä aikaa, poisti paikallaolotiedon. No, puhelimestahan sitten selvisi, miten kiihkeä rakkaussuhde toisen naisen kanssa oli meneillään. Luin meseviestit. Viestien perusteella olin varma, että avioliittomme on ohi, mutta yllätyksekseni mies jätti tämän naisen heti, kun suhde paljastui. - Anonyymi
Seksi ei hiipunut minnekään, päin vastoin. Ei vastannut puheluihin, kun oli kuulemma joku "puhelinmyyjä". Kosi ja mentiin naimisiinkin, vaikka oli toinen kuvioissa.
- Anonyymi
Kiitos teille vastauksistanne. Olisi kiva kuulla lisääkin muilta :-)
Minun mies ei ikinä räplää puhelintansa minun läsnäollessa. Ja erittäin harvoin vastaa tuleviin puheluihin. Juuri tuo "outo numero, en vastaa" on meillä yleistä.
Eikä hän omista nettiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos teille vastauksistanne. Olisi kiva kuulla lisääkin muilta :-)
Minun mies ei ikinä räplää puhelintansa minun läsnäollessa. Ja erittäin harvoin vastaa tuleviin puheluihin. Juuri tuo "outo numero, en vastaa" on meillä yleistä.
Eikä hän omista nettiä.Ja seksiä ei ole ollut vuoteen vaikka olen tehnyt aloitteita.
- Anonyymi
Minkä ikäisiä olette?
- Anonyymi
Päälle 50:pin
- Anonyymi
Mun täytyy todeta, että mä ihan kunnioitan eksäni toimintaa sen jälkeen, kun hän oli pettänyt. Yksi eksistäni on siis pettänyt minua. Hän kertoi asian ihan heti itse, pyysi anteeksi, juttelimme ja erosimme. Siis toki mä olin hänelle silloin ihan hiton v.ttuntunut ja vihainen, enkä tietenkään nytkään hänen tekoaan hyväksy, mutta sitä arvostan, ettei yrittänytkään peitellä. Myöhemmin hän yritti korjata asioita ja olisi halunnut palata yhteen, mutta ei siinä olisi ollu mitään järkeä.
- Anonyymi
Hei, sinulle. Minunkin mielestä eksäsi teki miehen teon ja kertoi että on pettänyt.
Hyvä, että jatkoit omaa elämääsi. Kaikkea hyvää Sinulle! Terveisin: Alkuperäinen kirjoittaja.
Lisää kokemuksia olisi kiva saada tänne vaikka aihe on vaikea.
- Anonyymi
Puhelin, enemmän puhelimella, enemmän omissa oloissa, että voi viestitellä. Puhelimesta tulee aarre jota vartioidaan. Puhelut ulkona, lisääntynyt ulkoilu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061