Vastatkaa lyhyesti ja ytimekkäästi kaikki 16-23 -vuotiaat nuoret naiset.
Kiitos :)
Kiitos :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
noh siis.. mä oon 22wee nainen.. ja nykyään pukeudun
melki kasari tyyliin.. alhaalta kapenevat housut, koris kengät jne..
Jos arjeksi otetaan arkipäivät, pukeudun normaalisti mustaan ja punaiseen... melko gootin näköistä siis, mutta jos arjeksi lasketaankin se kun olen kotona, hahaa, saattepa tietää salaisuuden! Kotona pidän jopa sinisiä farkkuja!
Vakavasti; Kotona puen ylleni kaikkea sitä, mikä on jo vähän nuhjaantunut, mutta en vielä viitsi pestä (onpa glamouria), siis jopa korsetteja ja pitkiä hameita yms.
Pukeudun eniten mustaan ja punaiseen. Siis korsetteja, nahka- ja lateksihameita.. kaikenlaista.. Mitä nyt tulee mieleen.. Sit tietty gootti ja vähän niitä sekottaen löydän oman tyylini. *nauraa* Just niin ku Mr Mansonin
tyyliin.. Et sillee.. Joskus kyl tulee pukeuduttua ihan farkkuihin ja toppiin, jos on kuuma.
nyt olen käyttänyt paljon lyhyitä hameita, joissa on paljon taskuja, vetoketjuja ja muuta sellaista. niittivyö, ohuet risat sukkahousut (tai jos laiskottaa/on hiton kuuma niin jätän ne pois), joku toppi ja pitkähihainen verkkopaita. Ulos maiharit ja huppari/pitkä nahkatakki.
22-vuotias olen.
unohdin mainita, että mustaa siis kaikki. itselleni niin itsestäänselvää tuo väri, ettei muista muista mainita erikseen muille..:)
eli jotai rennompaa on yleensä kotona päällä,verkkarit ja t-paita ehkä yleisimmät,mutta näin kesällä myös caprid/sortsit ja jalkaan kevyet läpsyttimet