Luin Iltalehdestä, että rockin kuningtar Tina Turner on kuollut. Hän kuoli 83-vuotiaana kotonaan Sveitsissä pitkäaikaiseen sairauteen (eilen 24.5). Lepää rauhassa hieno laulaja. Simply the best.
https://www.youtube.com/watch?v=GC5E8ie2pdM
Ja tässä vielä tuo Iltalehden uutinen:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f89e5ba3-56c8-4284-a7f8-7cfa7f23fc92
Tina Turner (1939-2023)
17
491
Vastaukset
The Best is the best.
Tina Turner oli hieno laulaja ja koki kaikenlaista elämässään. Ihme, että selvisi hengissä näin pitkään, kun ottaa huomioon, että hänen ensimmäinen miehensä Ike Turner oli väkivaltainen ja hakkasi häntä ja että hänellä oli monia vaivoja, esim. syöpä oli ollut jossain vaiheessa ja munuaisen vajaatoimintakin tai jotain sellaista.
Norppa83 kirjoitti:
Tina Turner oli hieno laulaja ja koki kaikenlaista elämässään. Ihme, että selvisi hengissä näin pitkään, kun ottaa huomioon, että hänen ensimmäinen miehensä Ike Turner oli väkivaltainen ja hakkasi häntä ja että hänellä oli monia vaivoja, esim. syöpä oli ollut jossain vaiheessa ja munuaisen vajaatoimintakin tai jotain sellaista.
Private Dancer:ssä on kuulemma maailman toiseksi rumin kitarasoolo
https://youtu.be/FCMsBpkFJHM
(kappaleen tekijän mukaan)- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178692312
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
R.I.P. Tina Turner 🙏
Tässä yli kuusikymppinen nainen esiintyy vielä vahvana ja elämänsä kunnossa ❤️
Proud Mary
https://youtu.be/T2T5_seDNZETina Turner oli vielä vedossa vuonna 2000.
Tässä originaali versio kappaleesta "Proud Mary", esittäjänä CCR:
https://www.youtube.com/watch?v=MqoAwtgFziA
RIP
~ TINA TURNER ★ We Don't Need Another Hero (Thunderdome) ~
https://youtu.be/Gcm-tOGiva0Kiitos Norppa kun muistat Tinaa. Suhun voi luottaa!
Yksi mun lempinaisartisteistani. Kävin joskus keikallakin hyvien ystävien kanssa. Ike oli aivan paska tyyppi.
Tina oli cool. Yksiselitteisesti.
Nopeesti laitan tähän ketjuun kuulumiseni, kun nyt ei jouda enempää palstailla. Mulle ei kuulu hyvää. Siksi en ole vastaillut mahdollisiin viesteihin tai muihinkaan juttuihin. En vain jaksa mitä-sulle-teille-kuuluu-settiä enää päivääkään.
"simply..."Huomasin uutisen Tina Turnerin kuolemasta Iltalehdestä ja halusin tehdä siitä aloituksen tänne.
Mulla menee ihan jees. Tosin ainahan sitä paremminkin voisi mennä, mutta sinnitellään. Eteenpäin mennään sanoi mummo lumessa. Ulkona on vihreetä ja kukkiakin alkaa nousta maasta ja olen pysynyt terveenä, koronakaan ei ole mua kiusannut ollenkaan.Ja katto on pään päällä ja ruokaa mitä syödä, tosin välillä täällä kämpässä on aika viileetä.
- Anonyymi
Oli hyvä dokumentti Teemalla.
Teemalta tuli joskus dokumentti Tina Turnerin elämästä. Katsoin. Olen katsonut myös hänestä tehdyn elokuvan "What love got to do with it", jossa Tinaa näyttelee Angela Bassett.
- Anonyymi
Stadikan kaltseilla kuuntelin silloin yhtenä kesänä hänen konserttia, oliko ehkä kesä-2000? Mahtava leidi oli, jota huomattavasti nuoremmat kollitkin kuolasi perään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171801Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2231596Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3001076- 65889
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai53845- 39784
Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?
Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.50737Valitse, kenen kanssa seurustelet
Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan273643J miehelle viesti menneisyydestä
On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e30636Paikat tapeltu
Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh33592