Mitä tehdä tapailu suhteen

Anonyymi-ap

Muutama kuukausi ollaan keskusteltu/viestittely puhelimessa lähes päivittäin. Kerran tavattu ja puhuttiin, että molemmat haluaisi tavata uudelleen. Nyt on kuitenkin hänen puolelta KOLME tapaamista peruuntunut muutama tunti ennen näkemistä erinäisten selkäkipujen (josta kävi ilmi viestitellessä, että illan aikana parantunutkin yhtäkkiä), lapsi palasikin aikaisemmin toiselta vanhemmalta tai muuten vain väsymyksen takia. Tyyppi sanoo että haluaisi tavata, mutta aina tulee jotain. Hän on monella tavalla mukava ihminen, mutta hieman epäsosiaalinen. Silloin kun hän on aloitteellinen ja kysyy mitä kuuluu, niin tietenkin vastaan ja kysyn takaisin, niin hän kyllä kertoo ja vastaa jatkokysymyksiini, mutta keskustelu tuntuu tössähtää siihen. Hän ei kysy jatkokysymyksiä ja vastaa tyyliin yhdellä sanalla,joten ei tunnu luonnolliselta yksinkeskutelu.

Kannattaako ottaa puheeksi tutustumisen vaikeus, vai antaako vain olla ja etsiä seuraavaa :D

2

511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miestä pelottaa jokin. Sano että tavataan keskiviikkona klo 6 tai sitten antaa olla. Minusta kuulostaa hassulta tuollainen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      185
      5054
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4135
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2855
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      231
      2270
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2088
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      17
      923
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      825
    Aihe