Mikä olisi hyvä ja edullinen mikserimerkki pienen bändin keikkakäyttöön? Behringerejä saa edullisesti, mutta tekeekö niillä mitään? Onko kokemusta?
Mikserit
BEHRINGER
4530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Huokea ja laadukas.Todella hiljainen,ei hurinoita.
mulla on ollut behringerin mikseri mx 3242 jo viisi vuotta ja tehty noin 150 keikkaa vuodessa ja räkkiä rettuutettu säälittä ikinä ei ole mitään vikaa ollut onhan niissä tietenkin vikojakin ja paljon onkin mutta mulle sattu löytyyn hyvä yksilö.mutta jos phonic tai behringeri olisi vaihtoehdot niin ottaisin behringerin nimenomaan tämän hyvän omakohtaisen kokemuksen perusteella
Minulla oli muutaman vuoden Behringerin pieni mixeri eikä mitään valittamista. Sitten aloin tarvita hieman isompaa ja ostin Alton L-16:n ja se on ainakin minusta parempisoundinen kuin Behringer. Mutta se minun edellinen on tosiaan pieni, neljä mikki- ja neljä stereokanavaa, säätöjä ei paljon mitään.
jos haluu viel jotai pienempää ku 4-kanavainen ni alto L-6, kakskanavainen pikkumikseri on myös hyvä