voi te kokeneet ipodin ja itunesin käyttäjät! auttakaas vähän, kun sain uuden ipodin ja asensin sen mukana tulleeen itunesin ja siirsin itunesin kirjastoon koneellani aikaisemmin olleet kappaleet. mutta miten san kappaleet siirrettyä luomaani soittolistaan??? ja sitten laitoin ipodin kiinni koneeseen ja siihen tuli jokin huomautus että haluanko palauttaa ipodin jne. olen hukassa miks kaiken pitää olla niin vaikeeta! en ole mikään hirveän hyvä tietokoneiden kaa :/ :/ kiitos avusta!
ApUa uudelle!
keltanokka
4475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eli siirsit ne kirjastoon iTunesin omalla Lisää kirjastoon -käskyllä? Ja biisit näkyvät siellä? Sitten vaan (esim.) tarraat biisiin kii kirjastossa ja raahat sen soittolistaan. Voit myös luoda Älykkäitä soittolistoja jolloin iTunes siirtää määrittämiesi kriteerien (esim. esittäjä, genre jne) automaagisesti biisit soittolistalle.
Oletko saanut iPodiasi pelittämään iTunesin kanssa? Jos olet, palautus ei ole tarpeen, jos et, klikkaa Kyllä ja taas mennään. Oletko liittänyt kenties iPodisi johonkin toiseen koneeseenkin? Sehän on "yhen koneen" laite.
sain ipodin toimimaan! (vahingossa varmaan :D) ja nyt luulen osaavani luoda soittolistoja ;)
Sehän on "yhen koneen" laite
- Se iPod ei ole yhden koneen laite jos ei pidä automaattista synkronointia päällä. Itsellä PC ja PowerBook käytössä kotona ja kaverin luona PC jossa iTunes. Toimii hyvin :-)
lähinnä tarkoitin että defaulttina. En viittiny uutta sekottaa finesseillä;-)
Mutta hyvä että tarkensit.