Mitkä sukkahousut häihin?

Hei,

Ollaan menossa poikaystävän kanssa häihin parin viikon päästä. Ajateltiin molemmat laittaa päälle kesäinen kukkamekko, mulla keltainen vihreillä kukilla ja poikikselle vihreä keltaisilla kukilla :) Kysymys kuuluukin millaiset sukkahousut laitamme? Kiiltävää vai mattaa, mitä väriä?
112922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ehdotan kummallekin ns ihonvärisiä eli vaaleanruskeita. Itse suosisin mattaa, mutta kai ne kiiltävätkin käy. Mahdolliset säärikarvat on ehdottomasti ajeltava.

Äänestä

Kiitti vinkistä, suuntaamme viikonloppuna sukkis kaupoille :) Ja tottakai karvat ajellaan

Äänestä

Ensimmäinen virhe jos totta?Siis poika ystäväsikin laitaa kukka mekon päälle?Mee kuke kysyy sukkahoususta Sokotavara taloon suka housu osasto tai Stokmmanille.

Äänestä
  • Joo poikaystäväkin laittaa kukkamekon, ollaan molemmat mekko ja hame ihmisiä :)

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Joo poikaystäväkin laittaa kukkamekon, ollaan molemmat mekko ja hame ihmisiä :)

    Laitapas kuvia näytille, olisi kiva nähdä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Joo poikaystäväkin laittaa kukkamekon, ollaan molemmat mekko ja hame ihmisiä :)

    Eihän se "poikaystävä" sitten ole poika vaan tyttö eli tyttöystävä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Laitapas kuvia näytille, olisi kiva nähdä.

    Joo, kiva olisi nähdä poika (tai nuori mies) kukkamekossa ja sukkahousuissa! Minkälaiset kengät teillä oli jalassa?

    Äänestä

Kanata menä silä voi joku tetää mitka sukahousut kanata laitttta ppäälle.

Äänestä

Se miten muut suhtautuu,etenkin hääpari,jos mies tulee mekosssa ja sukkahousuista.Tuntuisi vähän oudoilta.En mä ainakaan omissa häissä moista hyväksyisi

Äänestä

Me ainakin oltiin poikkiksen kanssa mekossa ja sukkahousuissa häissä eikä kukaan pahasti kattonu. Voi olla että johtu siitä, että hääparikin oli molemmat morsiuspuvussa :)

Äänestä

Tais olla lgbt -bileet. Sama provo tais olla joku vuosi sitten . Mahtais mummuloilla mennä kahvit väärään kurkkuun ... Ja muillakin !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei,

Ollaan menossa poikaystävän kanssa häihin parin viikon päästä. Ajateltiin molemmat laittaa päälle kesäinen kukkamekko, mulla keltainen vihreillä kukilla ja poikikselle vihreä keltaisilla kukilla :) Kysymys kuuluukin millaiset sukkahousut laitamme? Kiiltävää vai mattaa, mitä väriä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu