Onko konkursseja tullut lisää?

Onko häkkikakanaloita suljettu viimeaikoina?
Dieseleitä pihat täynnä, eikä kauppa käy.
Nyt kun Hedin tuli kirittämään Ruotsinmaalta Sakan ja Kamuxin mahalaskua, niin onko muilla vielä vaikeampaa?
8588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Itse kauppiaana en ole huomannut dieseleiden myynnin vähenemistä muualta kuin lehtiotsikoista...

Äänestä
  • Kummasti noita nakukoneita meillä myydään päivittäin. Monesti kysellään ja yritetään tarjota sähkö nikkoa vaihdossa kun huomataan että sähkövatkaimella ei tee mitään ei yhtään mitään. Ensin pullistellaan ja tehdään ympäristöteko ja huomataan että ei v...u vuodessa hinta laskenut 20-35 donaa niin kyllä sillä rahalla olisi kummasti saanut hyvän nakun ja paljon löpöööööö.

    1Äänestä

Kehäteitten sisäpuolella olevalla viherkaheleiden alueella on eri tilanne kuin täällä maalla. Kukaan ei moiti diesel-autoa, vaan niillä ajetaan menemään.

Äänestä

Sivistynyt kyseliä on on selväsi kiinnostunut miten autoliikkeilä .Tämä asia selviää parhaiten kun tutkii Taloussanomia.
Ainoa mikä puuttuu on nämä auto ostajien tuki ja muut toimentulotuet.
Kyllä autokauppiailla menee nyt paremmin kun vuosiin.
Diesel autoista on suorastaan pula.
Hyvää kesää kaikille.

Äänestä

Huonosti menee kyllä autoliikkeillä. Vaikea ala.

Äänestä
  • Kaksi historian parhainta autonmyyntikuukautta takana. Ei mene huonosti

    Äänestä

  • Mikä ala on nyt laman aikana hyvä, millä alalla sinulla on yrittäjäkokemusta?

    Ei kannata mutu tuntumalla puhua mistään mitään, ei niin et uskalla, osaa, pysty eikä pää riitä kuin työn tekemiseen.

    Äänestä

Uskon, että näin on. Paaliromuautot ja hieman sitä kalliimmat menevät kaupaksi, koska ihmisten ostovoima on heikko. Uusien autojen myynti sakkaa sitten tosi pahasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko häkkikakanaloita suljettu viimeaikoina?
Dieseleitä pihat täynnä, eikä kauppa käy.
Nyt kun Hedin tuli kirittämään Ruotsinmaalta Sakan ja Kamuxin mahalaskua, niin onko muilla vielä vaikeampaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu