Jos näin ei tapahdu hän ei ole ehkä ihastunut sinuun!
Yleensä myös katsekontakti eli katsoo toista silmiin on merkki ihastumisestaa!
Jos nainen kiusaa haukkuu tai tönii on se selvä merkki ihastumisestaa
8
498
Vastaukset
- Anonyymi
*ihastumisesta
- Anonyymi
Kiusaa, haukkuu, tönii ei ole koskaan merkki ihastumisesta. Se on merkki ilkeästä inhottavasta ihmisestä oli poika tai tyttö.
Silmiin katsominen voi olla merkki ihastumisesta mutta ei aina. Yleensä katsotaan silmiin kun kohdataan toinen ihminen ja sosiaalisissa ja virallisissa yhteyksissä. - Anonyymi
Silmiin katsomista taas vältetään kun halutaan suojella itseä liian innokkailta ihailijoilta tai olla antamatta liian innokasta kuvaa itsestä, epävarmoissa tai vaarallisissa tilanteissa ja eläinten kanssa.
- Anonyymi
Joistain ihmisistä on epämiellyttävää katsoa silmiin ja se ei tule luontevasti. He yleensä joutuvat psyykkaamaan itseään muutenkin sosiaalisissa tilanteissa.
- Anonyymi
Silmät on sielun ikkunat ja minusta on aivan uskomattoman töykeää tuijotella toisten ikkunoista sisään noin vain.
Silmiin katsominen on ainakin minulle äärimmäisen intiimiä ja kun se toisten mulkoilu ei oikeasti siirrä mitään oleellista tietoa ihmisten välillä maagisesti niin mikä juttu?
Joku joka katselee minua silmiin tuntuu kysyvän suunnilleen että mennäänkö naimisiin. Vähän kiusallista esim. kollegan tai pomon osalta.
Tämä silmiinkatsomisen trendi on minusta lähinnä seurausta jostain alakoulun "kuka räpäyttää ensin" tyylisistä sosiaalisista peleistä joissa ylläripylläri jonkinlainen valtahierarakia kyseessä. Luulisi aikuisten ihmisten ymmärtävän paremmin.
- Anonyymi
Jotkut ihmiset ovat vain niin omissa ajatuksissaan että eivät huomaa muita saati katso silmiin.
- Anonyymi
Jaahans, tuon mukaan varma ihastumisen merkki on se että polvi kilahtaa kulkusille, true love
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?6338433Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3513234Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi4222269- 1281357
- 331338
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl151275Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091201- 931123
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h651085- 46943