Jos nainen kiusaa haukkuu tai tönii on se selvä merkki ihastumisestaa

Anonyymi-ap

Jos näin ei tapahdu hän ei ole ehkä ihastunut sinuun!
Yleensä myös katsekontakti eli katsoo toista silmiin on merkki ihastumisestaa!

8

567

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      *ihastumisesta

    • Anonyymi

      Kiusaa, haukkuu, tönii ei ole koskaan merkki ihastumisesta. Se on merkki ilkeästä inhottavasta ihmisestä oli poika tai tyttö.
      Silmiin katsominen voi olla merkki ihastumisesta mutta ei aina. Yleensä katsotaan silmiin kun kohdataan toinen ihminen ja sosiaalisissa ja virallisissa yhteyksissä.

    • Anonyymi

      Silmiin katsomista taas vältetään kun halutaan suojella itseä liian innokkailta ihailijoilta tai olla antamatta liian innokasta kuvaa itsestä, epävarmoissa tai vaarallisissa tilanteissa ja eläinten kanssa.

    • Anonyymi

      Joistain ihmisistä on epämiellyttävää katsoa silmiin ja se ei tule luontevasti. He yleensä joutuvat psyykkaamaan itseään muutenkin sosiaalisissa tilanteissa.

      • Anonyymi

        Silmät on sielun ikkunat ja minusta on aivan uskomattoman töykeää tuijotella toisten ikkunoista sisään noin vain.

        Silmiin katsominen on ainakin minulle äärimmäisen intiimiä ja kun se toisten mulkoilu ei oikeasti siirrä mitään oleellista tietoa ihmisten välillä maagisesti niin mikä juttu?

        Joku joka katselee minua silmiin tuntuu kysyvän suunnilleen että mennäänkö naimisiin. Vähän kiusallista esim. kollegan tai pomon osalta.

        Tämä silmiinkatsomisen trendi on minusta lähinnä seurausta jostain alakoulun "kuka räpäyttää ensin" tyylisistä sosiaalisista peleistä joissa ylläripylläri jonkinlainen valtahierarakia kyseessä. Luulisi aikuisten ihmisten ymmärtävän paremmin.


    • Anonyymi

      Jotkut ihmiset ovat vain niin omissa ajatuksissaan että eivät huomaa muita saati katso silmiin.

    • Anonyymi

      Jaahans, tuon mukaan varma ihastumisen merkki on se että polvi kilahtaa kulkusille, true love

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe