Ukrainan jo oikeastaan käynnissä olevan vastahyökkäyksen suuntaa on arvailtu. Itse olen viime aikoina huomannut että twitteriin ja facebookiin josta sotaa seuraan on alkanut ilmestyä kirsikka-emojeja ja vitsikästä kuvaa pesukarhusta joka ovelan näköisenä rohmuaa kirsikoita.
Siis aivan samaan tapaan kuin ennen Hersonin ja Dnerp-joen länsirannan takaisinvalloitusta sosiaalinen media oli täynnä vesimeloni viittauksia.
Ukrainan alueella Melitopol on kuuluisa maukkausta kirsikoistaan, joten olisiko se sitten Ukrainan vastahyökkäyksen tavoite? Krimin niemimaan huolto vaikeutuisi enemmän kuin paljon ja iso joukko venäläisiä joutuisi käytännössä mottiin?
Siis aivan samaan tapaan kuin ennen Hersonin ja Dnerp-joen länsirannan takaisinvalloitusta sosiaalinen media oli täynnä vesimeloni viittauksia.
Ukrainan alueella Melitopol on kuuluisa maukkausta kirsikoistaan, joten olisiko se sitten Ukrainan vastahyökkäyksen tavoite? Krimin niemimaan huolto vaikeutuisi enemmän kuin paljon ja iso joukko venäläisiä joutuisi käytännössä mottiin?
Vastaukset 34
Vanhimmat
Etelään se minustakin kohdistuu ja venäjän joukoille seuraukset ikävät jakaantuvat kahtia ja huolto vaikeutuu.
Venäjä tosin odottaa että hyökkäys kohdistuu Melitopoliin,jistain rintaman heikosta kohdasta täytyy päästä läpi..
Siinä on loistava paikka käyttää taktista ydinasetta kun koko ukrainan armeija hyökää yhtenä möykkynä.
Siinä menee sitten ukrainan yli 100000 miestä ja koko länsikalusto yhdessä iloisessa pamauksessa.
Tuota kannattaa ehdottomasti kokeilla! Sen jälkeen Venäjän loistavalla tulevaisuudella on vain taivas rajana ja kaikkien maiden tietäjät saapuvat kumartamaan Volodja-herraa, joka sitten alkaakin pikku hiljaa heräillä ja kiinnostua virkatehtävistään.
Taktinen ydinase on pikku paukku. Jos halutaan tuhota ydinasein armeija, on se vaikeaa, koska ydinasetta vastaan voi suojautua. Pitää käyttää suuria ydinaseita, satojen kilotonnien tehoisia ja useisiin kohteisiin.
Tosin jos Ukraina ei ole valmistautunut siihen, esim vuokraamalla ydinasesukellusveneen tai valmistanut kostoasetta (likaisia pommeja) niin se olisi ihmeellistä.
Toisaalta ydinaseiden käyttö on sodanjulistus Natolle, jolloin venäjä saa suursotansa, menettäen samalla mm Kiinan tuen.
Se suursota tuhoaisi lännen ylivallan ja etuoikeutetun aseman lopullisesti joten se olisi erittäin houkutteleva vaihtoehto.
Ukraina voi räjäyttää ydinvoimalan, kun tuulen suunta on moskovaan, silloin venäjä saa radioaktiivisen laskeumapilven.
Kannattaisi keskittyä syömään kirsikoita ja vesimeloneita sotimisen sijaan ukrainan.vastahyökkäys yritys on tuhoon tuomittu ja se on varmaan tämän sodan viimeisiä rypistyksiä...10v sotimiset alkaa olla loppusuoralla
Hyvinhän niillä kävi Hersonin vesimelonien kanssa, toivottavasti käy yhtä hyvin Melitopolin kirsikoiden kanssa.
Googlasin Melitopolin ja kirsikat. Ensimmäisenä tuli uutisjuttu että venäläiset sotilaat olivat varastaneet kirsikanviljelijän sadon, mutta viljelijä olikin ollut juoni ja sotilaat saivat ruokamyrkytyksen varastettuja, mutta myös myrkytettyjä kirsikoita syödessään.
Tämä uutinen todistaa taas osaltaan, että ukrainalaiset ovat kamalia ja murhanhimoisia natseja, jotka on pakko tuhota, tai ihmiskunta ei koskaan saavuta rauhaa, ei ruumiilleen eikä sieluilleen.
Uskoisin että ukrainan vastahyökkäys käynnistyy kesäkuun puolivälissä kun koivut ovat kunnolla lehdessä ja on paras vastan teko aika .
Ukrainan vastahyökkäyksen suunta? vihje: Laantumaan päin ja jäihin kessäksi.
Pidetään tiltua jännityksessä,,kesälomien jälkeen.
Antaa Kadyrovilaisten tehdä ensin itsemurhahyökkäykset.
Sää ole Nato Tiltu sota-NERO.
Mutta tuota vihje johtamista Ukraina on kuulemma tähänkin asti harrastanut ja ainakin suomalaiset vapaaehtoiset ovat todenneet kirsikka ja arbuusi komentojen olevan melko kryptistä ja sekavaa tulkitttavaa taistelukentällä. Tuppaavat siksi menemään itsemurha touhuiluiksi kaikki hyökkäilyt.
Siksi Ukrainan hyökkäykset tuppaavatkin menemään päin persettä.
Vai arbuusi? Se Hersonin alueen tunnetuin hedelmä on suomeksi vesimeloni, arbuuseista taidetaan puhua vain Pietarin trollitehtaalla. Kato ne ovat noi pienet käännösvirheet ja kielioppi kummallisuudet joista teidät Pietarin trollit on niin helppo tunnistaa,
Siis hölmöjen propaganda väitteiden lisäksi.
🧒 hae apua lapsi kulta.
No mitä tehdä maanpetturi Nato Tiltulle?
Vihje:
Nato Tiltulle täytyy tehdä Suomessa niinkuin journalisteille tehdään USA:ssa --- "chop 'em up like the Saudis do".
Ttuota kirsikka vihje johtamista Ukraina on kuulemma tähänkin asti harrastanut ja ainakin suomalaiset vapaaehtoiset ovat todenneet kirsikka ja arbuusi komentojen olevan melko kryptistä ja sekavaa tulkitttavaa taistelukentällä. Tuppaavat siksi menemään itsemurha touhuiluiksi kaikki hyökkäilyt.
Siksi Ukrainan hyökkäykset tuppaavatkin menemään päin persettä.
Joka on suomeksi vesimeloni. Arbuuseista taidetaan puhua vain Pietarin trollitehtaalla? Katsohan toveri ne ovat noi pienet käännösvirheet ja kielioppi kummallisuudet joista teidät Pietarin trollit on niin helppo tunnistaa,
Siis hölmön isovenäläisen paatoksen lisäksi.
Kirsikka vihjejohtaminen Ukrainan Bahmutin divisioonan ohjesääntönä oli kuulemma tähän asti harrastetuista perversioista typerin.
Ainakin suomalaiset vapaaehtoiset ovat todenneet kirsikka johtajien olleen kuin arbuusi perseessä ja komentojen olleen melko kryptistä ja sekavaa tulkittavaa paskaa taistelukentällä. Tuppasivat siksi menemään itsemurha touhuiluiksi kaikki hyökkäilyt.
Siksi Ukrainan hyökkäykset tuppaavatkin menemäänkuin turnipsi perseeseen perseeseen.
Lopettaisivat jo ja alkaisivat neuvotteluihin.
Venäjä, imperialistisena natsivaltiona ei halua. Ja muutenkin neuvottelujen lähtökohta pitää olla se että venäjä vetää joukkonsa vuoden 1991 rajoille.
Ei taida putinin rosvojoukko suostua siihen?
"Ukrainan vastahyökkäyksen suunta? vihje: myrkytetyt kalsarit."
Eli Länteen päin suuntautui se.
Pesukarhuista tuli mieleen, kuinka eräs rikas junkkeri 1934 halusi elävöittää kotimaansa Saksan luontoa, ehkäpä Hitlerin valtaannousun kunniaksi, päästämällä vapaaksi kaksi paria pesukarhuja.
Nyt niitä on maassa puoli miljoonaa. 🦝🦝🦝🦝🦝🦝🦝🦝🦝...
Saman verran tui Ruotsista Suomeen tässä takavuosina näitä Irakilaisia huume rikollisia ja raiskaajia.
Tarkennus vihjeeseen?
Puolan vai Hollannin kirsikat?
Mistäköhän hedelmästä tai juureksesta Donetskin kaupunki on tunnettu?
99,99 prosenttia suomalaisista ei tunne Donetsk- nimistä kaupunkia hädin tuskin edes nimeltä eikä hedelmiä yleensä kasvateta kaupungeissa, ne ovat maaseutujen ruotteita!
Ukrainan vastahyökkäyksen suunta? Kirsikat oli virhe!
Vai ehkäpä kuitenkin punainen silli? Olen kuitenkin yhä sitä mieltä että se Tsehovin ase!
Ukrainan vastahyökkäyksen suunta on väärä!
Kirsikat oli niiiiiin virhe!
Tavallisesti hyvin asioista perillä olevat lähteet (jotka haluavat pysyä nimettöminä) ovat arvelleet että Naton johtamat naziukrainalaiset lähtevät etenemään kohti Länttä.
Hyvää iltaa myös sinne Pietarin suuntaan. Mites teille nyt käy kun Pietarin trollitehtaan perustaja kokki karkotettiin Valko-Venäjälle?
Naton johtamat naziukrainalaiset lähtevät etenemään kohti Länttä...kirsikoiden viitoittamaa via-dolorosaa...
Naton johtamat naziukrainalaiset lähtevät etenemään kohti Länttä...Nato GPS:n opastamana mutta se lakkasi toimimasta niinkuin tavallista. Ei sitten muutakuin kirsikoiden viitoittamaa via-dolorosaa...ja samaan suuntaan.😁