Transporter 2,4 57kw kulkeeko ja mitä kuluttaa

Kyselee pakettiauton tuleva korjuuttaja. On turboton malli ja halpa n370tkm ajettu tuloillaan kenties , pakettiauton tarpeeseen. Ei jaksa enää peräkärryllä vaivoitella.
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kulkee ja kuluttaa kaiken mitä tankkiin laittaa.7-12 litraa satasella kuormasta ja ajotavasta/vauhdista riippuen.

Äänestä
  • Se 2,4 D kuluttaa aikuisen ihmisen matka-ajossa n.9 l/100 km, mutta ne seuraavat
    mallit eli 2,5 TD selviää samasta tehtävästä n. 7 l/100 km.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyselee pakettiauton tuleva korjuuttaja. On turboton malli ja halpa n370tkm ajettu tuloillaan kenties , pakettiauton tarpeeseen. Ei jaksa enää peräkärryllä vaivoitella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu