5G tuhoaa sinut, älä käytä, näin Paavola

Paavola myöntää tänään että 5G juttu on liioiteltu. Mutta hyvä opetella varomaan.
5235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tokmannilta saa euron ämpärin.

Äänestä

Otan ennen ämpärin kuin uskon salaliittoteorioita.

Äänestä

Rauhan tervehdys.

Tämä Juhana Lehmuskosken raamattutunti Saulus Median harhaopeista kannattaa kuunnella.
https://www.youtube.com/watch?v=cJHn0IV0kz0

"Viisasten kieli puhuu tietoa taitavasti, mutta tyhmäin suu purkaa hulluutta." - Sananlaskut 15:2

Tässä taas raamattutuntini, jossa avaan syitä miksi ihmiset eksyvät salaliittoteorioihin ja kuinka niihin lankeaminen kuvaa epäuskoa.
https://www.youtube.com/watch?v=rLM34nC1tfA

Siunauksin, MM.

1Äänestä

Tässä on Petri Paavolan uusimmat julkaisut Rumblessa:

- Devra Davis Totuus älypuhelinten ja langattomien laitteiden säteilystä
- Sota ihmiskunnan sieluista 5G Mind Control Marburg virus
- Kumpi säteilee enemmän Bluetooth kuuloke vai johdollinen kuuloke
- Onko Cornet säteily mittari luotettava
- Älypuhelin testiä säteilymittarin kanssa
- Kuinka paljon älypuhelin säteilee vaarallisesti valmiustilassa
- Älypuhelinten vaarallinen säteily

Näyttää siltä, että Paavola luulee olevansa itseoppinut insinööri ja lääkäri, joka ei kuitenkaa näistä aiheesta oikeasti mitään tiedä. Paavola jopa tekee kotimittauksia säteilymittarin kanssa ja luulee selvittävänsä sen avulla jotain.

Sanottakoon kaikille, että on olemassa suuri määrä tieteellisiä tutkimuksia, joiden mukaan matkapuhelinten heikkotehoinen sähkömagneettinen säteily ei aiheuta mitään sairauksia ihmiselle. Ihmiset altistuvat koko ajan sähkömagneettiselle säteilylle mm. ottaessaan aurinkoa. Hiukkassäteily on paljon vaarallisempaa, mutta nykyaikaisissa röntgentutkimuksissa käytettävä hiukkasäteilystä tulee niin pieni annos säteilyä, ettei se aiheuta ihmisille ongelmia. Maapallolla on muutenkin koko ajan taustasäteilyä, minkä ihmiset hyvin kestävät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paavola myöntää tänään että 5G juttu on liioiteltu. Mutta hyvä opetella varomaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu