Kohta huomaamme että vety on halvin polttoaine?

Anonyymi-ap

6

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      loppuu saudien rättipäiden kiristrys öljyllä

    • Anonyymi

      Vetyhöpö jaksaa hakata päätään seinään.
      Kyllä nuo Mirait on ruostuneet ja valuneet viemäreihin, ennen kuin vetyautoilu alkaa Suomessa ja varsikin edullisena.

    • Anonyymi

      TRÖÖÖÖLL ! ! TROOOOOOLLLL ! ! TROLLITEHTAAN NARSU AAUTISTI KEEHARIN AIVOTONTA KURAPASKOO. . . ÄLÄ KOMMENTOI NARSU SEEKOPÄÄ HULLULLE MITÄÄN. .KOSKAAN. . NARSU SEEKOPÄÄ TROLLI ELÄÄ KOMMENTEISTA ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! !

    • Anonyymi

      Moneenko kertaan se pitää selittää, että Mirait ja muut on tuomittu romukoppaan. Ensin sähköllä tehdään vetyä. Autossa vedystä tehdään uudelleen sähköä. Säälittävää vatkaamista. Kallista.

    • Anonyymi

      Jos vedyn tuotanto saadaan lähes ilmaiseksi elektrolyysilaitteiston osalta, täyssähköauton käyttövoima on vain noin 5 kertaa halvempaa. Jakeluporras ja kompressointi/nesteytys ei ole halpaa.

      Vety tulee olemaan aina se kallis vaihtoehto. Köyhät tulevat siirtymään täyssähköautoihin käytännössä 100%. Aluksi käytettyjä LFP-akullisia autoja ja ajallaan sitten halpoja natrium-akkuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      61
      6703
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      60
      6039
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      126
      5243
    4. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      17
      3912
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      45
      3859
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      132
      3490
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3470
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      172
      2945
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2799
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      60
      2645
    Aihe