Jaa, millaisena uutisena putin kokee sen faktan että hän vielä jonain päivänä tulee siirtymään Haagiin?
Putin ei suostu kuuntelemaan huonoja uutisia
Anonyymi-ap
9412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=WNsu4PHD2B8
Venäjä ja Vogonit, ihan samanlaisia.
Ei tule tapahtumaan.
Putin ei päädy haagiin sen enempää kuin hitler päätyi nurnbergiin..
Hitler päätyi, kuten Putin tulee päätymään nurmen alle. Mutta "rikosoikeudelliseen vastuuseen" tällaisia koko oikeusperiaatteen tuhoajia on hyvin vaikeaa saada.
Niin se päätyy hangaariin.
Myönsi olevansa barbaari.
Se on ukrainalaisille hyvä uutinen, koska Putin "johtaa" erikoisoperaatiotaan täysin väärien tietojen pohjalta ja siksi kaikki on mennyt ja tulee jatkossakin menemään päin helvettiä.
Sama koskee Venäjällä myös muutakin ylintä sodanjohtoa ja kenraaleja, alaiset eivät uskalla kertoa heille mitään oikeita uutisia, joten sodanjohto on täysin ulkona oikeasti todellisuudesta, eikä heillä siksi ole mitään mahdollisuuksia menestyä.
Putler on kohta kuin se toinen bunkkeripappa, joka vielä siirteli kartalla kuvitteellisia armeijoitaan kuvitteellisiin hyökkäyksiin, vaikka ne armeijat oli jo tuhottu, piiritetty tai antautuneet ja vihollisen joukot olivat vyörymässä kaupunkiin joka suunnasta.
Mitä putelle kerrotaan kun hyvät uutiset loppuvat?
Valetta.
Putin balsamoidaan kun kuolee myrkytykseen tai hyppää ikkunasta, sen jälkeen pääsee punaisen torin varteen mausoleumiin toveri Leninin viereen kansan ihailtavaksi.