Jos meinaa että saa salilla käynneistä jotain hyötyäkin niin mikä olisi minimimäärä vilkossa salilla käyntiin ja onko jotain maksimia?
Vastaukset 13
- Anonyymi
Minimimäärä yksi kerta ja maksimimäärä 3 kertaa. Yksinkertaistettuna.
- Anonyymi
Myös naisesi menneisyyden siveys merkitsee. Mitä enemmän sitä on poljettu sitä useammin salille.
- Anonyymi
3 kertaa olen käynyt vuosia. Se ei itselle ole kai niin tärkeää vaan se että lihas saa lepoa. Kokeilin yhdessä vaiheessa yksijakoista 3 kertaa viikossa niin kehitystä ei tullut lainkaan. Kokeilin myös yläkroppa/alakroppa jakoa 3-4 kertaa viikossa ja sama homma. Monelle tuo on liian rankkaa mutta se ei tarkoita etteikö kunto olisi hyvä. Itselleni toimii lihas kerran viikossa ja lempijakoni on työntävät/vetävät/jalat. Varmasti kehittyisin myös jos ottaisin olkapäät erikseen.
Kunhan saat lepoa riittävästi, millään muulla ei ole väliä. - Anonyymi
Jos olet natu 4-5 kertaa viikossa. Jos olet roinapoika niin kerta riittää.
- Anonyymi
Höhhöh!
- Anonyymi
Saako Tramadolista, Oxaminista, Somnorista, Decasta, insuliinista, IGF-1:stä ja jos siihen otaa viel Kong Strong niin hyvän pössiksen jos yrittäis olla coolina kotipileissä?
En halua esiintyä yhtään sekavana, ei alkoholia, turvallsiai aineita vaan.- Anonyymi
Kuinka monissa kotibileissä vaimosi on käynyt?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka monissa kotibileissä vaimosi on käynyt?
Kaikilla ei ole vaimoa tai naista yleensä,
älä sitä häpeä , kun täällä kirjoittelet ,
ja jännität ja häpeet, sori. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikilla ei ole vaimoa tai naista yleensä,
älä sitä häpeä , kun täällä kirjoittelet ,
ja jännität ja häpeet, sori.Yleensä kehonrakentajilla on mies.
- Anonyymi
Asiaan vaikuttavia tekijöitä on niin paljon, että on turha ryhtyä luettelemaan.
Aivan ensimmäinen on kysymys käydä vai tehdä jotain. Käyminen ei todista mitään.
Tuoreena 8-kymppisenä ukkona minä käyn 6 krt/vko mutta tekemiset / käyminen on suunniteltava oman fysiikan mukaan.
Jos vaikkapa ojentelen kahdesti viikossa niin teen ne eri tavalla. Sama koskee muutakin.
Koipien kanssa on oltava tarkkana. Kaksi treenikertaa niin vanhuksen on otettava huomioon hiipunut aineenvaihdunta ja ennakoitava se. Esimerkiksi tänään tein koiville ainoastaan normitangon hack kyykyn maksimin kokeilun. Tuohonkin on oltava joku nimenomainen syy.
Tähystetty polvi vaatii hackissa ja mavessa aputuennan. Kyykkyä teen joskus pienillä painoilla irroittelumielessä.
Lonkan nivelrikko estää rinnallevedon ja tempauksen tekemisen kunnolla enkä viitsi tehdä jäykkänä tumpelona.
Olen sen verran iltaruskon ukko, etten harvemmilla viikkokerroilla pystyisi vetämään edes nyykyisiä treenejä.
Pitkä litania osoittaakseni vastauksen olevan kaikkea muuta kuin yksinkertaisen.- Anonyymi
Onneksi olkoon, komeeta.
Nuoremmille olet lengendaarinen esimerkki, juuri noin voi treenata ja pitää kuntoa yllä.
Oikeesti hieno homma, jatka vaan ja ole esillä niin olet elävä esimerkki monelle. - Anonyymi
Kun nämä turhanpäiväiset kirjoittelija tai edes joku heistä,
on sinun ikäisenäsi treenaamassa,
eikä kirjoittele täällä, se olis kiva nähdä.
Hienoa kun on noin rautasia ihmisiä.
Esimerkillistä.
- Anonyymi
Hyvä ohjelma:
Ma: Aamulla penkki, illalla penkki
Ti: Aamulla penkki, illalla penkki
Ke: Aamulla penkki, illalla penkki
To: Aamulla penkki, illalla penkki
Pe: Aamulla penkki, illalla penkki
La: Aamulla penkki, illalla penkki
Su: reisiojennus
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51861
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍90818Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15706Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2664Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70533
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184529- 60513
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24496